Magdalenki z zieloną herbatą matcha

Margot

Well-known member
Cze 24, 2005
16,676
515
113
Magdalenki z zieloną herbatą matcha
fioletowe_030.jpg
magdalenki w ulubionym smaku herbacianym
lecker.gif

przepis od Anoushki gospodyni pięknego i bardzo interesującego blogu
http://anoushkaencuisine-pl.blogspot.com/
,,Na początek kilka uwag:

1. magdalenki niekoniecznie trzeba piec w specjalnej formie, choć to prawda, że akurat takie muszelki mają najwięcej uroku. Możesz wykorzystać np. formy do muffinek, w kształcie serduszek lub do małych babeczek. Z magdalenkowego ciast robiłam też keksy J
2. ciasto przed włożeniem do piekarnika należy mocno schłodzić w lodówce, aby przy wkładaniu do piekarnika wytworzył się szok termiczny i powstał tak charakterystyczny „magdalenkowy garb"
3. imho w tych przepisach jest za dużo cukru i masła. Często zmniejszam ich ilość.
4. magdalenki wytrawne najlepsze są jeszcze ciepłe, natomiast słodkie najlepiej, imho smakują następnego dnia... oczywiście jak uda im się tyle przetrwać ;)
5. z podanych proporcj wychodzi około 16 magdalenek średniej wielkości
Magdalenki z zieloną herbatą matcha

* 3 jajka
* 150gr rozpuszczonego masła „demi-sel"
* 150gr mąki
* 1 plaska łyżeczka proszku do pieczenia
* 150gr cukru
* łyżka herbaty matcha
* łyżka miodu
fioletowe_047.jpg

Herbatę dodać do rozpuszczonego masła. Wymieszać.Wymieszać przesianą mąkę z proszkiem do pieczenia. Jajka utrzeć z cukrem (powinien powstać biały krem). Dodać mąkę z proszkiem, miód i masło. Bardzo dokładnie wymieszać. Wstawić do lodówki na minimum godzinę.

Piekarnik nagrzać do 270°C stopni. Wypełnić w 2/3 natłuszczoną formę do magdalenek (lub inną). Piec przez 4 minuty i następnie obniżyć temperaturę do 210°C i piec jeszcze około 6 minut, lub do momentu, aż magdalenki nabiorą złotego koloru. Wyjąc je z piekarnika. Odczekać kilka minut, aż ostygną i wyjąc je z formy."
-cukru dałam tak z 100g
-masła z 120g
-wilgotne i bardzo pyszne te ciasteczka
następne będą te
http://mybestfood.blogspot.com/2008/06/mag...herbaciane.html
fioletowe_039.jpg
 

Załączniki

  • fioletowe_030.jpg
    fioletowe_030.jpg
    860.4 KB · Wyświetleń: 0
  • fioletowe_047.jpg
    fioletowe_047.jpg
    756.1 KB · Wyświetleń: 0
  • fioletowe_039.jpg
    fioletowe_039.jpg
    943.1 KB · Wyświetleń: 0

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38
Jak nic telepatia- wczoraj rano pomyślałam, że dawno już nie upiekłaś nic zielono- herbacianego. A tu proszę: mówisz, masz.
 

Margot

Well-known member
Cze 24, 2005
16,676
515
113

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38
Chyba zacznę podrzucać Ci linki, jeśli przypadkowo gdzieś natrafię na przepis z użyciem matchy
fiesgrins.gif
 

Margot

Well-known member
Cze 24, 2005
16,676
515
113
Sinistra @ 10 Aug 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=736778Chyba zacznę podrzucać Ci linki, jeśli przypadkowo gdzieś natrafię na przepis z użyciem matchy
fiesgrins.gif
O tak ,Sini ja chętnie przyjmę te linki
icon_wink.gif

na razie znalazłam brownies z herbata ,ale nie wiem ,nie wiem ja nie jestem jakaś tak mocno w stronę czekolady nastawiona ,ale ciasto z wiśniami czekoladowe smakowało ,to nie wiem...