Muffinki ze Śliwkami - Wilgotne i Smakowite

imp_act

Member
Maj 12, 2007
3,009
0
0
300 g mąki
2 łyżeczki proszku do pieczenia
150 g cukru
1 jajko
cukier waniliowy
225 ml mleka
50 g masła
śliwki - wydrylowane, z kompotu lub słodkiej zalewy


Mąkę z proszkiem przesiać przez sito do miski. Wsypać cukier i cukier waniliowy. Wbić jajko, wlać mleko, dalej wlać roztopione masło i wszystko wymieszać do uzyskania jednolitej masy.
Na końcu wrzucić śliwki (przekrojone na połówki) i delikatnie wymieszać, tak, by nie rozgnieść owoców. Nabierać ciasto łyżką i palcem zsuwać do foremek.
Piekarnik nagrzany do temp. 200 stopni. Piec około pół godziny, aż muffinki się przyrumienią.
Muffinki posmarować lukrem lub po prostu posypać cukrem pudrem.

Zamiast śliwek można użyć np. truskawek, wiśni lub malin. Muffinki najlepiej smakują z tzw. mokrymi owocami, dzięki nim są w środku wilgotne, aż rozpływają się w ustach. Smacznego !

muffsliwka1.jpg

muffsliwka3.jpg

muffsliwka2.jpg
 

Załączniki

  • muffsliwka1.jpg
    muffsliwka1.jpg
    23.4 KB · Wyświetleń: 0
  • muffsliwka3.jpg
    muffsliwka3.jpg
    26.2 KB · Wyświetleń: 0
  • muffsliwka2.jpg
    muffsliwka2.jpg
    29.9 KB · Wyświetleń: 0

Bea73

Member
Maj 28, 2007
12,223
0
0
mam takie sliwki z wlasnej zalewy (uzywam ich do deserow, lodow itp.) wiec moze i w ten sposob je zuzytkuje
brzmi smakowicie
icon_wink.gif
 

imp_act

Member
Maj 12, 2007
3,009
0
0
Bea73 @ 18 Feb 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=662975mam takie sliwki z wlasnej zalewy (uzywam ich do deserow, lodow itp.) wiec moze i w ten sposob je zuzytkuje
brzmi smakowicie
icon_wink.gif
Właśnie o to chodzi, żeby używać śliweczki z własnych przetworów
icon_smile.gif
Ja dostaję śliwki w zalewie od ciotki, nikt nie chciał ich jeść, a teraz ciepłe muffinki wcinają, aż im się uszy trzęsą.
Na drugi dzień też są pyszne, kiedy już lukier zastygnie. Super smakują na śniadanie z kawą lub szklanką kakao. Polecam wypróbować Bea
icon_smile.gif
 

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
Wyhladaja swietnie. Nie mam takich sliwek, ale w supermarkecie widzialam w puszkach. W slodkiej zalewie. Powinny byc dobre.
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Ja do muffinek używam też sliwek z nalewki.
Super wychodzą
daumen.gif
 

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Mmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm
Mniamnusnie wyglądają.
Twoje muffinki zawsze wypróbuje bez zawahania
daumen.gif
icon_mrgreen.gif
 

imp_act

Member
Maj 12, 2007
3,009
0
0