Pierogi ze szpinakiem i białym serem*

osulka

Member
Sie 9, 2007
4,004
0
0
40 dag szpinaku świeży lub mrożony
40 dag niekwaśnego białego sera
3 ząbki czosnku
gałkamuszkatołowa, sól, pieprz


Biały ser rozgnieść w misce. Świeży szpinak przebrać usuwając łodyżki, zblanszować i drobno posiekać, a mrożony trzeba poddusić by odparować z niego wodę. Ser i przestudzony szpinak starannie wymieszać, doprawić roztartym z solą czosnkiem, pieprzem i odrobina gałki.

Przepis nie jest mój lecz pochodzi z Poradnika Domowego.

PICT3761.JPG

PICT3759.JPG
 

Załączniki

  • PICT3759.JPG
    PICT3759.JPG
    836.4 KB · Wyświetleń: 1
  • PICT3761.JPG
    PICT3761.JPG
    704.1 KB · Wyświetleń: 1

eremiw

Member
Wrz 1, 2007
259
0
16
Zrobiłam dziś na obiad, zamiast czosnku świeżego dałam troszkę granulowanego, zamiast gałki- bazylię , jakoś zawsze daję ją do szpinaku i nie moge zmobilizować się aby dać inną przyprawę. Część polałam masełkiem , część skwarkami i o dziwo- ze skwarkami pierogi miały więcej zwolenników.
 

Lud_

Member
Maj 19, 2008
1,368
0
0
O... przy następnych pierogach będę musiała zrobić taki farsz. Pierogi będą z orkiszowej mąki lub graham, a nadzieję je szpinakiem z białym serem - zdrowy i pełnowartościowy obiad
daumen.gif


Ser ma być zwykły, taki powiedzmy półtłusty twaróg na przykład?
 

eremiw

Member
Wrz 1, 2007
259
0
16
Nigdy nie widziałam w żadnym sklepie mąki orkiszowej, a ze zwykłej razowej to robię zacierki:)) A przy okazji- do szpinaku do naleśników do dodaję jeszcze surowe jajko- wtedy lepiej smarować naleśniki, potem jeszcze je odsmażam.
 

eremiw

Member
Wrz 1, 2007
259
0
16
Nigdy nie widziałam w żadnym sklepie mąki orkiszowej, a ze zwykłej razowej to robię zacierki:)) A przy okazji- do szpinaku do naleśników do dodaję jeszcze surowe jajko- wtedy lepiej smarować naleśniki, potem jeszcze je odsmażam. Prawie zawsze daje ser z kostki półtłusty , proporcje dowolne, a smak jak z feta ,a dużo taniej.
 

żyrafka

Member
Maj 25, 2007
275
0
0
Też robiłam z takim z kostki, bez jajaka, dobrze się smarowaly. Mąka orkiszowa jest w sklepach ze zdrową żywnością.