Magdalenki-Cappuccino

Margot

Well-known member
Cze 24, 2005
16,670
490
83
Magdalenki-Cappuccino
fioletowe_081.jpg
przepis na te magiczne ciasteczka dostałam od Anoushki właścicielki pięknego blogu
http://anoushkaencuisine-pl.blogspot.com/
Anoushka bardzo dziękuję
cvety.gif

Cytuję przepis
,,Na początek kilka uwag:

1. magdalenki niekoniecznie trzeba piec w specjalnej formie, choć to prawda, że akurat takie muszelki mają najwięcej uroku. Możesz wykorzystać np. formy do muffinek, w kształcie serduszek lub do małych babeczek. Z magdalenkowego ciast robiłam też keksy J
2. ciasto przed włożeniem do piekarnika należy mocno schłodzić w lodówce, aby przy wkładaniu do piekarnika wytworzył się szok termiczny i powstał tak charakterystyczny „magdalenkowy garb"
3. imho w tych przepisach jest za dużo cukru i masła. Często zmniejszam ich ilość.
4. magdalenki wytrawne najlepsze są jeszcze ciepłe, natomiast słodkie najlepiej, imho smakują następnego dnia... oczywiście jak uda im się tyle przetrwać ;)
5. z podanych proporcj wychodzi około 16 magdalenek średniej wielkości



Magdalenki-Cappuccino

* 3 jajka
* 150gr rozpuszczonego masła (w przepisie jest „demi-sel", czyli masło średnio słone – można je zastąpi masłem zwykłym dodając 2 szczypty soli)
* 2 łyżki mleka
* 150gr mąki
* 1 plaska łyżeczka proszku do pieczenia (dodaję nawet mniej)
* 150gr cukru
* 2 łyżki kawy rozpuszczalnej (np. Nesscafe)
* 1 łyżka gorącej wody

fioletowe_072.jpg

Wymieszać przesianą mąkę z proszkiem do pieczenia. Kawę rozpuścić w łyżce wody. Dodać mleko. Wymieszać. Jajka utrzeć z cukrem (powinien powstać biały krem). Dodać mąkę z proszkiem, kawę i masło. Bardzo dokładnie wymieszać. Wstawić do lodówki na minimum godzinę.

Piekarnik nagrzać do 270°C stopni. Wypełnić w 2/3 natłuszczoną formę do magdalenek (lub inną). Piec przez 4 minuty i następnie obniżyć temperaturę do 210°C i piec jeszcze około 6 minut, lub do momentu, aż magdalenki nabiorą złotego koloru. Wyjąc je z piekarnika. Odczekać kilka minut, aż ostygną i wyjąc je z formy."
-ja dałam cukru 120g
-piekłam w formie silikonowej
-mój piekarni rozgrzewa się do 250 stopni maksymalnie
-magdalenki są fajnie wilgotne ,aromatyczne i pyszne
fioletowe_061.jpg
 

Załączniki

  • fioletowe_081.jpg
    fioletowe_081.jpg
    847.4 KB · Wyświetleń: 0
  • fioletowe_061.jpg
    fioletowe_061.jpg
    663.8 KB · Wyświetleń: 0
  • fioletowe_072.jpg
    fioletowe_072.jpg
    577.1 KB · Wyświetleń: 0

moni20

Member
Lis 18, 2007
3,319
1
0
z checia bym zrobila ale jeszcze takie ´j foremki sie niedorobilam, nawet formy do muffinek nie mam :/
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: