Mozarella in carozza*

adrijah

Member
Maj 18, 2007
2,666
12
38
Dzisiaj przypadkiem mi się o niej przypomniało i zaczęłam szperać - gdzie ja to widziałam? Oczywiście - w programie i książce Nigelli
icon_smile.gif


MOZARELLA IN CAROZZA

składniki:
- 4 kromki białego chleba tostowego
- 2 plasterki mozarelli
- jajko
- sól i pierpz
- mąka
- mleko
- łyżka masła do smażenia

Odkroić skórki z chleba. Między 2 kromki włożyć plasterek mozarelli. Brzegi posmarować odrobiną masła i zlepić ze sobą kromki. Jajko roztrzepać ze szczyptą soli i pieprzu. Kromki maczać z obu stron najpierw w mleku, potem w jajku, obtoczyć w mące i smażyć z obu stron na maśle do zrumienienia.
Nadmiar tłuszczu odsączyć na papierowym ręczniczku.
 

Załączniki

  • mozarella100_8000podpis.JPG
    mozarella100_8000podpis.JPG
    35.5 KB · Wyświetleń: 0
  • mozarella100_8003podpis.JPG
    mozarella100_8003podpis.JPG
    29.9 KB · Wyświetleń: 0
  • mozarella100_8001.JPG
    mozarella100_8001.JPG
    52.9 KB · Wyświetleń: 0

Jadzinka

Member
Lip 6, 2008
11
0
0
O kurza stopa!
Ależ ten ser się pięknie ciągnie!
Uwielbiam wszystko co zawiera w sobie roztopiony ser...
Idealne danie na śniadanie!
mniam.gif
 

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
Ja nie Nigella ale ten przepis robię od ho ho lat
icon_smile.gif
Polecam też inne sery do tego
icon_smile.gif
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
A jaki jest sens maczania najpierw w mleku potem w jajku?
icon_smile.gif
Ja przyznam że mleko dodaję do jajka a i w mące nie obtaczam bo nie pasuje mi posmak mąki na wierzchu a poza tym nie lubię jak mi się mąka osypie na tłuszcz i się później pali - gdy się robi dwie trzy to nie ma znaczenia ale ja zawsze robię tego duuużo conajmniej z całego chleba tostowego.
Moim zdaniem samo jajko z mlekiem wystarczy w zupełności
icon_smile.gif
masłem też nie smaruję ani nie odkrajam skórek
icon_biggrin.gif

No i najlepiej smakuje nam z mozarellą taką na wagę - ona jest konkretniejsza w smaku niż ta w kulce z zalewy.
 

asika

Member
Wrz 20, 2004
13,897
0
0
aaa - tu moja tesciowa robi jak kotlety - wczesniej nie przeczytalam przepisu Pani N.

normalnie chleb np tostowy i juz - pysznosci - przez was kupilam dzis mozarelle i bede sie tuczyc!
 

Misiowa

Member
Lis 19, 2006
281
0
0
Cinka @ 9 Sep 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=748402A jaki jest sens maczania najpierw w mleku potem w jajku?
icon_smile.gif
Ja przyznam że mleko dodaję do jajka a i w mące nie obtaczam bo nie pasuje mi posmak mąki na wierzchu a poza tym nie lubię jak mi się mąka osypie na tłuszcz i się później pali - gdy się robi dwie trzy to nie ma znaczenia ale ja zawsze robię tego duuużo conajmniej z całego chleba tostowego.
Moim zdaniem samo jajko z mlekiem wystarczy w zupełności
icon_smile.gif
masłem też nie smaruję ani nie odkrajam skórek
icon_biggrin.gif

No i najlepiej smakuje nam z mozarellą taką na wagę - ona jest konkretniejsza w smaku niż ta w kulce z zalewy.
Dokładnie robie tak samo! Pycha jest
lecker.gif
 

Tobatka

Member
Lut 7, 2006
3,700
0
0
Dostałam książkę Nigelli w prezencie i teraz będę szaleć. Mozzarella w karocy poszła na pierwszy ogień - szybka i pyszna. Czuję, że częściej będę robić, bo mam fazę na mozzarellę ostatnio i tylko nią bym się żywiła
icon_smile.gif


 

iluana

Member
Sie 15, 2009
4,507
0
0
Kupiłam dzis 2 opakowania mozarelli i wlasnie zastanawiam się jak ją zjeść. No i chyba juz wiem
icon_smile.gif
Tylko czy może być normalny chleb?
gruebel_2.gif
 

iluana

Member
Sie 15, 2009
4,507
0
0
Tez się tego obawiam. Niestety nie jadamy chleba tostowego , a nie sadze ze zuzyjemy cały do tej potrawy.... bo na pewno jest bardzo syta
gruebel_2.gif
 

sunnyshine

Member
Lip 11, 2007
861
1
0
Iluano - jeśli ni zużyjesz, to go zamroź ;). Dobrze sie przechowuje, a po rozmrożeniu jak "świeży".
 

iluana

Member
Sie 15, 2009
4,507
0
0
a ja wlasnie z tych "niemrożacych"
icon_mad.gif
Nie umiem, nie mam zwyczaju... No , ale cos wykombinuje , bo korci mnie strasznie
icon_lol.gif