cynaderki z kaszą

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
nerki wieprzowe ( ja na porcję dla 2-3 osób miałam 3 nerki-ok 4 zł za 1 kg)
cebula
kostka bulionowa
ziele angielski
liść laurowy
może być pieprz

Nerki dobrze wymoczyć-kupując są już lekko nacięte, ale ja przecinam je całkiem wzdłuż
kilka razy obgotować zmieniając wodę
wyciąć w miarę możliwości to co niepotrzebne, jakieś żyłki, przewody czy co tam jeszcze jest
icon_wink.gif

Po obgotowaniu pokroić na kawałki-półplasterki, obtoczyć w mące i podsmażyć na tłuszczu ( ja smażę na smalcu), podsmażyć też na złoto pokrojoną w kostkę cebulkę. Zalać podsmażone kawałki wodą, dodać przyprawy, kostkę bulionową, albo osolić jeśli ktoś nie uznaje kostek. Dusić wszystko razem ok. 30-45 minut ( na wyczucie) doprawić do smaku, ew. jak będzie trzeba zagęścić jeszcze mąką.
Podawać z kaszą jęczmienną ugotowaną na sypko lub z czym kto lubi
icon_smile.gif
U mnie cynaderki są zawsze z kaszą jęczmienną i ogórkiem konserwowym lub kiszonym.
Zamieszczam zdjęcia z etapów przygotowania, chociaż niestety niechcący usunęłam z aparatu zdjęcie nerek przed gotowaniem i po ugotowaniu ale przed pokrojeniem ich na kawałki:
 

Załączniki

  • cynaderki1.jpg
    cynaderki1.jpg
    45.7 KB · Wyświetleń: 1
  • cynaderki2.jpg
    cynaderki2.jpg
    44.4 KB · Wyświetleń: 1
  • cynaderki3.jpg
    cynaderki3.jpg
    63.4 KB · Wyświetleń: 1
  • cynaderki4.jpg
    cynaderki4.jpg
    58 KB · Wyświetleń: 1
  • cynaderki5.jpg
    cynaderki5.jpg
    43.5 KB · Wyświetleń: 1

Janka

Member
Mar 19, 2005
4,557
1
0
Bardzo lubimy to danie.
Robię tak samo jak Ty,tylko pod koniec daję trochę majeranku.(powtarzam to po babci i mamie)
lecker.gif
lecker.gif
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
zjesc to bym zjadla jako wielbicielka wiekszosci podrobow, ale zrobic chyba sie nigdy nie przemoge.
Zreszta, tu sa nie do kupienia
icon_wink.gif
 

witek

Member
Cze 21, 2007
6,114
0
0
Też bardzo lubię, niestety, mogę sobie zrobić jak moja połówka gdzieś wyjedzie
 

DOROTKA1

Member
Lis 5, 2008
153
0
0
pamiętam jak moja babcia je robiła , zajadałam się nimi na maksa
sama raczej nie zrobie, bo po pierwsze nawet nie miałabym je gdzie kupić (hipermarkety odpadaja)