otrębowe muffinki czekoladowo wiśniowe

nurbika

Member
Lis 26, 2007
411
0
0
składniki:

- 250 g mąki mieszanej(ja użyłam pszennej graham i orkiszowej plus około 50 g płatków owsianych)

- szklanka otrąb mieszanych (mieszane - pszenne, żytnie, owsiane)

- szklanka kefiru (maślanki, jogurtu - co kto ma w lodówce)

- 3 łyżeczki fruktozy (opcjonalnie - jak kto lubi słodkie)

- 2 jajka

- szczypta soli

- szklanka wiśni (użyam mrożonych)

- kawałeczki czekolady 90%

- 1(1 i 1/4) łyżeczka sody oczyszczonej

- łyżeczka aromatu whisky i wiśnia (Delecty chyba)

- 2 łyżki oleju rzepakowego

Przygotowanie -

łączymy suche składniki w jednej miseczce (przesiana mąka z sodą, otręby, sól, fruktoza)
siekamy grubo czekolade i wiśnie dodajemy do mokrych składników (jajka, kefir, olej, aromat)
mieszamy do połączenia składników
pieczemy ok 20 minut w 180 stopniach

a oto efekt:
muffinki.jpg


smacznego
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

olasz

Member
Gru 2, 2007
3,261
0
36
Nurbiko, czy mozesz sprawdzic przepis? Czy to aby na pewno 250 g otrebow? Nie chce byc niegrzeczna, ale jakos to geste bardzo, dodalam mleka, ale otreby, z racji ilosci, stanowczo nadaly calosci teksture i wyglad plyty pilsniowej - a Twoje ze zdjecia takie sliczne i blyszczace. Czekam co wyjdzie z piekarnika.
 

nurbika

Member
Lis 26, 2007
411
0
0
ojej.. Chyba masz rację... chodziło mi pewnie objętościowo - cup (szklanka) nie wiem czemu przeliczyłam to na gramy, skoro robiłam na szklanki. Strasznie przepraszam, mam nadzieję, ze udało C się je utratowac?
 

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38
Nurbiko, to może edytuj post z przepisem.
 

nurbika

Member
Lis 26, 2007
411
0
0
Obawiam się ze nie moge już edytować - nie jestem moderatorem a sam post pisałam w styczniu, więc serdecznie proszę moderatora o poprawienie 250g otrębów na szklankę.
 

nurbika

Member
Lis 26, 2007
411
0
0
To sa muffinki - wrzuca się to co masz akurat pod ręką. Myśle, ze spokojnie mozesz uzyć tych składników, napisz koniecznie czy pyszne wyszły
icon_smile.gif
 

olasz

Member
Gru 2, 2007
3,261
0
36
nurbika @ 13 May 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=703729ojej.. Chyba masz rację... chodziło mi pewnie objętościowo - cup (szklanka) nie wiem czemu przeliczyłam to na gramy, skoro robiłam na szklanki. Strasznie przepraszam, mam nadzieję, ze udało C się je utratowac?
nie sie nie martw
icon_smile.gif
najwazniejsze, ze dzieki owocnej wspolpracy uchronimy przyszle pokolenia od naszych bledow mlodosci ;)
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Mam nadzieję Ashiro że doczytałaś o tych otrębach - szklanka a nie 250 gr? zgłosiłam to właśnie moderatorowi do poprawki.
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Nie ma za co - a widzę że już moderatorstwo poprawiło co trzeba w przepisie
anbetung.gif
dziękujemy
icon_mrgreen.gif


A ty Ashiro zdrowiej
knuddelz.gif
 

Doruśka

Member
Mar 28, 2006
5,233
0
0
ja na MM dodałabym tej czekolady 90% - albo chociaż kakao . ale ja nei jestem ortodoksyjna, natomiast ani żółtek ani oleju na pierwszą fazę to nie
icon_smile.gif