Panierowane pieczarki z fetą

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Panierowane pieczarki z fetą

S4021824.JPG


1. pieczarki w dowolnej ilości ( ok5 szt na osobę, jeśli są średniej wielkości) myjemy - w kazdym razie ja to robię, kto nie chce, ten nie myje. Teraz okrutna część - wyrywamy im nóżki
fiesgrins.gif
.

2. Rozbijamy jajko, do którego dodajemy szczyptę pieprzu cayenne, pół łyżeczki pieprzu ziołowego i słodkiej papryki oraz przeciśnięty ząbek czosnku. Dodajemy 1/4 szkl mleka i 3 łyzki maki. Proporcje nie muszą byc scisłe, ma wyjść ciasto o konsystencji naleśnikowego. Dokładnie mieszamy.

3. Pieczarki zanurzamy w cieście po czym obtaczamy w tartej bułce, po czym smażymy na małym ogniu ( na oleju) najpierw dołkiem do dołu.

Jak się zrumienią, przewracamy je na druga strone i do każdego dołka wkładamy po kosteczce fety. Smażymy dalej do zezłocenia drugiej strony. W końcowej fazie można patelnię przykryć pokrywką, co wspomoże delikatne rozpuszczanie fety, jeśli jeszcze tego nie zrobiła.


S4021818.JPG

Smacznego!
 

Załączniki

  • S4021824.JPG
    S4021824.JPG
    38.8 KB · Wyświetleń: 0
  • S4021818.JPG
    S4021818.JPG
    39.7 KB · Wyświetleń: 0

magdaflower

Member
Mar 18, 2008
37
0
0


A to moja wariacja na temat faszerowanych pieczarek -> poł kostki fety wymieszać z drobno pokrojona papryka i selerem naciowym, doprawic swiezym pieprzem i odrobina curry ! Zapiekac przez 15 min w piekarniku ! SMACZNEGO
mniam.gif
 

AnnaB.

Member
Mar 13, 2008
362
0
0
W ramach utylizacji większej ilości pieczarek, dziś drugi obiad z pieczarkami w roli głównej.
Do panierki dodałam trochę curry, a po usmażeniu partii próbnej jeszcze trochę zwykłego pieprzu i soli.
Połowę zrobiłam z fetą, połowę z serem żółtym, dla tych co lubią bardziej tradycyjnie.
Smak gorącej fety na pieczarkach bardzo mnie zaskoczył, była raczej słodkawa niż słona.
Miałam malutkie pieczarki, więc wyszły mi bardzo sympatyczne chapsiki tak na jedno kłapnięcie paszczą.
Do tego był brązowy ryż i duszona marchewka z groszkiem (z dużą ilością natki pietruszki).
Na prawdę dobre. Polecam.
I całkiem proste w przygotowaniu.
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Magdaflower - śliczne pieczarki!

Anna B. - bardzo mi miło, ze spróbowałaś
icon_smile.gif


Iluano - polecam
icon_smile.gif