Śmietanowiec galaretkowiec

aga9999

Member
Sie 22, 2006
974
0
0
Porcja na tortownicę o średnicy 23-24cm:

* 1 szklanka mleka,
* 80g cukru (około 1/2 szklanki),
* 2 lub 3 galaretki różnokolorowe,
* 0,5 l śmietany np. 18%, (jak zabraknie nam śmietany to możemy użyć jogurtu, ale wtedy to już chyba będzie jogurtowiec
icon_razz.gif
)
* 2 pełne łyżki żelatyny
* około 0,5 szklanki wody/mleka.

ewentualnie biszkopty, owoce do przybrania, dodatkowa galaretka..etc

1. Galaretki rozpuszczamy w około 1-1,5 szklanki wody, gdy wystygną przelewamy do głębokich talerzy i odstawiamy do stężenia.
2. W tym czasie jak tężeją galaretki przygotowujemy część śmietanową, gotujemy mleko z cukrem. Gdy się zagotuje odstawiamy do przestudzenia.
3. Wlewamy pół szklanki zimnej wody/zimnego mleka do małego rondelka i wsypujemy żelatynę, podgrzewamy na wolnym ogniu ciągle mieszając aż do momentu gdy żelatyna zupełnie się rozpuści (jednak nie należy doprowadzic do wrzenia).
4. Śmietanę łączymy z przestudzonym mlekiem, dalej ubijając energicznie otrzymaną masę, ciurkiem wlewamy jeszcze ciepłą żelatynę.
5. Gdy galaretki stężeją ostrożnie wyjmujemy je z talerzy i kroimy w kostkę. Tak przygotowane galaretki wrzucamy do tortownicy i zalewamy masą śmietanową. Odstawiamy do lodówki do stężenia (na godzinę lub dwie).

smietanowiec_z_truskawami3.JPG

Na zdjęciach śmietanowiec w wersji torcikowej z truskawkami i biszkoptami (zrobiony z 1/2 porcji w tortownicy o średnicy 18cm).smietanowiec_z_truskawami2.JPG
 

Załączniki

  • smietanowiec_z_truskawami2.JPG
    smietanowiec_z_truskawami2.JPG
    187.3 KB · Wyświetleń: 1
  • smietanowiec_z_truskawami3.JPG
    smietanowiec_z_truskawami3.JPG
    299.6 KB · Wyświetleń: 1
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Maraa

Well-known member
Mar 26, 2008
2,294
364
83
Wygląda super, te kolory są na prawdę śliczne
daumen.gif


Jakiej galaretki użyłaś do zrobienia tej fioletowej?
 

kasik

Member
Gru 14, 2005
535
0
0
Trochę fotki nie udane,ale baterie mi wysiadły w trakcie robienia.Wklejam co mam.
Ciacho pycha.Mniam,polecam,róbcie.
ciacho1.jpg
ciacho2.jpg
 

Załączniki

  • ciacho1.jpg
    ciacho1.jpg
    65.8 KB · Wyświetleń: 1
  • ciacho2.jpg
    ciacho2.jpg
    73.8 KB · Wyświetleń: 1

ewelinka111

Member
Paź 13, 2007
894
0
0
bardzo efektowne
icon_mrgreen.gif
icon_mrgreen.gif
ja będę miała gości ugoszczę ich śmietanowcem
banana.gif
bedą zachwyceni ... zapewne smaczny ...i wspaniale chłodzi nasze rozgrzane podniebienia w gorące dni ...
 

Moniak

Well-known member
Wrz 19, 2004
15,890
211
63
Ja dzisiaj zrobiłam i siedzi w lodówce, zobaczymy, co wyjdzie. Do środka dałam biszkopty i ćwiartki truskawek, bo nie chciało mi sę bawić z galaretkami. A zamiast śmietany (pilos z biedronki ma dużo różnych dodatków) dałam jogurt z bakomy (czysty o dziwo!) po 330 ml i 1 małą śmietanę 12% . NA wierzch ćwiartki truskawek i galaretka cytrynowa (myślałam, że mam truskawkową, ale się myliłam). Po degustacji dam znać. Ale wygląda bosko
icon_smile.gif
mniam.gif
 

baszurka

Member
Sty 25, 2008
79
0
0
Pychaaaaaa
mniam.gif
. A to wersja wyczyniona przez małżonkę
bussi.gif
:

IMG_1417.JPG

IMG_1421.JPG
 

Załączniki

  • IMG_1417.JPG
    IMG_1417.JPG
    434.4 KB · Wyświetleń: 1
  • IMG_1421.JPG
    IMG_1421.JPG
    370.9 KB · Wyświetleń: 1
Ostatnią edycję dokonał moderator: