Tagliolini al salmone (wstążeczki z łososiem)

Lis 27, 2004
3,568
0
0
Tagliolini al salmone

Tagliolini to to samo co tagliatelle, czyli makaron jajeczny, ale wąziutki, takie cienkie wstążeczki na 3 mm.

Proporcje na 2 osoby:

200 g tagliolini (we Włoszech są albo paczkowane, albo świeże, a najlepiej świeże domowej roboty)
150 ml śmietanki
łyżka koncentratu pomodorowego z tubki
150 g świeżego łososia (ale może być też wędzony)
sól, pieprz
siekany szczypiorek do posypania

Ugotować tagliolini. Jak świeże, to dosłownie 2-3 minuty się gotują.
Zagotować śmietankę z koncentratem, włożyć do niej kawałeczki łososia, jeszcze chwilkę podgrzać, doprawić solą i pieprzem, wymieszać z tagliolini, posypać na talerzach szczypiorkiem.

MzM
 

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
Ja smietany uzywam chyba wylacznie do tego przepisu. Pycha...
 
Lis 27, 2004
3,568
0
0
Smietana to tu jest jedna marki smietana i nie wiem ile ona ma procent. A uzywam jej do wszystkiego jak leci.
icon_smile.gif

Przepisy sa zwykle na 4 osoby. Malo glodne.

MzM
 

lidqa

Member
Wrz 17, 2004
5,856
0
0
4 to bardzo malo glodne. Ja mysle ze na 3 osoby to jest


Zroiblam i wlasnie spozylam. Roboty jest doslownie tyle co sie makaron gotuje. Nie wiedzialam czy dac smietanke z kartonika czy kwasna i dalam z kartonika bo doszlam do wniosku ze wlosi pewnie kwasnej nei mają.
Bardzo to jest delikatne w smaku, brakowalo mi szczypiorku bo go nie mialam. Mysle ze po dodaniu szczypiorku byloby doskonale. Generalnie bardzo dobre i mysle ze to bedzie moje danie dla gosci bo pomimo lososia nie bankrutuje sie na tym, nazwa brzmi super, czasu zajmuje malo a nie wierze ze to moze komus nie smakowac
 
Lis 27, 2004
3,568
0
0
Lidqa, to jest na 4 osoby! Pamietaj, ze to sie podaje tu jako pierwsze danie zamiast polskiej zupy. Potem idzie jeszcze drugie danie... :dump: :mrgreen:

Standardy tutejsze sa 400 g makaronu bezjajecznego na 4 osoby
i 300 g jajecznego, ktory jest "ciezszy" i bardziej sycacy.

Ciesze sie ze smakowalo.
icon_smile.gif


MzM
 

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
Pozniej chodza glosy, ze wloska kuchnia tuczy. Albo, ze tuczy makaron...
 

lidqa

Member
Wrz 17, 2004
5,856
0
0
Lidqa, to jest na 4 osoby! Pamietaj, ze to sie podaje tu jako pierwsze danie zamiast polskiej zupy. Potem idzie jeszcze drugie danie... :dump: :mrgreen:

Standardy tutejsze sa 400 g makaronu bezjajecznego na 4 osoby
i 300 g jajecznego, ktory jest "ciezszy" i bardziej sycacy.

Ciesze sie ze smakowalo.
icon_smile.gif


MzM
NO ale w przepisie jak wół pisze 200 g !!!!!!!!!
 

lidqa

Member
Wrz 17, 2004
5,856
0
0
ja wam powiem, bo ja to robilam i nawet zwazylam ten makaron
icon_razz.gif
W zyciu tego nie jest na 4 osoby! 3 i to jedna to powinno byc dziecko. Chyba ze my bardoz duzo jemy. Zobaczcie same na te ilosci smietany. 150 g to niecala szklanka. POdziel to na 4 osoby........
 
Lis 27, 2004
3,568
0
0
Lidqa, a co zrobilas na drugie danie? :mrgreen:

Ja sie nie powinnam wypowiadac, bo dla 3 osobowej rodziny robie prawie cala paczke 500 gramowa spaghetti. :mrgreen: I to jest wtedy jednyne danie na kolacje.

Zasady sa na 4 osoby: 400 suchego bezjajecznego, 300 jajecznego suchego, 200-250 swiezego jajecznego.

I prosze sie mnie nie czepiac! :mrgreen:

MzM