Ogórki w musztardzie

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
Źródło: rodzinny przepis

Pewnie ile gospodyń, tyle wersji, podaję swoją na prośbę Ewuni123

3,5 kg ogórków
liscie laurowe
ziele angielskie
1 l wody
1 szkl. octu 10 %
2 płaskie łyżki soli
30 dag cukru
5 łyżek musztardy sarepskiej

Ogórki obrać i pokroić wzdłuż na ćwiartki, upchnąć ciasno w słoiczkach, do każdego wrzucić po ziarenku ziela angielskiego (lub dwa, trzy w zależności od wielkości słoiczka) i kawałku liścia laurowego. Składniki zalewy podgrzać do rozpuszczenia się soli i cukru, zalać nią ogórki. Pasteryzować od momentu zagotowania 2 minuty. Z tej ilości wyszło mi 5 słoików o pojemności 720 ml.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
Margot u mnie te ogórki często goszczą na stole zimą po prostu jako dodatek obiadowy, albo do kanapek, niekoniecznie mięsnych, np. dobrze komponują się z żółtym serem, czy różnymi pastami, np. jajeczną. Wszystko zależy od Twojej inwencji, są słodko - kwaśne.
 

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
Margot ja bym zrobiła różne marynaty na zimę, będzie jak znalazł, może sałatkę szwedzką, albo takie mieszane, zapomniałam jak się nazywa, ona ma w składzie kapustę, pomidory, ogórki i cebulę chyba, bardzo dobra, moja mama też taką robiła, tylko nie mam w tej chwili przepisu, ale mogę się dowiedzieć.
Ogórki z curry też są smaczne, ale też nie mam w tej chwili przepisu, muszę się uśmiechnąć do nieteściowej. Bo na teraz to mi przychodzi zwyczajna mizeria do obiadu, albo ogórki z winegretem i musztardą francuską, też pyszne, często u mnie goszczą na stole (pomysł własny
icon_mrgreen.gif
) Albo na kolację robię często taką kombinowaną surówkę: kapusta pekińska, pomidor, ogórek, kukurydza, odrobina majonezu i czosnek, mogę wklepać, jak coś Ci się spodoba.

Aaaa, i jeszcze mi się przypomniało, uwielbiam azjatycką surówkę z ogórków wg bajaderki:
https://www.cincin.cc/index.php?showtopic=3363&hl=
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Margot

Well-known member
Cze 24, 2005
16,676
517
113
Izolda a ta sałatka z kapusty ,pomidorów ,ogórków i cebuli to z octem czy może nie( bardzo bym była chętna na ten przepis zwłaszcza jeśli bez octu

A te ogórki z musztardą i winegretem poproszę ,bo zapowiada sie pysznie i ta sałatkę kombinowaną też jeśli można
 

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
Ta pierwsza to niestety z octem, ale ona dość łagodna jest z tego co pamiętam, więc jeśli chcesz, to zadzwonię do mamy, a te sałatki obiadowe, to zaraz wklepię
icon_smile.gif
 

Maria z Łeby

Well-known member
Gru 26, 2006
34,922
1,503
113
W ubiegłym roku robiłam ogórki w musztardzie, były pyszne, ale przepis niestety posiałam
dump.gif
.
Dzisiaj zrobiłam z Twojego przepisu i jestem ciekawa efektu.
 

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
Mam nadzieję, że się udały, ja zawsze zrobię za mało, to są ulubione ogórki mojego TŻ, ja najbardziej lubię te po meksykańsku.
 

Margot

Well-known member
Cze 24, 2005
16,676
517
113
ja Izolda na razie zrobiłam te po meksykańsku z 1/2 porcji ,takie podobne w czosnku (też tego forum) ,w kurkumie (tu wymieszałam przepis z forum i z czasopisma)-wszędzie zmieniałam rodzaj octu -jabłkowy lub winny ,a cukier dawałam trzcinowy lub miód
I bardzo dużo kiszonych też zrobiłam
Te w musztardzie będę robić jak dostarczą następne ogórki
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
Mi się już skończyły małe słoiczki, zostały same litrowe, czas zacząć kisić i robić konserwowe, ja niestety nie mam dostępu do ekoogórków, a ogródka działkowego nie udało mi się na razie kupić
icon_sad.gif
Jeszcze czekam na tanią paprykę, uwielbiam taką marynowaną, ja w ogóle to uwielbiam marynaty na occie spirytusowym, wiem, że niezdrowe, ale uwielbiam po prostu wszelkie kwasiory, które wykręcają pyska
icon_lol.gif
.
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Robiłam musztardowe z przepisu Sonji, były bardzo dobre. Teraz muszę w skupieniu porównac te przepisy, bo bym ich jeszcze trochę zrobiła.
 

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
Musiałabyś zważyć te 1,5 szklanki cukru, ale wydaje mi się, że to porównywalne ilości. Moje mniej słone. I mi się wydaje, że tam w przepisie jest zdecydowanie za mało ogórków. Ja robię na 3,5 kg, a i tak mi zawsze trochę zalewy zostaje. One mają być ciasno upchnięte, a nie pływać w tej zalewie.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Izolda

Member
Lut 28, 2006
7,620
1
38
Ojej
lecker.gif
kusi mnie, żeby spróbować takiej wersji, tylko najpierw trzeba iść po słoiczki, bo mam deficyt, będziesz robić degustacje jakoś niedługo?
fiesgrins.gif
Bardzo jestem ciekawa wrażeń smakowych. Zachowałaś proporcje z przepisu, czy zmodyfikowałaś?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: