Kurczak z grzybami w naleśnikowych kopertach*

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Kurczak z grzybami w naleśnikowych kopertach

S4020643.jpg

(na 2 osoby)
Pierś kurczaka
grzyby suszone - 2-3 szt.
pieczarki - 4-6 szt.
cebula
sos sojowo-grzybowy
olej
masło
sól
pieprz
papryka ostra
czosnek
ser żółty
śmietana (opcjonalnie)

Do naleśników:
mąka
mleko
jajko
szczypta soli


1.
a. Pierś kurczaka pokroić w niedużą kostkę i zamarynować w oleju z sosem sojowym lub (wskazane!) sojowo-grzybowym. - ok 15 min.
b. Grzyby suszone- najlepiej prawdziwki- pokruszyć na mniejsze kawałki i zalać wrzątkiem (nie więcej jak 1/3 szkl.) w miseczce, zostawić pod przykryciem na ok. 15 min.
c. zrobić naleśniki.

2.
a. Na patelni, na oleju z odrobiną masła, podsmażamy kurczaka na złocisto, wyjmujemy do osobnego naczynia.
b. Następni podsmażamy cebulę pokrojoną w kostkę - i tak samo, zdejmujemy z patelni.
c. podsmażamy pieczarki pokrojone w kostkę.
Gdy się zrumienią, dodajemy grzyby wraz z wodą, w której się moczyły, rozmieszawszy w niej dokładnie łyżkę mąki.
Sos doprawiamy solą i pieprzem, można dodać odrobinę czosnku i ostrej papryki. Sos można zabielić łyżeczką śmietany.

3.
Na patelnię, do sosu dokoładamy kurczaka i cebulę, mieszamy, chwilę dusimy razem.

4.
Kurczaka układamy na naleśnikach, które składamy w kopertę. Podajemy posypane startym żółtym serem i szczypiorkiem.


Baaardzo smaczne i sycące danie, proste i dość szybkie w wykonaniu.

SMACZNEGO!
mniam.gif


wink.gif
 

Załączniki

  • S4020643.jpg
    S4020643.jpg
    1.1 MB · Wyświetleń: 1
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
A surówka
fiesgrins.gif
(skład
icon_wink.gif
anbetung.gif
)
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
O ludzie. Po kiego pytałam. Ide spać, bo nie dam rady
fiesgrins.gif


bussi.gif
bussi.gif
bussi.gif


P.S. przepis na naleśniory baaaardzo fajny - pewnie kiedyś zrobie, bo mam suszone grzyby
icon_mrgreen.gif
 

villanelle

Member
Sty 29, 2006
1,286
0
0
Dzisiaj zrobiłam na obiadek bez naleśników, bo akuratnie miałam do skonsumowania młode ziemniaczki.

Nie miałam sosu sojowo-grzybowego, więc dodałam zwykły. Nie dodałam również mąki, za to użyłam śmietany.

Po doprawieniu jest super - proste i smaczne
mniam.gif


kurczak.jpg
 

Załączniki

  • kurczak.jpg
    kurczak.jpg
    113.8 KB · Wyświetleń: 1

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Bardzo sie cieszę,że smakowało
icon_biggrin.gif
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
icon_eek.gif


tak z ciekawości, jaki jest powod przeniesienia Kurczaka do "Małych danek"?
Mnie osobiście umieszczenie go tu nie przyszło by do głowy: każdy, kto choć raz go zrobi, będzie wiedział, że absolutnie nie jest "małym dankiem" - stanowi bardzo sycący, duży i kompletny obiad.
Do tego stopnia, że ledwo daję radę zjeśc jednego takiego, a przy naleśnikach z serem zjadam 2
icon_wink.gif
 

joannas

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
13,025
0
0
Mała_Mi @ 23 May 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=707656
icon_eek.gif


tak z ciekawości, jaki jest powod przeniesienia Kurczaka do "Małych danek"?
Mnie osobiście umieszczenie go tu nie przyszło by do głowy: każdy, kto choć raz go zrobi, będzie wiedział, że absolutnie nie jest "małym dankiem" - stanowi bardzo sycący, duży i kompletny obiad.
Do tego stopnia, że ledwo daję radę zjeśc jednego takiego, a przy naleśnikach z serem zjadam 2
icon_wink.gif
Mała_mi, przeniosłam z Mięs do Małych danek własnie dlatego, że jak piszesz jest to "kompletny obiad". Wydawało mi sie, że nalesnik faszerowany mięsem w sosie tutaj bardziej pasuje. Przeciez Małe danka, nie oznaczają, że są to przekąski. Wszelkie nadziewane naleśniki właśnie tam się znajdują.
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
aaaa.
icon_smile.gif


Ok.
bussi.gif