Sernik pomarańczowy z białą czekoladą

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,275
3,519
113
Sernik pomarańczowy z białą czekoladą bez pieczenia

Tortownica 24 cm średnicy

Składniki:
350 g naturalnego serka śmietankowego ( Delfiko, Zielona Ląka)
100 g cukru
100 g białej czekolady
400 g jogurtu typu greckiego
15 ml likieru pomarańczowego (opcjonalnie)
200 ml śmietanki kremówki
1 opakowanie śmietan-fixu ( opcjonalnie)
1 łyżeczka cukru pudru
20 g żelatyny ( np. Dr Oetker)
100 ml wrzątku do żelatyny
3 duże pomarańcze
1 opakowanie galaretki pomarańczowej ( na 500 ml wody)
250 ml wrzątku do galaretki

Wykonanie:
Obrać i wyfiletować pomarańcze.
Dwie z nich zmiksować blenderem, uzyskując 250 ml pulpy pomarańczowej, trzecią drobno posiekać ( lub jak ktoś woli, również zmiksować).
Zalać żelatynę wrzątkiem, wymieszać, odstawić do przestudzenia.
Galaretkę zalać wrzątkiem, wymieszać, trochę przestudzić, dodać pulpę pomarańczową, odstawić do przestygnięcia.
Roztopić białą czekoladę w mikrofalówce ( 2 minuty) lub w kąpieli wodnej.
Zmiksować razem serek, cukier, czekoladę, likier i jogurt.
Dodać posiekaną pomarańczę wraz z sokiem. Zmiksować.
Zahartować żelatynę dodając do niej porcjami kilka łyżek masy serkowej, a potem dodać ją do masy i dokładnie wymieszać. Ubić śmietanę z cukrem pudrem i ewentualnie ze śmietan- fixem, dodać do masy i dokładnie, ale szybko wymieszać ( masa prędko zastyga).
Przełożyć do tortownicy i wstawić do lodówki do zestalenia.
Na wierzch wyłożyć lekko tężejącą galaretkę pomarańczową i wstawić do lodówki do zastygnięcia.
Sernik ma bardzo kremową, śmietankową konsystencję. Można go również robić na spodzie z ciasteczek lub jako deser w pucharkach. Nie smakuje jak sernik, a raczej jak krem śmietanowy. Polecam.
icon_smile.gif


sernik_pomara_czowy_z_bia___czekolad__bez_pieczenia.jpg

sernik_pomara_czowy_z_bia___czekolad__bez_pieczenia1jpg.jpg

Zdjęcia niespecjalne, bo z łakomstwa nie dałam mu dostatecznie stężeć....
icon_redface.gif
 

Załączniki

  • sernik_pomara_czowy_z_bia___czekolad__bez_pieczenia.jpg
    sernik_pomara_czowy_z_bia___czekolad__bez_pieczenia.jpg
    22.5 KB · Wyświetleń: 5
  • sernik_pomara_czowy_z_bia___czekolad__bez_pieczenia1jpg.jpg
    sernik_pomara_czowy_z_bia___czekolad__bez_pieczenia1jpg.jpg
    23.4 KB · Wyświetleń: 5
Ostatnią edycję dokonał moderator:

inga_xx

Member
Maj 19, 2007
1,500
0
0
padam na kolana przed Twoimi wypiekami i niewypiekami Joanno
anbetung.gif


a na spod bys raczej radzila pokruszone ciastka czy biszopt? bo u mnie biszkopt lubia, ale czy zbytnio nie namoknie?
gruebel_2.gif

mysle nad wersja z biszkoptem czekoladowym. pomarancze, ser, czekolada
lecker.gif
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,275
3,519
113
Dziękuję za tradycyjnie przesadzone komplementy.
icon_wink.gif


Biszkopt na pewno nie namoknie, bo masa bardzo szybko wiąże ( choć pozostaje niezwykle kremowa w konsystencji).
U mnie w domu przepadają za spodem z ciasteczek Digestive - na jedną paczkę rozkruszonych ciastek daję 50- 60 g roztopionego masła.
Z biszkoptem czekoladowym będzie na pewno pyszny...
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

lońka

Member
Lut 23, 2008
7
0
0
Witam,
sernik jest zjawiskowy, mam wielką ochotę go zrobić. tylko proszę o pomoc, Gdzie można kupić grecki jogurt???
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,275
3,519
113
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,275
3,519
113
Polecam serdecznie, choć uprzedzam, że jest on w smaku mało sernikowy...
icon_wink.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

inga_xx

Member
Maj 19, 2007
1,500
0
0
Robie to cudo na sobote. Musze tylko zakupic to i owo. Wymyslilam sobie spod w postacie brownies (tego od sernikobrownies, tylko z polowy porcji).
Mam tylko 2 pytania:
1. czy Ty Joanno dawalas smietan-fixa? Bo mi troche przeszkadza ten zapach i wolalabym zrobic bez, ale chcialabym uzyskac ciasto o normalnej konsystencji, jak u Ciebie na zdjeciu, a nie jakas paciaje ;)
2. biala czekolade jakiejs dobrej firmy uzylas, czy taka z Lidla za niecale 2 zlote moze byc?
icon_smile.gif


i 3: wrzatek do zelatyny tylko firmy dr. Oetker? ;)
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,275
3,519
113
inga_xx @ 27 Feb 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=667206spod w postacie brownies (tego od sernikobrownies, tylko z polowy porcji).
1. czy Ty Joanno dawalas smietan-fixa? Bo mi troche przeszkadza ten zapach i wolalabym zrobic bez, ale chcialabym uzyskac ciasto o normalnej konsystencji, jak u Ciebie na zdjeciu, a nie jakas paciaje ;)
2. biala czekolade jakiejs dobrej firmy uzylas, czy taka z Lidla za niecale 2 zlote moze byc?
icon_smile.gif

i 3: wrzatek do zelatyny tylko firmy dr. Oetker? ;)
Wydaje mi się, że spód w postaci brownies byłby lepszy do sernika pieczonego, ale mogę się mylić.
icon_smile.gif

Śmietan- fixa dodawałam, bo mi jego zapach nie przeszkadza, ale jak pisałam jest niekonieczny.
Użyłam białej czekolady Milka, bo taka mi weszła w oko w osiedlowym sklepie. Czekolady z Lidla nie są złe, ale akurat białej nie testowałam.
icon_smile.gif

Żelatyny dostępne na rynku należą do dwóch rodzajów - jedne zalewa się zimną wodą, czeka aż spęcznieją, a potem ogrzewa w łaźni wodnej do rozpuszczenia, a drugie ( jak ta z firmy Dr O.) od razu zalewa się wrzątkiem. I takie preferuję ( z wrodzonego lenistwa
icon_wink.gif
).
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

inga_xx

Member
Maj 19, 2007
1,500
0
0
dzieki za odpowiedzi
icon_smile.gif


a z ta zelatyna, to zartowalam ;) chodzilo mi o to, ze napisalas firme nie przy zelatynie, tylko przy wrzatku. i tak mi sie skojarzylo, ze wrzatek firmy dr. Oetker ma byc ;)
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,275
3,519
113
No widzisz, starość nie radość i oczy już nie te....
icon_biggrin.gif
rofl.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

inga_xx

Member
Maj 19, 2007
1,500
0
0
Zrobilam
icon_smile.gif

Gapa jestem i nie kupilam smietany. Zamiast niej dalam 0,5 kg mielonego serka "Delfiko", ktory IMHO nie jest najlepszy.. Tylko "Piatnica" albo "President" nastepnym razem. Smietan-fixa sobie darowalam, a na spod zrobilam biszkopt kakaowy z przepisu na wuzetke cytrynowa AgusiH. Z polowy porcji oczywiscie. No i alkoholu odpowiedniego nie mialam, wiec dalam troche wodki z aromatem pomaranczowym. Reszta bez zmian. Na razie sobie ladnie zastyga, wieczorem podziele sie wrazeniami
icon_smile.gif
 

inga_xx

Member
Maj 19, 2007
1,500
0
0
po co czekac do wieczora, jak ciasto juz sie "scielo" ;)

wrazenia smakowe jak najbardziej na plus. ta pomaranczowa "gora" jest genialana
daumen.gif
dotychczas sernik na zimno kojarzyl mi sie z pokrojonymi w plastry cytrusami zalanymi galeretka, ale taka wersja jest o niebo lepsza ! i nie ma problemow z krojeniem. niezbyt slodki, pyszny deser. bo dla mnie to raczej deser niz ciasto
icon_smile.gif
tak jak piszesz, jest baaardzo kremowy i delikatny. i tylko to, ze sama to zrobilam i pamietam, ze dalam 0,5 kg sera, cala czekolade, cukier i jogurt balkanski, powstrzymuje mnie przed zjedzeniem calosci
icon_smile.gif


dzieki Joanno za swietny przepis
cvety.gif
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,275
3,519
113
inga_xx @ 29 Feb 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=668439Zrobilam
icon_smile.gif

Gapa jestem i nie kupilam smietany. Smietan-fixa sobie darowalam
Nie dziwota - bez śmietany nie był do niczego potrzebny.....
icon_biggrin.gif


Wersja z podaną ilością serka i śmietany była związana z zawartością lodówki - miałam do zutylizowania otwarte opakowanie serka i śmietanki.
icon_biggrin.gif
Często jednak robię tak jak Ty, z samego sera i jogurtu. Zamiast czekolady daję czasem drugie opakowanie jogurtu, a zamiast pomarańczy - mango.

inga_xx @ 29 Feb 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=668627niezbyt slodki, pyszny deser. bo dla mnie to raczej deser niz ciasto
icon_smile.gif
Dla mnie to też deser, tylko z wrodzonego lenistwa i wygodnictwa lubię mieć wszystkie serniki " w kupie".
icon_wink.gif


Wczoraj znów go zrobiłam na życzenie rodziny, tylko tym razem w wersji z gorzką czekoladą. Dałam do niego ciut więcej cukru, łyżkę esencji waniliowej i zmiksowaną blenderem pomarańczę. Bez śmietanki, z samym serkiem i jogurtem. Na cieniutkim spodzie z ciastek Digestive. Inny, ale równie smaczny, jak z białą czekoladą.

sernik_pomara_czowy_z_gorzk__czekolad__bez_pieczenia.jpg

sernik_pomara_czowy_z_gorzk__czekolad__bez_pieczenia1.jpg
 

Załączniki

  • sernik_pomara_czowy_z_gorzk__czekolad__bez_pieczenia.jpg
    sernik_pomara_czowy_z_gorzk__czekolad__bez_pieczenia.jpg
    20.5 KB · Wyświetleń: 1
  • sernik_pomara_czowy_z_gorzk__czekolad__bez_pieczenia1.jpg
    sernik_pomara_czowy_z_gorzk__czekolad__bez_pieczenia1.jpg
    23.3 KB · Wyświetleń: 1
Ostatnią edycję dokonał moderator:

alice

Member
Wrz 13, 2004
857
0
0
O rany. Ślinotoku chyba dostanę. Joanno jesteś niesamowita. Kiedy ja to wypróbuję ??? (egzamin państwowy w perspektywie
cry_1.gif
)
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,275
3,519
113
Jego się robi maksymalnie piętnaście minut....
icon_mrgreen.gif
zahnlos.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: