Szybkie pierniczki

Anusiaczek

Member
Wrz 14, 2004
2,084
0
0
Szybkie pierniczki.

Przepis dla niecierpliwych, którym nie chce się długo czekać aż ciastka zmiękną.

5733.jpg


7 dag margaryny
12,5 dag miodu
7 dag cukru pudru
1 czubata łyżeczka przyprawy do pierników
1 jajko
1 łyżka kakao
25 dag mąki
1 płaska łyżeczka proszku do pieczenia

lukier
kolorowe posypki

1. Margarynę, miód i cukier rozpuszczamy dokładnie w rondelku, do uzyskania jednolitej masy, a następnie studzimy.
2. Jajko ubijamy z kakao i przyprawą do pierników. Mąkę przesiewamy z proszkiem do pieczenia do miski, dodajemy ubite jajko i przestudzoną masę miodową, wyrabiamy ciasto (jest ono dosyć miękkie) i wkładamy do lodówki na ok. 30 minut.
3. Stolnicę posypujemy obficie mąką i wałkujemy na niej ciasto na cienki placek. Foremkami wycinamy dowolne kształty pierników. Kształty mogą być bardzo fikuśne, bo pierniczki nie rosną na tyle, aby się mogły zdeformować.
4. Ciastka układamy na wyłożonych pergaminem blaszkach i wkładamy do pieca, nagrzanego do 180 stopni na 10 minut.
5. Po wystudzeniu pierniczki dekorujemy w dowolny sposób.


Po upieczeniu ciastka są twarde, lecz miękną po kilku godzinach w odkrytej salaterce, w temperaturze pokojowej. Polukrowane miękną jeszcze szybciej.
 

jaka

Member
Wrz 15, 2004
1,653
0
0
Anusiaczku, te pierniczki są BOSKIE!!!
Ciasto tuż po wyrobieniu rzadkie, ale po odstaniu w lodówce stawrdniało i FANTASTYCZNIE się wałkowało!!!! Normalnie Ci dziękuję!!!!!!!!
 

ewa1975

Member
Sie 5, 2005
169
0
0
Anusiaczku szkoda że tak późno...
ja piekłam jakiś miesiąc temu pierniczki z Ikei i tak czekam, czekam, czekam... aż zmiękną :mrgreen:
 

jaka

Member
Wrz 15, 2004
1,653
0
0
Anusiaczku szkoda że tak późno...
ja piekłam jakiś miesiąc temu pierniczki z Ikei i tak czekam, czekam, czekam... aż zmiękną :mrgreen:
Ale Ania ten przepis podała rok temu
icon_smile.gif

Co do miękkości pierniczków, to może spróbuj do puszek załadować kawałki jabłek... poszukaj, gdzieś na forum o problemie z twardymi piernikami już dyskutowano.
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
hm... ale moze za grubo wywalkowalas pierniczki z Ikei? przeciez one sa od razu cieniutkie i kruchutkie :shock:
 

Aniks

Member
Paź 31, 2004
1,828
0
0
te z ikei to nie miekną, one z tych kruchutkich - tak jak napisała Malgosimi, ale trzeba cienko wałkować
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
moze sie jeszcze skusze w przyszlym tygodniu

bo to przepis nie dla tych, co nie maja wagi ;)
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Isabell... sredniej wielkosci, typowe foremki prawie 3 blachy z piekanika.
 

Lirene

Member
Paź 20, 2005
263
0
0
Zrobiłam
icon_razz.gif
Kaczka, zając, kwiatek gwiazdka i choinka
Jutro degustacja
 

Lunia

Member
Cze 7, 2005
127
0
16
Ja też zrobiłam, tzn. ciasto. Całą resztę dziewczynki.
I tak fajnie się przekomarzały, która zrobiła więcej, która ma wałkować, która wykrawać, układać na blasze...
No i wyszły bardzo smakowite. Musiałam pilnowac, żeby od razy wszystkiego nie zjadły.
To były nasze pierwsze własnoręcznie zrobione pierniki. Dziękuję Aniu!
 

Lirene

Member
Paź 20, 2005
263
0
0
Moje wyszły bardzo twarde i dalej są takie, pytanie czy takie powinny być?
 

Azzie

Member
Paź 9, 2005
195
0
0
Upiekłam.
Chyba zwariowałam.
Prezent dla koleżanki. Koleżanka lubi smoki. Nawycinałam się jak :dump: wielkich gadów i pierniczenia mam wyżej uszuf. Jutro je polukruję i wręczę jej stadko.
 

Anusiaczek

Member
Wrz 14, 2004
2,084
0
0
Moje wyszły bardzo twarde i dalej są takie, pytanie czy takie powinny być?
Zdecydowanie nie powinny byc twarde. Jeśli piekłaś je wczoraj powinny już zmięknąc
icon_sad.gif

A w czym je trzymałaś? Od początku takie twarde były, czy teraz bardziej? Może za bardzo się spiekły? A mąki nie dawałaś więcej do ciasta, bo to ciasto dosyc rzadkie i kusi by sypnąc więcej, ale wtedy pierniki nie wychodzą dobre.

Przykro mi, że coś wyszło nie tak
icon_sad.gif
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Polukruj. Chociaz maznij pedzelkiem przezroczysta warstwe, jak nie lubisz duzo lukru.