Rolada drozdzowa wytrawna lub slodka*

Aniutka

Well-known member
Maj 11, 2008
2,096
1,523
113
Rolade mozna robic na slodko lub na slono. Osobiscie wole wersje wytrawna, chociaz ta kokosowa tez jest smaczna.

Ciasto:
- 5 szklanek maki (po 250ml szklanka)
- 1 szklanka mleka
- 2 lyzki drozdzy suchych - 2 jajka
- 1/2 szklanki oleju
- 4 lyzki cukru
- sol

Wymieszac drozdze z cukrem i mlekiem. Dodac sol, make i maslo i jajka. Wyrobic ciasto. Rozwalkowac na plasko, wylozyc nadzienie i zrolowac.

Nadzienie wytrawne:
-pieczarki, ser, wedlina (generalnie co kto ma pod reka) – najlepiej lekko podsmazyc, zeby nie puscilo soku w czasie pieczenia.

Piec ok. 20 minut w 190 stopniach (az ladnie sie zezloci). Pokroic - tak jak rolade w male plastry.

Bardzo dobre na cieplo i zimno. Fajna alternatywa dla kanapek na podroz. I super wchodza z czerwonym barszczykiem 

Druga wersja na slodko:
Ciasto przygotowujemy podobnie, zamieniajac jedynie olej na lyzke masla i dodajac 4 lyzki cukru.

Nadzienie:
-zoltko
-250g wiorek kokosowych
-1/2 szkl. mleka
Skladniki nadzienia wymieszac, wylozyc na ciasto. Zrolowac i pokroic na plastry grubosci mniej wiecej 2.5 cm (dzieki temu buleczki beda mialy fajny ksztalt). Polozyc na blaszce (wylozonej papierem) i piec ok. 20 minut w 190 stopniach.

Nie mam niestety zdjecia, bo nie mam aparatu
icon_sad.gif
Ale moze ktos sie pokusi i zrobi.
Naprawde polecam – robi sie expresowo i smakuje wybornie
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Aniutka

Well-known member
Maj 11, 2008
2,096
1,523
113
Obiecane zdjecia. Co prawda nie jestem mistrzem kuchni (ani zdjec) wiec rolada sredniej urody. Ale moze kogos zacheci
icon_smile.gif
 

Załączniki

  • rolada_001.jpg
    rolada_001.jpg
    35.8 KB · Wyświetleń: 0
  • rolada_003.jpg
    rolada_003.jpg
    27.8 KB · Wyświetleń: 0
  • rolada_004.jpg
    rolada_004.jpg
    35.6 KB · Wyświetleń: 0

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,661
2,961
113
Aniutka, w przepisie 2 łyżki drożdży, ale nie ma nic o wyrastaniu ciasta. Tak ma być?