Quesadillas z farszem warzywnym

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
Jadłam takie danie kiedyś w restauracji i bardzo mi smakowało, trochę pokombinowałam i udało mi się odtworzyć ten smak.

Ciasto (przepis z Kulinarnego Atlasu Świata):

150 g mąki pszennej
150 g mąki kukurydzianej
3/4 szklanki ciepłej wody

Wszystkie składniki połączyć i wyrabiać, aż powstanie gładkie ciasto, odstawić żeby odpoczęło na jakieś pół godziny do lodówki.

Farsz:

100 g cebuli (1 duża)
150 g pieczarek (4 średnie)
200 g marchewki (1 duża)
300 g różyczek brokuła (jeden średni bez "nogi")
1 mała puszka czerwonej fasoli (200g)
1 mała puszka kukurydzy (170g)
1/4 szklanki słonecznika
1 - 2 ząbki czosnku
sól, pieprz
oliwa do smażenia

Cebulę drobno posiekać, marchew i pieczarki zetrzeć na tarce (duże oczka), kukurydzę i fasolę odcedzić. Brokuły ugotować na miękko, odcedzić i drobno posiekać. Podsmażyć cebulkę, gdy złota dodać do niej pieczarki i marchewkę, smażyć tak długo, aż odparuje woda z pieczarek, dodać brokuły, kukurydzę, fasolę i nasiona słonecznika. Doprawić do smaku solą, pieprzem i przeciśniętym przez praskę czosnkiem, wymieszać i ostudzić.
Ciasto podzielić na kawałki i wałkować cienko na jakieś 2 - 3 mm , nakładać farsz i zlepiać jak pierogi. Smażyć na oleju aż rumiane. Ja podaję je z kwaśną śmietaną i guacamole, ale pyszny jest ten farsz zawinięty w pszenne tortille (polecam przepis Malgosimi) i podane z sosem czosnkowym.

A tu dzisiejsza produkcja
icon_mrgreen.gif

http://picasaweb.google.pl/Izolda80/Quesadillas

EDIT: Na tą ilość farszu trzeba zrobić ciasto z podwójnej porcji, wystarczy wtedy dla 4 głodnych.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
Margot jakie piękne, takiego zdjęcia zdecydowanie tu brakowało, mniam, cieszę się bardzo, że pierożki przypadły Ci do gustu
wink.gif
 

Margot

Well-known member
Cze 24, 2005
16,676
515
113
Izolda zdjęcie przy ciemnicy robione(skradł ktoś słońce czy co?) ,ale pierożki są proste i szybko się robi oraz bardzo szybko zjada ...a i i farszu jest jakby 2 razy za dużo ,to ja zrobiłam dwie porcje ciasta i było w sam raz
Zimne pierożki tez są pyszne