TORCIK KRóWKOWO - BEZOWY

fineska

Member
Lut 12, 2006
124
0
0
TORCIK KRóWKOWO - BEZOWY

Przepis na dużą tortownicę:
1. spód biszkoptowy - może być nawet z 3 jajek - ja upiekłam z 4 i musiałam ściąć gorę żeby za wysokie nie wyszło
2. biszkopt nasączamy - w moim przypadku była to herbatka cytrynowa z sokiem z cytryny i dodatkiem cukru
3. masa waniliowa - tu akurat miałam waniliową gotową z torebki ale może być to dowolna masa budyniow aalbo np od karpatki, byle nie za słodka..
4. na masę kładziemy bezy - mi starczyło 20 dkg....muszą pokryć tortownice
5. i wreszcie to co najpyszniejsze - krem krówkowy - roztapiamy 10 dag masła z 1 łyżką mleka do tego 30 dkg krówek ( koniecznie i najlepiej kruchych ) ...gotujemy aż się lekko zmiękną krówki....potem miksujemy mikserem jeszcze gorące i wylewamy na bezy..wstawiamy do lodówki

co do krówek - wg za dużo ich było - wystarczyło by na pewno 15- 20 dag tylko na takie esy - floresy ....wtedy torcik nie bylby taki slodki..można też z całą pewnością upiec placek bezowy zamiast bezów, bezy natomiast najlepiej jakby były małe i kruche aby się lepiej krajało nożem ( ja wczesniej noz moczylam w gorącej wodzie) ..i jeszcze jedno - masy krowkowej nie nalezy gotowac bo stanie sie potem twarda i nie pokroimy jej za nic w swiecie...
zycze SMACZNEGO
icon_smile.gif


DSC00018.JPG
DSC00026.JPG
DSC00024.JPG
DSC00023.JPG
 

Załączniki

  • DSC00018.JPG
    DSC00018.JPG
    347.3 KB · Wyświetleń: 3
  • DSC00026.JPG
    DSC00026.JPG
    344.4 KB · Wyświetleń: 3
  • DSC00024.JPG
    DSC00024.JPG
    364.1 KB · Wyświetleń: 3
  • DSC00023.JPG
    DSC00023.JPG
    361.7 KB · Wyświetleń: 3

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Mmmm przepysznie brzmi... tak sobie myślę - te bezy może by pokruszyć trochę? masa krówkowa połączy je, a krojenie będzie łatwiejsze.
Napewno wypróbuję ten przepis
mniam.gif
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
A za mna beza juz jakiś czas chodzi.
Mmmm
lecker.gif
 

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
O mamo, ślicznie wygląda
daumen.gif
, ale nie dla mnie...
Beza +krówka to słodycz, która mnie i moje możliwości przerasta
icon_mrgreen.gif
Ja bym nasączyła biszkopt gorzka kawą, żeby smaki przełamać
gruebel_2.gif
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Akulka ja bym do ciacha (podstawowego przepisu) jeszcze poprosila o czekolade
fiesgrins.gif

Slodkolubna jestem
fiesgrins.gif
 

fineska

Member
Lut 12, 2006
124
0
0
co prawda to prawda - połączenia bezy z krówką to sama słodycz i to jaka!!! ale jeżeli zrobimy np na biszkopt budyń np z małą ilością cukru lub nawet bez a potem położymy małe drobne kuche bezy i polejemy na prawdę ODROBINĄ polewy krówkowej to będzie jak nabardziej jadalne...a zamiast krówek można kupić jakiś sos toffii np..na pewno też byłoby pyszne:)
 

fineska

Member
Lut 12, 2006
124
0
0
i jeszcze jedn o -u mnie tego kremu krówkowego było o tyle za dużo że zaczął spływać i roztapiać masę
icon_smile.gif
i jak się dobrze przyjrzycie to zauwazycie ze boki ratowałam dokładając do nich biszkopt który mi pozostał - takie kawałeczki w miejscach gdzie sciekalo..wiec tego kremu krowkowego musi byc tylko tyle zeby zrobic esy floresy
icon_smile.gif