Ziarenka kawy

Alka

Member
Wrz 17, 2004
1,610
0
0
437.jpg

Składniki:
1,25 szkl mąki pszennej
1,25 szkl mąki ziemniaczanej
0,5 szkl mąki kukurydzianej
250 g masła
0,75 szkl cukru pudru
2-3 łyżki kawy rozpuszczalnej
3 łyżki wody
Szczypta soli
Kawę rozpuszczamy w wodzie. Mąki mieszamy z cukrem i solą i szybko zagniatamy (lub siekamy w malakserze) ciasto ze wszystkich składników. Urywamy jednakowej wielkości kawałki ciasta, robimy z nich kształt jajeczka przepiórczego i po ułożeniu na blaszcze nacinamy wzdłuż nożykiem tak mniej więcej do 1/3 wysokości. Pieczemy w temperaturze 190 st. ok. 15 minut.
 

matriocha

Member
Wrz 23, 2004
1,096
0
0
margolcia to ciasto jest jak plastelina super się kręci i sladów nie zostawia
icon_smile.gif
wiec chyba można wykrawać
icon_smile.gif

Moje właśnie w piekarniku siedzą :mrgreen:
Justyna
 

matriocha

Member
Wrz 23, 2004
1,096
0
0
Właśnie skończyłam
icon_smile.gif

Są dobre i kruchutkie
Wyszedł mi mały zakalec
icon_sad.gif
ale to przez mój "kochany" piekarnik
Mężusiowi smakują :mrgreen:
A wyglądają tak
_388504_n.jpg

Niestety nie mam miarki w oczach więc są różne i "przedziałki" nie takie ale smak fajny
icon_smile.gif

Justyna
 

Alka

Member
Wrz 17, 2004
1,610
0
0
Ciasteczka można bez mąki kukurydzianej upiec. Należy wtedy dać po 1,5 szklanki pozostałych mąk.

Owieczko - przykro mi, że Ci sie ziarenka nie udały :cry: Nie mam pomysłu dlaczego, może piekarnik był zbyt zimny? a może ciut więcej mąki potrzebowały, bo mąka to różnie wchłania wodę...
 

margolcia

Member
Lis 9, 2004
2,019
0
36
zrobiłam ciasteczka i:
- ciasto jest rzeczywiście niesamowicie plastyczne,
- smak ich jest ciekawy, ale jak dla mnie troszeczkę za mało wyrazisty, coś bym jeszcze do nich dodała,
- kształtowanie ziarenek kawy zajęło mi trochę czasu, myślę że ten proceder też trzeba by zmodernizować, ale tak poza tym to są bardzo fajne i wchodzą do mojego ciasteczkowego repertuaru - dzięki Alka:)
 

Menuszka

Member
Mar 13, 2009
41
0
0
kamila @ 22 Dec 2004 napisał:
index.php?act=findpost&pid=41962Moje zdolności mniej <!--emoid:?--><!--endemo-->
Niektóre ciasteczka wywołuja inne skojarzenia <!--emoid:wink:--><!--endemo-->
Nie mogę
rofl.gif
Kamilo, są piękne!

Zobaczymy, co mi wyjdzie
icon_lol.gif


Tylko nie mogę kawy rozpuszczalnej, mam szatański pomysł, aby dodać Inkę
fiesgrins.gif
bo na nią nie mam szlabanu. Spróbuję z małą ilością i dam znać, może będzie w sam raz dla mam karmiących
mniam.gif
 

karibe

Member
Wrz 22, 2007
563
0
0
ZITAT(margolcia @ 18 Jan 2006, 15:21 ) index.php?act=findpost&pid=226110zrobiłam ciasteczka i:
- ciasto jest rzeczywiście niesamowicie plastyczne,
- smak ich jest ciekawy, ale jak dla mnie troszeczkę za mało wyrazisty, coś bym jeszcze do nich dodała,
- kształtowanie ziarenek kawy zajęło mi trochę czasu, myślę że ten proceder też trzeba by zmodernizować, ale tak poza tym to są bardzo fajne i wchodzą do mojego ciasteczkowego repertuaru - dzięki Alka:)
Super wyglądają te ziarenka kawy
mniam.gif
a może by tak uformować wałeczek i pociąć na talarki naciąć kawę i będzie?
 

kajtek

Member
Gru 8, 2008
498
0
16
Zrobiłam
icon_smile.gif
chociaż dumna nie jestem popękały mi :/ Przepraszam za krytykę ale jak dla mnie to takie sobie (strasznie się sypią) chyba że to ja sknociłam coś
gruebel_2.gif
Bardzo mi przypominają te pieczarki
 

Załączniki

  • DSC00444.jpg
    DSC00444.jpg
    130 KB · Wyświetleń: 0