BISZKOPT Z CIEPŁYMI LODAMI

edyta4

Member
Gru 22, 2007
728
0
0
Biszkopt z 7 jajek, blaszka 25x40.
Masa:
biszkopt przekroić, posmarować dżemem spód (ja najczęściej używam dżemu wiśniowego - chodzi o to aby odbijał się kolorystycznie od biszkoptu).
Z lodów usunąć wafelek (opakowanie ciepłych lodów z LIDLA), przekroić lody na pół, ułożyć na dżemie.
2 galaretki cytrynowe rozpuścić w 1,5 szkl wody.
Ubić 0,5 litra śmietany kremówki, dodać pół szkl cukru pudru, 2 naturalne serki BIELUCH (lub 25 – 30 dkg sera białego bardzo drobno zmielonego), na koniec tężejące galaretki.
Wszystko położyć na lodach, przykryć drugą połową biszkoptu, polać polewą.
Czasami zamiast ciepłych lodów używam nasączonych w rozcieńczonym soku cytrynowym biszkoptów (w LIDLU można kupić takie fajne mini ciasteczka biszkoptowe - wydają się twarde jak cho..ra, ale jak się je trochę nasączy to są mniamniusie, a wyglądają rewelacyjnie). Na komunię mojego syna wogóle nie dawałam ani lodów ani biszkoptów i też było super.
Ciasto wychodzi dosyć wysokie, ja niekiedy kroję lody na 3 części, resztę nie wykorzystanych lodów i wafelki wcina mój mąż
kuehl.gif
.
Aha, przygotujcie się na to, że trochę trzeba się pociapać przy krojeniu lodów, ale efekt jest bomba.
I jeszcze jedno - próbowałam robić masę z wykorzystaniem różnych serków, ale z BIELUCHEM jest naprawdę inny specyficzny smak.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:
Sie 22, 2008
203
0
0
Właśnie jestem w trakcie wypróbowywania tego przepisu. narazie mam tyle:


Zdj_cie018.jpg

Zobaczymy jak będzie jak dam na to śmietanę.
Mam nadzieję że się ogólnie uda bo to dla mamusi na urodzinki
icon_smile.gif
 

Załączniki

  • Zdj_cie018.jpg
    Zdj_cie018.jpg
    87 KB · Wyświetleń: 1

h-elen

Well-known member
Lut 16, 2008
8,613
1,148
113
Ale pomysł, bomba...
Właśnie w rodzinie szykuje się jubileusz, a ja szukałam inspiracji na oryginalny tort. Już mam! Będzie wydanie w formie torta. W październiku zamieszczę fotkę. Pozdrawiam
 

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38
Fajnie to to wygląda. Dzięki za fotki Truskawko, bo nie umiałam sobie tego jakoś w całości wyobrazić
 

kasik

Member
Gru 14, 2005
535
0
0
Lody już kupione,wszystko naszykowane tylko ...mikser mi siadł.
cry_1.gif

To już jakiś kataklizm u mnie.Mikser padł,blender też,spadła mi szafka w kuchni,całe dno oberwane,zepsuła się spłuczka,kranik pod zlewem...a to wszystko w ciągu tygodnia.
Wiecie co ja już siedzę i nasłuchuje co mi jeszcze na głowę poleci.I wcinam te lody bo jakoś je zutylizować trzeba skoro z ciacha nici.
Prawo serii...czarnej serii
 

Zula

Member
Kwi 30, 2006
623
0
0
Nie miałam serka BIELUCH, dałam Danio waniliowe, a do kremówki nie dodawałam już cukru pudru, bo jak dla mnie serek jest słodki sam w sobie, a i galaretka też. W sumie wyszło dobre, masa serowa nie za słodka wymieszana z bardzo słodką masą z ciepłych lodów. Jak dla mnie OK.
 

edyta4

Member
Gru 22, 2007
728
0
0
Zula @ 3 Oct 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=758782Nie miałam serka BIELUCH, dałam Danio waniliowe, a do kremówki nie dodawałam już cukru pudru, bo jak dla mnie serek jest słodki sam w sobie, a i galaretka też. W sumie wyszło dobre, masa serowa nie za słodka wymieszana z bardzo słodką masą z ciepłych lodów. Jak dla mnie OK.
fajnie, że ciacho wam smakuje
właśnie dlatego uzywam serka BIELUCH bo on nie jest słodki jak DANIO i całość wychodzi właśnie w sam raz
lecker.gif

aha, i jak widzę to chyba pierwsze moje ciasto które ktoś skusił się wypróbować
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kasik

Member
Gru 14, 2005
535
0
0
Zrobiłam.
Zmodyfikowałam tak,że nie ma górnej warstwy biszkoptu tylko małe biszkopciki i polewa czekoladowa.
Jutro degustacja.
Mniam...
 

Maria z Łeby

Well-known member
Gru 26, 2006
34,907
1,488
113
Dzisiaj była konsumpcja
lecker.gif
.
Dokonałam pewnych zmian i tak: użyłam śmietany 18%, zamiast serka Bieluch użyłam Delfiko (około 20 dkg.), dołożyłam też 1/2 (duże op.) jogurtu Bałkańskiego, wierzch posmarowałam ubitą śmietaną 30% i posypałam tartą czekoladą.
Następnym razem użyję tylko jednej galaretki i dodam soku z cytryny. Ciasto bardzo słodkie i nie da się zjeść więcej jak
1 - 2 porcje. Ogólnie polecam, na pewno upiekę jeszcze nie jeden raz i dziękuję za przepis
icon_lol.gif
. Zapomniałam - biszkopt
robiłam z 5 jajek i ciasto nie było nadmiernie wysokie.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
genialny pomysł
icon_eek.gif
uwielbiam lody na ciepło
lecker.gif

czemu ja takie cudo o tej porze oglądam
dump.gif
cry_1.gif


lecker.gif
lecker.gif
lecker.gif
lecker.gif
lecker.gif
 

Tobatka

Member
Lut 7, 2006
3,700
0
0
O, zostało mi z sernika około 250g serka, nad którym właśnie myślę, co z nim wyczarować
icon_smile.gif

Mam paczkę duszków (tak moje dziecko mówi na te murzynki czy ciepłe lody).

Wniosek - chyba na dzisiejszy wieczór przetestuję. Idę sprawdzić, czy mam wszystkie składniki
icon_smile.gif