Ciabatki

Liska

Member
Lis 27, 2004
3,631
0
0
(ja robię z połowy składników)

750 g mąki (biała lub razowa) pszennej
14 g (1 łyzka) suszonych drożdży
500 ml (2 cups) wody
2 łyżeczki cukru
160 ml oliwy
3 łyżeczki soli


Program: wyrabianie ciasta, uformować bułeczki, posmarować czym kto lubi i piec w 210 st C 20-30 min


ciabatki1ym.jpg
 
Wrz 13, 2004
4,165
0
0
Robię teraz z dodatkiem suszonych pomidorów z zalewy i świeżej bazylii. Nie wiem czy to jeszcze ten sam przepis czy zamieścic jako nowy?
 
Wrz 13, 2004
4,165
0
0
Orginału niejadłem, ale wzmacniane są rewelacja. Zeżarłem dwie do obiadu :oops:
 

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
A moze wpisz swoja wersje tutaj Medicusie - jako jedna z wariacji na temat
icon_smile.gif
 
Wrz 13, 2004
4,165
0
0
Do podstawowego przepisu dodałem:
4 suszone pomidory z zalewy bardzo drobno posiekane,
peczek świeżej bazylii
szczyptę oregano
szczyptę cząbru
szczyptę chili

wymieszałem i upieklem
icon_smile.gif

Ale piekłem dłużej ok 40 minut (bo były za mokre w środku po 25 minutach)
 

Narkotek

Member
Paź 26, 2008
8
0
0
Lisko, czy drożdże suszone i instant (np. Dr.Oetkera) to to samo?
Zobaczyłam wczoraj na ALlegro jakieś suszone drożdże złote i czerwone i jestem kompletnie skołowana.

Jaki jest przelicznik, tzn. jaka ilość drożdży świeżych odpowiada jaka ilość instant?

Mam kilka paczek drożdży Dr.Oetkera, do świeżych podejścia nie zrobię, póki się nie oswoję, a bardzo chcialabym upiec Twoje ciabatki, będę wdzięczna za odpowiedź
icon_biggrin.gif
 

mirabbelka

Moderator
Członek ekipy
Gru 22, 2004
5,068
436
83
Narkotek @ 27 Oct 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=768026Lisko, czy drożdże suszone i instant (np. Dr.Oetkera) to to samo?
Zobaczyłam wczoraj na ALlegro jakieś suszone drożdże złote i czerwone i jestem kompletnie skołowana.

Jaki jest przelicznik, tzn. jaka ilość drożdży świeżych odpowiada jaka ilość instant?

Mam kilka paczek drożdży Dr.Oetkera, do świeżych podejścia nie zrobię, póki się nie oswoję, a bardzo chcialabym upiec Twoje ciabatki, będę wdzięczna za odpowiedź
icon_biggrin.gif
 

duende

Member
Cze 25, 2008
3,857
0
0
wrzuciłam do maszyny i wyrabiam.
zawsze mam kłopot z przeliczeniem ile kubków to jest 700 g mąki... ale chyba zrobiłam ok, zobaczymy po wyrobieniu.
Po dodaniu oliwy zdałam sobie sprawę, że mam słoiczek z oliwą ziołową, w której były moje pomidorki suszone z ziołami... Ale cóż, następnym razem.
 

duende

Member
Cze 25, 2008
3,857
0
0
albo ja coś pomyliłam w ilości składników albo tak ma być... rozjaśnijcie mi.
Po wyrobieniu w maszynie ciasto zajęło cały pojemnik i miało konsystencję raczej rzadką i klejącą. W każdym razie nie dało się z niego ulepić kształtu, rozlewało się na blaszce. Dodając jeszcze kubek mąki wyrobiłam ciasto i uformowałam niewielkie bułeczki. Z podanej ilości plus mój kubek wyszło mi 16 bułeczek.

dsc03336bu7.jpg


Mają cudownie chrupiącą skórkę a w środku mięciutkie
icon_smile.gif
Smak w sam raz
daumen.gif



dsc03337dt2.jpg


Ciabatki wchodzą na stałe do mojej kuchni.
Dziękuję
bussi.gif