Biszkopt czekoladowy z masą ananasową

edyta4

Member
Gru 22, 2007
728
0
0
Ciasto czekoladowe z ananasem
cfist.gif

Ciasto:
5 białek ubić ze szczyptą soli,
dodać 3/4 szklanki cukru,
dodać 5 żółtek - ubić wszystko razem

2 budynie czekoladowe wsypać do szklanki, uzupełnić mąką (tortową) do pełnej szklanki,
dodać łyżkę proszku do pieczenia- wsypać delikatnie do ubitych jajek, dodać łyżeczkę kakao, wymieszać łyżką z ubitymi jajkami.
Piec ok. 15 -20 minut, temp. ok. 180 - 200.

Masa:
puszka ananasów,
2 kisiele cytrynowe,
galaretka cytrynowa,
pół kostki margaryny Kasi.
Sok z ananasów wlać do garnka, uzupełnić wodą tak, aby w sumie było 3 szklanki płynu. Ugotować na tym kisiele cytrynowe. Do ugotowanych kisieli (gorących) dodać Kasię, galaretkę cytrynową (proszek). Dokładnie wymieszać, aby usunąć wszelkie grudki.
Ciasto czekoladowe wystudzić, przekroić na pół, dowolnie można nasączyć.
Ułożyć drobno pokrojone ananasy, zalać ciepłą masą kisielową.
Na wierzch ciasta: Śnieżka, niepełna szklanka mleka (ok.200ml) - ubić. Dodać tężejącą galaretkę cytrynową (galaretkę rozpuścić w szklance wody). Wyłożyć na wierzch ciasta. Posypać startą czekoladą.
sorki, zapomniałabym dodać - przepis to połączenie kilku różnych: ciasto z przepisu na orzechowiec (od mojej koleżanki ze studiów), masa z przepisu na ciasto brzoskwiniowe - tylko tam traktuję kisiele brzoskwiniowe w ten sposób co tutaj cytrynowe.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

ewelinka111

Member
Paź 13, 2007
894
0
0
witam .upiekłam . biszkopt bardzo smaczny ,mięciutki i wysoki
icon_smile.gif
)))))))))))
trafia do mojejgo zeszytu "super przepisy "
( jeszcze tylko masa serowa polewa czekoladowa i gotowe >>>>)
polecam
icon_smile.gif
)))))))
 

edyta4

Member
Gru 22, 2007
728
0
0
Ewelinko - cieszę się, że biszkopt przypadł Ci do gustu. Ja bardzo często go piekę bo moi chłopcy nie przepadają za kakaowymi ciastami, ale to wyjątkowo im smakuje. Często wykorzystuję ten biszkopt jako podpiek do tortów. W połączeniu z masą z tortu szwarcwaldzkiego - bomba!!!
 

kasta79

Member
Sty 29, 2009
74
0
0
Przed chwilą zjadłam kawałeczek
mniam.gif
mimo , że ciasto musi sie jeszcze schłodzić bo nie mogłam sie oprzeć
icon_mrgreen.gif
i normalnie jestem ZACHWYCONA
anbetung.gif
jest przepyszne i szybciutkie do zrobienia!!! przepis już wydrukowałam i napewno powtorzę jeszcze nie raz
icon_exclaim.gif
 

skanna

Well-known member
Mar 21, 2006
4,874
214
63
Edyta, a ten orzechowiec możesz wpisać? Bo jadłam ostatnio coś przepysznego - lekki jakby biszkopt kakaowy z mnóstwem orzechów w środku - może to to samo?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

skanna

Well-known member
Mar 21, 2006
4,874
214
63
Zapomniałam, że pytałam
icon_redface.gif

Jednak to zupełnie inne ciasto, znaczy, czekają mnie dalsze poszukiwania.