Sernik szpinakowy

aklat

Member
Gru 10, 2007
1,309
0
0
Mój nie cukiniowy, a szpinakowy, ale bardzo zbliżony więc wstawiam tutaj:

400 g serka śmietankowego do serników,
100 g fety,
3 jajka,
500 g świeżego szpinaku,
1 łyżka masła,
1 mała cebula,
1 łyżka mielonych migdałów,
sól, pieprz, gałka muszkatołowa,
1 ząbek czosnku,

Cebule posiekać, zeszklić na maśle. Szpinak podrzeć i wrzucić do cebuli. Poddusić aż zmięknie i przestudzić. Trzepaczką rozbełtać jajka, wymieszać z serem. Dodać szpinak, przyprawy, migdały i pokruszoną fetę. Przelać do foremki i piec 1 h. I gotowe
icon_smile.gif


DSC05204.JPG
DSC05215.JPG

Chciałam uzyskać taki efekt. Trzeba by chyba szpinak dodać na końcu i bardzo delikatnie wymieszać
gruebel_2.gif
 

Załączniki

  • DSC05204.JPG
    DSC05204.JPG
    48.9 KB · Wyświetleń: 0
  • DSC05215.JPG
    DSC05215.JPG
    53.4 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

olkenik

Member
Cze 22, 2007
466
0
0
aklat moim zdaniem Twoj wygląda bardziej apetycznie
mniam.gif
ten szpinak wygląda jak takie słodkie niteczki...
mmm.... aż mnie ochota naszła na taki serniczek... szkoda że dziś sklepy zamknięte
icon_sad.gif
icon_razz.gif
 

aklat

Member
Gru 10, 2007
1,309
0
0
Dziękuję
icon_smile.gif
Cieszę się, że wam się podoba. Sernik wyszedł pyszny, ale ja myślałam, że będzie wyglądał trochę inaczej. Że będzie widać takie kłębowiska szpinaku (jak w linku) i że będzie bardziej zielony. Zbladł trochę od długiego pieczenia
icon_neutral.gif

Następnym razem trochę pokombinuję jeszcze
icon_wink.gif
 

bahomet

Member
Wrz 4, 2006
985
0
0
aklat @ 3 May 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=699312Dziękuję
icon_smile.gif
Cieszę się, że wam się podoba. Sernik wyszedł pyszny, ale ja myślałam, że będzie wyglądał trochę inaczej. Że będzie widać takie kłębowiska szpinaku (jak w linku) i że będzie bardziej zielony. Zbladł trochę od długiego pieczenia
icon_neutral.gif

Następnym razem trochę pokombinuję jeszcze
icon_wink.gif
Aklat, po prostu nalezalo pominac bialy ser. wtedy wyszloby pieknie zielone i ta zielen taka bardziej blyszczaca. Ale i tak wyglada przeapetycznie. Chcialabym moc robic takie sformato z calymi kawalkami warzyw, ale wtedy musialabym chyba wszystko sama zjadac
icon_wink.gif
 

aklat

Member
Gru 10, 2007
1,309
0
0
bahomet @ 3 May 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=699317Aklat, po prostu nalezalo pominac bialy ser. wtedy wyszloby pieknie zielone i ta zielen taka bardziej blyszczaca. Ale i tak wyglada przeapetycznie. Chcialabym moc robic takie sformato z calymi kawalkami warzyw, ale wtedy musialabym chyba wszystko sama zjadac
icon_wink.gif
jakbym pomineła biały ser to juz by nie byl sernik
icon_mrgreen.gif
, innego sera nie dawałam
icon_smile.gif
ja mam akurat ten komfort, że gotuje tylko dla siebie, czasem rodzice cos skubną tylko, wiec moge zaszalec
icon_wink.gif
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
A może - by ten szpinak w tych kłebach był bardziej wyrazisty i zielony zamiast dusić go z cebulą wrzucić na chwilkę do wrzątku osolonego z odrobiną cukru i zaraz przelać go lodowatą wodą, osączyć - i w takiej postaci dodać do serniczka. Zmięknie wystarczająco w pieczeniu a może nie straci na zieloności i pozostanie bardziej pokłebiony?
Gdybam bo nie robiłam nic w ten sposób...
 

aklat

Member
Gru 10, 2007
1,309
0
0
Cinko mozna (możesz
icon_mrgreen.gif
) spróbować, chociaż na maśle dusiłam szpinak też bardzo krótka, byle tylko zmniejszył swoja objetość. Wydaje mi się, że wieksze znaczenie ma jak długo siedział w piecu. Piekłam aż się ściął (godzinę), jakby może skrócić ten czas, ale wtedy trzeba by dodać czegoś do masy, żeby się szybciej ścięła, moze właśnie trochę bułki tartej, mąki itp.
gruebel_2.gif

Tak sobie gdybając
icon_wink.gif
 

ewelinka111

Member
Paź 13, 2007
894
0
0
aklat @ 3 May 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=699252Mój nie cukiniowy, a szpinakowy, ale bardzo zbliżony więc wstawiam tutaj:

400 g serka śmietankowego do serników,
100 g fety,
3 jajka,
500 g świeżego szpinaku,
1 łyżka masła,
1 mała cebula,
1 łyżka mielonych migdałów,
sól, pieprz, gałka muszkatołowa,
1 ząbek czosnku,

Cebule posiekać, zeszklić na maśle. Szpinak podrzeć i wrzucić do cebuli. Poddusić aż zmięknie i przestudzić. Trzepaczką rozbełtać jajka, wymieszać z serem. Dodać szpinak, przyprawy, migdały i pokruszoną fetę. Przelać do foremki i piec 1 h. I gotowe
icon_smile.gif


Pokaż załącznik 25428
Pokaż załącznik 25429

Chciałam uzyskać taki efekt. Trzeba by chyba szpinak dodać na końcu i bardzo delikatnie wymieszać
gruebel_2.gif
w jakiej temperaturze piekłaś
gruebel_2.gif