Czerwony ryż na ostro

Bahus

Member
Wrz 16, 2004
886
0
0
Czerwony ryż na ostro

1 szklanka długoziarnistego ryżu
1 szklanka soku pomidorowego
1,5 szklanki rosołu (może być z kostki)
3 łyżki masła lub innego tłuszczu)
1 łyżka koncentratu pomidorowego (30%)
1 średnia cebula
1/4 łyżeczki pieprzu
1/4 łyżeczki sproszkowanej ostrej papryki
szczypta sproszkowanego chili
sól i przyprawa maggi do smaku

Na patelni rozgrzać 2 łyżki tłuszczu. Wrzucić opłukany i osączony ryż. Ciągle mieszając smażyć do uzyskania złotego koloru. Ryż przełożyć do garnka o grubym dnie. Zalać sokiem pomidorowym oraz rosołem, w którym uprzednio rozpuścić koncentrat pomidorowy. Dodać przyprawy. Cebulę obrać, pokroić w drobną kostkę i zeszklić na pozostałym tłuszczu. Dodać do ryżu. Wymieszać. Gotować na małym ogniu od czasu do czasu mieszając, do miękkości. Z ryżu formować porcje, jako formy używając np. filiżanki do kawy.
 

keenja

Member
Cze 14, 2006
26
0
1
Nie wiem czemu pierwsza wpisuje komentarz - ten ryz jest rewelacyjny, dzisiaj zrobilam na obiad. Osobiscie nie przepadam za ryzem, ale tak przyrzadzony naprawde mi smakowal. Tylko troche mniej przypraw dalam, bo fanka ostrych rzeczy nie jestem. Juz jest w ulubionych. Dzieki za przepis, Bahus!
 

Bahus

Member
Wrz 16, 2004
886
0
0
Nie wiem czemu pierwsza wpisuje komentarz - ten ryz jest rewelacyjny, dzisiaj zrobilam na obiad. Osobiscie nie przepadam za ryzem, ale tak przyrzadzony naprawde mi smakowal. Tylko troche mniej przypraw dalam, bo fanka ostrych rzeczy nie jestem. Juz jest w ulubionych. Dzieki za przepis, Bahus!
Sam się temu dziwiłem, na innej stronie cieszył się dużym powodzeniem...Jest naprawdę pyszny...
Bahus