Kotlety zbożowe

Pysia

Member
Sie 11, 2005
962
0
0
Przepyszne pikantne kotlety bezmięsne z kaszy gryczanej. 

250gr kaszy gryczanej
1 l bulionu warzywnego
150gr płatków jęczmiennych
sól
pieprz
2 łyżeczki słodkiej papryki
gałka muszkatołowa
1 cebula
3 ząbki czosnku
pęczek szczypiorku i natki pietruszki
2 jajka

Kaszę gotować na bulionie 40 minut. 10 minut przed końcem gotowania dodać płatki jęczmienne. Pokrojoną w drobną kostkę cebulę zeszklić na łyżce oleju , dodać posiekany czosnek, wymieszać z kaszą. Do kaszy dodać przyprawy oraz zioła, doprawić do smaku. Ostudzić , dodać jajka, wymieszać. Formować kotlety i smażyć na oleju. Polecam z dodatkiem marchewki z groszkiem lub surówki i sosu np. grzybowego lub z tzazikami. 
Przepis pochodzi ze starego numeru Sól i pieprz.
 

Załączniki

  • klops.JPG
    klops.JPG
    87.4 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Brzmi bardzo interesująco
mniam.gif
A wyląda jeszcze lepiej
mniam.gif

Tylko czy te 40 min. dla kaszy to nie za dług trochę? Kurczę, dawno prawdziwej kaszy gryczanej nie gotowałam, tylko torebkami się ostatnio wysługuję
icon_redface.gif
Ona rozumiem ma być bardzo miękka, żeby była plastyczna przy formowaniu kotlecików?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Bea73

Member
Maj 28, 2007
12,223
0
0
ja tez tylko z torebek
icon_redface.gif

czesto robie rozne takie kotleciki z kaszy lub ryzu, wiec i ten przepis z pewnoscia wyprobuje
icon_wink.gif

dzieki Pysiu!
cvety.gif
 
Lis 28, 2005
3,760
0
0
Akulka zalezy od kaszy stopnia jej przerobienia. A w tym przepisie ma byc miekka
icon_mrgreen.gif

Ja uwielbiam kotlety z kaszy gryczanej; dodac jeszcze troche startego sera zoltego, jakiegos dobrego, albo grzybki podduszone
anbetung.gif
; albo ze natka pietruszki - dla mnie jedyny sposob bym ja przelknela
daumen.gif
. Jesli przekreci sie przez maszynke, to nawet jajko nie bedzie potrzebne, tyle, ze struktura bedzie inna
icon_mrgreen.gif
 

Pysia

Member
Sie 11, 2005
962
0
0
Akulka @ 10 Oct 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=600252Brzmi bardzo interesująco
mniam.gif
A wyląda jeszcze lepiej
mniam.gif

Tylko czy te 40 min. dla kaszy to nie za dług trochę? Kurczę, dawno prawdziwej kaszy gryczanej nie gotowałam, tylko torebkami się ostatnio wysługuję
icon_redface.gif
Ona rozumiem ma być bardzo miękka, żeby była plastyczna przy formowaniu kotlecików?
Tak jak napisała Mamuśka kasza ma być miękka.
 

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Dzieki dziewczyny
cvety.gif
Kaszę ryczana kocham, kiedyś bardzo dawno nawet jadłam w postaci kotletów, więc zapewne je przetestuję.
icon_wink.gif
Pewnie z lenistwa zrobiłabym z woreczka, ale, ze mam kaszę surową, to dopytowuje sie
icon_mrgreen.gif
lecker.gif