Tort z lekkim kremem

sunnyshine

Member
Lip 11, 2007
861
1
0
Pora na kolejny przepis z mojej kolekcji. W oryginale na WŻ, tutaj podaję link -Tort z lekkim kremem


Składniki:

- 2 placki biszkoptowe w okrągłej formie(26): jeden ciemny, jeden jasny


Krem:
- 400 g jogurtu kokosowego
- 500 g kremówki + 100 g do dekoracji
- posiekana drobno mleczna czekolada (100 g)
- 5-7 łyżeczek żelatyny w 1/2 szkl wody


- paczka podłużnych biszkoptów ( bez wgłębień po środkach)
- czekoladowe listki


Poncz:
- 3/4 szkl wody
- łyżeczka cukru waniliowego
- kieliszek likieru kokosowego lub rumu


Przepis:

1. Ubić kremówkę i dodać do niej delikatnie miksując jogurt.

2. Wsypać czekoladę i wlać żelatynę.

3. Ciemny placek włożyć do tortownicy 28 cm i wokół kołnierza poukładać pionowo biszkopty. Nasączyć biszkopt 1/2 ponczu. Wyłożyć 1/2 kremu, przykryć drugim plackiem, nasączyć wyłożyć resztę kremu. Wstawić do lodówki.

4. Ubić 100 g kremówki do dekoracji, zrobić na torcie rozetki, udekorować czekoladowymi listkami.


Torcik jest łatwy i bardzo smaczny.
icon_smile.gif
Polecam.
 

Koffee

Member
Lip 26, 2007
1,341
0
0
bakoma ma w ofercie kremowe jogurty kokosowo-migdałowe, powinny byc tez w tesco - w moim są ;)
ewentualnie kupic naturalny, posłodzić, dosypac wiórków ;)
 

sunnyshine

Member
Lip 11, 2007
861
1
0
Finesko, z jogurtem kokosowym jest dość trudno, bo przepis powstał wtedy, kiedy Jogobella miała w swojej ofercie pyszne jogurty kokosowe, których teraz już nie ma. Ale oczywiście można znaleźć jakieś kokosowe jogurty, ale można je też zastąpić praktycznie wszystkim, co nie jest owocowe. Nawet myślałam o jogurtach Onkena - np. marcepanowo-makowy, czy marcepanowo-pomarańczowy, ale niestety nie próbowałam i nie wiem jaki byłby efekt. Mimo to, myślę że na pewno znajdzie się coś kokosowego w sklepie
icon_smile.gif
.