Rozetki

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,342
1,413
113
Na prośbę Aniks przepis Bajaderki ze strony http://www.mniammniam.pl/p.php?p=6794. Tu też można zobaczyć zdjęcie.

"Rozetki
U mnie znane sa jako faworki dla leniwych
icon_smile.gif
Potrzebne bedzie do ich zrobienia specjalne urzadzenie a reszta to juz pestka
icon_smile.gif


składniki:
1 szklanka mleka
1 lyzeczka ekstraktu z wanilii
3 lyzki cukru
szczpta soli
1/2 lyzeczki cardamonu (niekoniecznie)
1 1/2 szklanki maki
2 jajka

olej do smazenia

sposób przygotowania:

W duzej misce wymieszac make, cukier, sol i cardamon. Dodac mleko, lekko rozbeltane jajka i wanilie. Dobrze wymieszac na gladka mase i zostawic aby odpoczelo, przynajmniej 30 minut.

Olej rozgrzac w szerokim rondlu do temperatury 195ºC. Dowolna koncowke wkrecic do uchwytu, zanurzyc na kilka minut w goracym oleju, lekko otrzasnac i delikatnie zanurzyc w ciescie - uwazac aby ciasto nie przykrylo gornej czesci nasadki bo wtedy ciastko nie zejdzie z koncowki po usmazeniu, zanurzyc w goracym oleju i smazyc az ciastka sie ladnie zrumienia. Czasami same odczepiaja sie od koncowki, czasami trzeba sobie pomoc widelcem.
Odsaczyc na reczniku papierowym, przeniesc na talerz i lekko oproszyc cukrem pudrem.
Dobrze jest zanurzac koncowke w goracym oleju przed kazdorazowym maczaniu w ciescie - od tak rozgrzanej ciasto latwiej samo odchodzi."
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Tobatka

Member
Lut 7, 2006
3,700
0
0
Znam to jako ciasteczka cygańskie - moja mama ze 20 lat temu miała takie ustrojstwo w 3 kształtach i nam robiła.. Mniam.. Smak dzieciństwa mi się przypomniał
icon_smile.gif
 

Aniks

Member
Paź 31, 2004
1,828
0
0
zrobiłam i zapomniałam wpisać się. Tak, smak z dzieciństwa
icon_smile.gif
Pycha! Nie wiem tylko zcemu z foremki motylka wcale mi ciasto nie chciało schodzić albo wogóle się przykleić nie chciało tzn. przyklejało się ale od razu pac do miski
icon_sad.gif