Sos barbecue*

jaka

Member
Wrz 15, 2004
1,653
0
0
30 dag przecieru pomidorowego
4 łyżki pikantnego ketchupu
4 łyżki cukru
1/2 łyżeczki sproszkowanej słodkiej papryki
1 łyżka soku z cytryny
1 łyżeczka ostrej musztardy
4 łyżki soku jabłkowego
1/2 łyżeczki sosu worcester
sól i pieprz do smaku

Wszystkie składniki połączyć i wymieszać. Doprawić solą i pieprzem. Pozostawić na kilka godzin w chłodnym miejscu.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Oj
Z tego co wiem, to on powinien byc zagotowany. Ale sprobuje.

Nie tak dawno (tutejsi kochaja bbq) mignal mi program lokalny, gdzie 2 facetow robilo bbq i mdzy innymi najlepszy sos swiata. Oczywiscie nie zwrocilam uwagi, czy bedzie on w ich najnowszej ksiazce kucharskiej, ani na nazwiska. Zero uwagi.

Duzo wychodzi sosu?
 

jaka

Member
Wrz 15, 2004
1,653
0
0
Ja do Twego kurczaka pomarańczowego robiłam z ~1/3 porcji i było sporo sosu, ale do gara wrzucało/wlewało się jeszcze inne składniki.
Szacując całą porcję mam ok. 47 dag.

Co do gotowania - do Twego kurczaka nie ma potrzeby
icon_smile.gif

W internecie jest cała masa przepisów na ten sos - w części każą gotować, w części schłodzić, czasem było wyraźnie napisane, żeby nie zagotowywać, bo sos stanie się rzadki... Ale prawda jest taka, że różnią się one składnikami, stąd recepty na przyrządzenie różne (ależ celna ta uwaga
icon_smile.gif
).
Szczerze mówiąc, nie bardzo miałabym ochotę zjeść sos przyrządzony wg podanej tu przeze mnie receptury, tzn. tak na "surowo", ale co do "mych ochot" - ja nie rządzę (z wiadomych względów
icon_mrgreen.gif
).
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
sos powinien byc podgrzewany do zgestnienia przez odparowanie. Ale oczywiste, ze jak jest koncentrat pomidorowy to on zagesci. I do potraw na goraco to on jest ok. Tylko sie do przechowywania nie nadaje jak ma takie skladniki jak np. sok jablkowy, bo moze sfermentowac czy splesniec.