Dahi Wada*

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
hinduskie "kluski" z fasoli mung dla Margot
icon_biggrin.gif


na dip:
600ml greckiego jogurtu
sol
2 lyzeczki cukru
2 lyzrczki oeju sloneczniekowego
1 lezeczka czarnej gorczycy
1 lyzeczka nasion kuminu
12 lisci curry
4 suszone chilli (oczyszczone i pokrojone)

na "kluski":
220g polowek fasolki mung, umytych i dobrze odsaczonych
60ml wody
1 lyzeczka swiezego imbiru, startego
1 duza szczypta sody
sol
olej do glebokiego smazenia
goraca woda do zanuzania

Jogurt mieszam z sola i cukrem. Na malej patelni rozgrzewam olej i smaze gorczyce. Gdy zacznie "podskakiwac" dodaje kumin, liscie curry i kawalki chilli. Chwilke jeszcze smaze i szybko dodaje do yogurtu.
Wszystkie skladniki "kluski" (za wyjatkiem oleju) wrzucam do blendera i miksuje na geste ciasto. Mozna dodac nieco wody, gdyby masa byla zbyt gesta.
Gdy olej jest juz goracy, lyzka nabieram troche masy i i delikatnie zsuwam ja na olej ( gdy olej jest rzeczywiscie dobrze rozgrzany "kluski" powinny). szybko pojawic sie na powierzchni ). Wycigam "kluski" lyzka cedzakowa i natychmiast zanuzam je w goracej wodzie. Wyciagam, odsaczam je z wody dokladnie i wkladam do naczynia z jogurtem. Calosc schladzam dobrze przed podaniem.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
Tatter ale ta fasola do miksowania to jaka, surowa? Zalega mi właśnie paczka fasolki i nie miałam koncepcji co z nią zrobić
anbetung.gif
Może masz jeszcze jakiś sprawdzony przepis na wykorzystanie fasolki adzuki?
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Izolda @ 7 Feb 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=658022Tatter ale ta fasola do miksowania to jaka, surowa? Zalega mi właśnie paczka fasolki i nie miałam koncepcji co z nią zrobić
anbetung.gif
Może masz jeszcze jakiś sprawdzony przepis na wykorzystanie fasolki adzuki?
Tak, Izoldo, surowa...do blendera ja razem z innymi skladnikami. Upiecze sie w oleju...

Na adzuki...pewnie, ze mam...robie z niej nadzienie do chinskich bulek na parze (jak znalaz na dzis!
icon_biggrin.gif
), gdzies jest ten przepis na Cinie...
 

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
No tak, zapomniałam napisać, ja widziałam Twoje bułki na parze, wyglądają cudnie, tylko że wolałabym coś niedrożdżowego. Unikam drożdży w potrawach, bo ani mi, ani mojemu mężczyźnie nie wychodzi to na zdrowie. Może to nadzienie z adzuki można wykorzystać do czegoś innego? A może masz przepis na jakąś zupę z adzuki lub potrawkę, byłabym wdzięczna za jakiś wytrawny przepis. Dziękuję Tatter za pomoc
cvety.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Wytrawny? Masz na mysli taki doskonaly czy bez cukru? hihihi
Fasolka adzuki jest nazywana fasolka slodka i uzywa sie jej glownie do deserow, ciast itd wiec moge jedynie poszukac wyrawnego slodkiego przepisu
icon_wink.gif
 

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
No i masz babo placek, nie wiedziałam, że to fasolka słodka
icon_mrgreen.gif
(całe życie się człowiek uczy). Pisząc wytrawny miałam na myśli bez cukru. W takim razie, jeśli Ci to nie sprawi kłopotu, to poproszę przepis na jakiś wytrawny słodki przepis
icon_wink.gif
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
ok poszukam, rozumiem, ze ma byc bez drozdzy...gdy znajde wpisze

o...przychodzi mi do glowy "matcha mochi" to takie kulki ze slodkiego ryzu, a nadzieniem wlasnie jest pasta z fasolki adzuki. Niestety slodki ryz lub maka ze slodkiego ryzu jest tu niezbedna...

bede szukac...
icon_biggrin.gif
 

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
Tak, poproszę bez drożdży. Obawiam się, że u nas nie widziałam słodkiego ryżu, ani takiej mąki. Dziękuję za pomoc
cvety.gif
będę czekać cierpliwie.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
O dzięki Margot, przyjrzę się półce z produktami Bionici jak będę przy najbliższej okazji w "moim" ekomarkecie
anbetung.gif