Strogonoff*

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
strogonoff , http://www.mniammniam.pl/p.php?p=8983
składniki:
60 g maki
1/2 łyżeczki soli
500 g poledwicy wołowej pokrojonej w cienkie paski
75g masła
1 duża cebula pokrojona drobno
125g pieczarek, pokrojonych w plasterki
1 ząbek czosnku, wycisniety (opcjonalnie)
4 łyżeczki pasty pomidorowej
250 ml rosołu wołowego (może byc z kostki)
250 ml kwaśnej śmietany
3 łyżki sherry (medium cream)
1 łyżka papryki słodkiej
sposób przygotowania:
15 g mąki łączymy z solą i pokrywamy nią mięso. Naczynie kamionkowe wstawiamy do mikrofali na 5 minut (na program very high czyli na maxa). Wyjmujemy z kuchenki, dodajemy 45 g masła a nastepnie cebule i mięso. Przykrywamy i wstawiamy do mikrofali (pr. High lub 70%) na 3 minuty. Zamieszać, dodać pieczarki i czosnek. Przykryć i wstawić do mikrofalowki na kolejne 3 minuty. Wyjąć, odcedzić i pozostawić w cieple.
Do głębokiej miski dodajemy pozostałe masło i wstawiamy do mikrofalowki na 30 sekund. Dodajemy mąke, paste pomidorową i rosół. Wstawiamy do mikrofali na 90 sekund (program jak poprzednio). Zamieszać i gotowac kolejne 2 minuty lub gdy sos zgestnieje. Wmieszac śmietanę i sherry i wyjąć na mięso. Wstawiamy do mikrofali (pr. medium lub 50%) na 2-3 minuty. Posypujemy papryką.


Kiedyś to zrobiłam i nawet było niezłe, ale to było dawno. Mam jeszcze kilka przepisów , niestety nie sprawdzonych.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0
Moderatorzy- 5+ za czujność. Miałam wątpliwości wpisując tam przepis, potraktowałam jako odpowiedż dla poprzedniczki.