Mazurek z glazurą pomarańczową

mariaanna

Member
Mar 6, 2008
1,831
0
0
Potrzebne 2 blaty ciasta kruchego,które po ostudzeniu przekładamy np. powidłami śliwkowymi.

Glazura:3-4 pomarańcze
1 szklanka cukru
2 szczypty kwasku cytrynowego
1/2 szklanki wody + woda do gotowania

Pomarańcze bardzo dokładnie umyć,nakłuć w kilku miejscach szpikulcem, zalać zimną wodą i gotować do miękkości- ok.30 minut.Następnie wyjąć, ostudzić i zmielić w maszynce do mięsa.

Syrop:cukier zagotować z 1/2 szklanki wody.Gotować aż będzie klarowny.

Do syropu dodajemy zmielone pomarańcze i smażymy na wolnym ogniu aż zgęstnieje.Na koniec dodajemy odrobinę kwasku.Gotową glazurę nakładamy na spód i dowolnie dekorujemy.Ja osobiście polecam - całość po udekorowaniu ,zalać galaretką pomarańczową,ewentualnie cytrynową-rozpuszczoną w mniejszej ilości wody niż stoi w przepisie.Smacznego.
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,376
3,653
113
Bardzo ciekawy przepis na masę pomarańczową. Koniecznie do wypróbowania.
icon_smile.gif


EDIT:
Wypróbowałam.
icon_smile.gif
Użyłam klementynek, które były duże prawie jak pomarańcze, a niemal nie miały albedo. Ponieważ masa wydawała mi się mało wyrazista w smaku, do smażenia dodałam jedną cytrynę ( ze skórką, ale bez albedo) . Po usmażeniu masa bardzo przypominała w smaku moją ( z pomarańczy i cytryn), więc połączyłam je razem, dodając płatki z migdałów.
icon_smile.gif

Zapowiada się pyszny mazurek.
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

mariaanna

Member
Mar 6, 2008
1,831
0
0
Próba wklejenia zdjęcia.
 

Załączniki

  • MAZUREK.jpg
    MAZUREK.jpg
    41.1 KB · Wyświetleń: 0

mariaanna

Member
Mar 6, 2008
1,831
0
0
Joanna @ 19 Mar 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=677376Bardzo ciekawy przepis na masę pomarańczową. Koniecznie do wypróbowania.
icon_smile.gif


EDIT:
Wypróbowałam.
icon_smile.gif
Użyłam klementynek, które były duże prawie jak pomarańcze, a niemal nie miały albedo. Ponieważ masa wydawała mi się mało wyrazista w smaku, do smażenia dodałam jedną cytrynę ( ze skórką, ale bez albedo) . Po usmażeniu masa bardzo przypominała w smaku moją ( z pomarańczy i cytryn), więc połączyłam je razem, dodając płatki z migdalów.
icon_smile.gif

Zapowiada się pyszny mazurek.
icon_smile.gif
Joanno bardzo się cieszę, że wypróbowałaś.Pozdrawiam.
wink.gif
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,376
3,653
113
wink.gif
Fajna alternatywa dla najcześciej używanego przeze mnie przepisu. I chyba szybciej się robi.
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: