Szachownica owocowa

Maraa

Well-known member
Mar 26, 2008
2,294
364
83
Wpisuję na prośbę Akulki i Joanny
Zródłem przepisu jest książeczka z serii ''Najlepsze przepisy Klaudii - 48 pomysłów na magiczne truskawki''

Ciasto:
gotowy blat biszkoptowy (upiekłam biszkopt z 3 jajek)

Masa:
500g truskawek
3 szklanki jogurtu (dałam naturalny,bo o taki tu chyba chodzi?)
4 łyżki cukru
1/2 łyżeczki esencji waniliowej (nie miałam i dodałam cukier waniliowy)
3 łyżki żelatyny
szklanka śmietany kremówki

Dekoracja:
500g truskawek
galaretka owocowa (dałam 2 galaretki, rozpuszczone w szklance wody)
3 łyżki śmietanki

Truskawki zmiksować i przetrzeć. Jogurt zmiksować z cukrem. Dodać esencję waniliową i rozpuszczoną w 3 łyżkach wody żelatynę. Podzielić na pół. Jedną część dodać do truskawek, drugą do ubitej śmietany. Lekko schłodzić. Biszkopt umieścić w tortownicy. Nim obie masy całkowicie stężeją , włożyć je do woreczków foliowych. Obciąć rogi i wyciskać na przemian biały i kolorowy mus, tworząc na biszkoptowym spodzie 2 warstwy okręgów (zrobiłam 3). Wstawić do lodówki. Truskawki na dekorację zmiksować, dodać do galaretki. Lekko tężejącą wylać na ciasto. Gdy zastygnie,udekorować strużkami śmietanki.

Moje uwagi: do masy dodałam 3 płaskie łyżki żelatyny i biała masa była w porządku, ale różowa nie ścinała się już tak dobrze. Dlatego wyciskając je na biszkopt najpierw robiłam okręgi białą masą, która pózniej nie pozwalała rozlewać się tej różowej
icon_wink.gif
Ciasto po 3godz. w lodówce ładnie zastygło i w smaku było bardzo delikatne.
lecker.gif

Tortownica o średnicy 24cm.

DSC03221.JPG

DSC03223.JPG
 

Załączniki

  • DSC03221.JPG
    DSC03221.JPG
    311.3 KB · Wyświetleń: 2
  • DSC03223.JPG
    DSC03223.JPG
    294.2 KB · Wyświetleń: 1
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
lecker.gif
anbetung.gif


Tortownica duza, tak? Mam nadzieję, ze uda mi sie cos podobnego wyczarować na urodzinki mamy
icon_mrgreen.gif
daumen.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38
Obłędne!