Sernik cioci Danusi

iwona44

Member
Cze 13, 2007
3,226
0
0
Potrzebujemy:

1 kg.sera białego (najlepiej już zmielony)
6 jajek
3/4 kostki margaryny
1 szklanka cukru
3 łyżki mąki kartoflanej
1 łyżka budyniu
1 łyżeczka proszku do pieczenia
cukier waniliowy
jakiś zapach do ciasta według uznania


W malakserze ucieramy pół szklanki cukru margarynę i żółtka,po kolei dodajemy resztę składników,następnie ubijamy białka z resztą cukru i delikatnie łączymy z masą serową.
Ja piekę we wcześniej nagrzanym piekarniku 1.20hw 180/200stopniach.
Do masy serowej można dodać rodzynki,posiekane orzech,migdały a nawet ananasy czy brzoskwinie,ale przed dodaniem białek.
Jak można zauważyć jest to sernik bez ciasta,więc blachę należy obficie posmarować i wysypać.
Studzimy w piekarniku,przy uchylonych drzwiczkach,sprawdzamy patyczkiem.
Ja wszystkie ciasta sprawdzam,bo piekarnik piekarnikowi nierówny.
Smacznego i polecam
smacznego.gif
 

iwona44

Member
Cze 13, 2007
3,226
0
0
Na dowód przesyłam zdjęcie sernika,co prawda tym razem zrobiłam go na murzynku i nie jest taki wysoki bo dałam wiekszą blache,ale wierzcie jest naprawdę pyszny no przynajmniej u mnie w domu to jest główne świąteczne ciasto i to w różnych wersjach jak już wcześniej pisałam.
Naprawdę polecam
 

Załączniki

  • DSCF0766.JPG
    DSCF0766.JPG
    1.1 MB · Wyświetleń: 0

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
jesli ser jest zmielony bez przeszkod, jesli zwykly ser moga byc grudki. Malakser poza mieszaniem rozbija mase.
 

iwona44

Member
Cze 13, 2007
3,226
0
0
Dopiero teraz zajrzałam ,ale zgadzam się z Kermidt,co prawda ser mozna przemielić ale chyba z kupnem mielonego nie ma problemów,a w malakserze robie po prostu z lenistwa bo wszystko wrzucam do malaksera, oprócz białek,które niestety trzeba osobno ubić .Od siebie mogę dodać,że jak większość serników po upieczeniu opada,studzę w piekarniku,można piec metodą gazetową,ja tego nie robię bo najczęściej piekę z podwójnej porcji,a i to jest mało,ale moi panowie bardzo lubią ten właśnie sernik,chociaż piekłam juz różne zawsze proszą o ten ,to tyle mniej więcej ,jak by były jeszcze jakieś pytania chętnie odpowiem
 

agu

Member
Lip 3, 2008
1,024
0
36
Upiekłam na weekend ten serniczek. Pyszny. Użyłam takiego już zmielonego serka śmietankowego w wiaderku. W trakcie pieczenia sernik był bardzo wysoki. Później go zostawiłam do wystygnięcia w cieple, jednak mocno opadł
cry_1.gif
Teraz jest niski, ale nadal wyśmienity w smaku. Zdziwiłam się bo wyszedł tak... jakby to określić.... piankowy, wilgotny a zarazem lekki. Teraz zastanawiam się czy zalać go lukrem a może posypać cukrem pudrem. Poczekam aż małżonek zadecyduje.
 

agu

Member
Lip 3, 2008
1,024
0
36
właśnie zjadłam ostatni kawałeczek
wink.gif
Nadal był pyszny i wilgotny.
 

Szarotka

Member
Kwi 12, 2007
1,293
0
0
Upiekłam wczoraj też bez spodu i wyszedł bardzo smaczny
mniam.gif
, tylko budyniu sypnęłam trochę więcej tak na oko
fiesgrins.gif
Dziękuję za przepis
cvety.gif
będę powtarzać.