Ryż z warzywami

sywla

Member
Sty 3, 2008
481
0
0
RYŻ Z WARZYWAMI...naprawdę pycha
dzisiaj zrobiłam na obiad
mniam.gif


Składniki:
oliwa z oliwek
ok. 6 pieczarek - kroję w ćwiartki
1 marchewkę w słupki
pół małej cukini - kroję w paski razem ze skórką
1 czerwona cebulka
pół czerwonej papryki - kroję w paski
na koniec mała puszka czerwonej fasoli
sól
pieprz
suszona bazylia
oddzielnie ugotowany na sypko ryż - ja daję ryż jaśminowy

Najpierw na patelni duszę pieczarki na oliwie, czekam żeby puściły sok (który musi odparować) i troszkę się zarumieniły, następnie dodaję marchewkę, po chwili wrzucam cukinię, jak lekko zmięknie dodaje cebulkę, czekam chwilę i dodaję paprykę, jeśli trzeba to podlewam znów odrobinę oliwy, w tym momencie daję sól i pieprz. Dusi się dusi kilka minut i wsypuję czerwoną odsączoną fasolkę oraz ugotowany wcześniej ryż i posypuję bazylią. Wszystko delikatnie mieszam i duszę jeszcze chwilę pod przykryciem! Oliwy trzeba dawac z umiarem, warzywa nie mogą w niej pływać!;)
Smacznego!!
 

daglo

Member
Sty 1, 2008
450
0
0
robie taki ryz srednio raz na dwa tygodnie, dodaje korzen pietruszki drobno pokrojony, kukurydze z puszki i czasami tez kielki fasoli mung, albo sojowe, doprawiam koniecznie na ostro. Bardzo smaczna i zdrowa potrawa - polecam.
 

sywla

Member
Sty 3, 2008
481
0
0
daglo;) ja ten ryż też nie robilam wczoraj pierwszy raz, ale smakował mi najbardziej z dotychczasowych. wydaje mi się że ważne są składniki, a ten zestaw akurat jest wyśmienity dla mnie. Ale kiedy indziej wypróbuję twój sposób
icon_wink.gif
 

sywla

Member
Sty 3, 2008
481
0
0
Orelia, pamiętaj żeby warzywka były chrupiące, miękkie ale chrupiące. Żeby się nie rozpadły podczas duszenia!

Pozdrawiam i jeszcze raz polecam:)
 
Lis 28, 2005
3,760
0
0
warzywka i ryz, to u mnie danie cotygodniowe; szczegolnie jak nie mam czasu; Wyrzucam do kazany co mam w lodowce z warzyw. Ryz gotuje sie w "elektrycznej ryzownicy". Potem tylko wymieszac.
daumen.gif
 

witek

Member
Cze 21, 2007
6,114
0
0
Był wczoraj na obiad, trochę głodny byłem zaraz po nim
icon_wink.gif
 

sywla

Member
Sty 3, 2008
481
0
0
Witek, najwidoczniej za mało zjadłeś!;);)

Pozdrawiam!
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

sywla

Member
Sty 3, 2008
481
0
0
Wobec tego następnym razem dodaj np. fileciki indycze albo wołowinę wcześniej uduszone i będzie OK
icon_wink.gif
Też będzie smakowite
icon_smile.gif
icon_smile.gif

Ja osobiście lubię wersję wegetariańską, bo jest lekka, albo jak po prostu nie mam ochoty na danie z mięsem.
icon_mrgreen.gif
 

witek

Member
Cze 21, 2007
6,114
0
0

sywla

Member
Sty 3, 2008
481
0
0
Zielony kardamon @ 5 Feb 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=657229Wyszło całkiem niezłe. Tylko brakowało mi przypraw. Co - poza solą i piprzem - dodajecie, żeby poprawić smak?
Ja dodaję sól i pieprz jak w przepisie po prostu do smaku. Możesz wypróbowac według swojego smaku lub np. tak jak Orelia - ja też spróbuję z kuminem jak go kupię, bo jak narazie nie mogę go dostac.
Cieszę się że smakowało Tobie
banana.gif
icon_mrgreen.gif
.
 

sywla

Member
Sty 3, 2008
481
0
0
Ostatnio zrobiłam ryż z warzywami. Jednak nie użyłam cukini tylko bakłażan i to już nie to samo, nie polecam w wersji z bakłażanem. Tylko cukinia!!!!
daumen.gif
 

asiakliny

Member
Wrz 29, 2007
15
0
0
Zrobiłam na kolację w wersji trochę zmodyfikowanej, bez cukinii i fasoli za to z groszkiem i kukurydzą. Przyprawiałam ziołami prowansalskimi. Smak lepszy niż gotowe danie prowansalskie z hortexu.
lecker.gif


Sporo mi zostało to dodam jutro cukinię i podgrzeję w folii na grilu.