Mielony "omlet"

adrijah

Member
Maj 18, 2007
2,666
12
38
Przejadły mi się zwykłe mielone, więc musiałam spróbować
icon_smile.gif
Ugotowałam jajka na twardo i zapomniałam je wpakować do środka... nadrobiłam sałatką ;) Składniki podaję na 2 porcje.

MIELONY OMLET

składniki:
- 25 dkg mięsa mielonego
- 3 jajka - w tym 2 ugotowane na twardo
- 1 pomidor obrany ze skórki
- 2 plasterki żółtego sera
- ogórek konserwowy
- 1 cebulaa
- bułka tarta
- majeranek
- pieprz
- szczypta vegety
- tłuszcz do smażenia

Cebulę posiekać i zeszklić. Mięso mielone dobrze wyrobić z jajkiem, bułką, majernakiem, pieprzem i vegetą. Podzielić na 2 równe części. Rozłożyć kawałek folii spożywczej, zmoczyć ją. Na mokrej folii rozpłaszczyć część mięsa - zrobić placek grubości 1-1,5 cm i ok. 16- 17cm średnicy. Na prawej części placka ułożyć pół plasterka sera, na nim plastry jajka, pomidora i ogórka + drugą połowę sera. Lewą dłoń włożyć pod folię i złożyć placek na pół. Przez folię skleić brzegi. Tak przygotowane "omlety" obtoczyć w bułce tartej i usmazyć z obu stron na tłuszczu.

źródło: http://www.gotowanie.wkl.pl/przepis.php?pr...15&offset=0
 

Załączniki

  • mielonyomlet100_8064podpis.JPG
    mielonyomlet100_8064podpis.JPG
    23.5 KB · Wyświetleń: 0
  • mielonyomlet100_8061podpis.JPG
    mielonyomlet100_8061podpis.JPG
    25.1 KB · Wyświetleń: 0

psychem

Member
Sie 5, 2008
19
0
0
Swietny pomysł na szybki obiad
icon_smile.gif
Zrobiłam bez pomidora i jajka gotowanego... do środka wrzuciłam ogórek, kawałeczki papryki i ser
icon_smile.gif


Zrobiłam tego jednak za duzo..
icon_redface.gif
jest nas tylko 2 osoby. Przeliczyłam się z iloscią mielonego :D Moge pozostałe - surowe- na jakis czas wrzucic do zamrażarki? Czy nie bardzo, ze względu na to surowe jajko w srodku
gruebel_2.gif
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
A było to mięso wcześniej mrozone? Raz rozmrożonego surowego mięsa nie mozna zamrażać i rozmrazac powtórnie. Myslę, ze lepiej sprawdziło by się zamrożenie usmażonych kotletów
icon_smile.gif
 

psychem

Member
Sie 5, 2008
19
0
0
Mała_Mi @ 10 Sep 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=748845A było to mięso wcześniej mrozone? Raz rozmrożonego surowego mięsa nie mozna zamrażać i rozmrazac powtórnie. Myslę, ze lepiej sprawdziło by się zamrożenie usmażonych kotletów
icon_smile.gif
Tak, było wczesniej mrożone...
Czy nie powinno sie tego robic ze wzgledu na jakies bakterie, czy z innych powodow?
Zdarzalo mi sie zamrazac ponownie mięso rozmrażane i nic sie nie stało.... lecz nie zamrazalam nigdy mieszanki z surowym jajkiem.
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0