Tort urodzinowy Inki

Gusia

Member
Wrz 28, 2004
2,907
0
0
Biszkopt:
6 jaj
12 łyżek płaskich cukru
10 łyżek płaskich mąki


Masa:
2 galaretki brzoskwiniowe
puszka brzoskwiń
400ml śmietany kremówki 30%
540g serka waniliowego
1/2 szklanki cukru pudru
2 Śmietan-fixy
budyń śmietankowy
1/2 szklanki cukru
100g białej czekolady
250g masła
3 łyżki Nutelli


Biszkopt: białka oddzielić od żółtek. Żółtka utrzeć z 6 łyżkami cukru. Białka ubić na sztywno ze szczyptą soli, dodać 6 łyżek cukru i dalej ubijać. Żółtka utarte połączyć za pomocą różdżki z białkami. Dodawać po łyżce mąki i delikatnie wymieszać. Piec w 180 stopniach około 40 minut. Wystudzić i podzielić na 2 krążki.

Masa: galaretki rozpuścić w 1 szklance gorącej wody. Wystudzić i połączyć z serkiem waniliowym. Brzoskwinie osączyć i pokroić na drobne kawałki. Śmietanę ubić ze Śmietan-fixami na sztywno, a nastepnie dodac cukier puder i chwilkę jeszcze chwilę ubijać. Połączyć tężejące serki ze śmietaną i brzoskwiniami. Jeden biszkopt wyłożyć na dno tortownicy i wylac masę, przykryć drugim krążkiem i wstawić na godzinę do lodówki.

Dekoracja: zagotowac sok z brzoskiwń z cukrem i ugotowac na nim budyń, do gorącego dodać połamaną czekoladę, dokładnie wymieszać (aż czekolada się rozpuści) i wystudzić. Zimny budyń utrzeć z masłem. 1/3 masy budyniowej połączyć z nutellą. Boki i wierzch tortu posmarować białą masą. Górę udekorować czekoladowymi i białymi rozetkami.

486.jpg
 

Nadia

Member
Paź 28, 2004
1,057
0
0
Gusiu, a jaki ma byc ten serek waniliowy? Homogenizowany czy jakis bardziej gęsty?
I jaka puszka brzoskwiń? Taka duża standardowa, czy mała?
 

Gusia

Member
Wrz 28, 2004
2,907
0
0
Serki brałam Danio waniliowe, teraz można kupic takie duże opakowania rodzinne. Natomiast brzoskwinie to taka stanadardowa puszka, ona ma wagę bodajże owoce +zalewa 850g
 

Apsik

Member
Paź 29, 2004
856
0
0
Cudo Ci wyszło przepis też bardzo apetyczny, zaraz sobie skopiuję.
 

borgia

Member
Wrz 22, 2004
368
0
0
Gusia wrąbałam zdjęcie do galerii wypocin... Może kiedyś nauczę się je wklejać normalnie... pod tekstem. I Gusia... podpisałam jako Lekki tort brzoskwiniowy... Chyba nie umiem zmienić. Proszę więc o wybaczenie. A co do tortu. Łatwy w wykonaniu i szalenie pyszny. Leciuteńki. Posypałam z wierzchu kawą rozpuszczalną w ilości niewielkiej, i kakao. Fajny posmak daje. Nam pasowało... Dzięki za przepis.
 

borgia

Member
Wrz 22, 2004
368
0
0
Dzięki Eposko! Miałam wielki dylemat... bo tort był dla faceta... czyli męża mego. Hehehehe i stwierdziłam, że kwiatuszki śliczne przecież, to nie za bardzo...
 

Nadia

Member
Paź 28, 2004
1,057
0
0
Dobrze, że borgia przypomniała ten tort, bo dawno powinnam wpisac opinię :oops:
Tort jest pyyyszny, a dla mnie najważniejsze, że nie za słodki - nie za tłusty.
Ja zrobiłam dwie warstwy kremu i trzy wartswy ciasta (biszkopt piekłam z innego przepisu). Niestety nie mam zdjęcia w przekroju, chociaż specjalnie robiłam - gdzies mi zginęło.
Dziecko zażyczyło sobie, że ma być lew. Druga sprawa, czy rzeczywiście był :mrgreen:
808.jpg
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Jestem przyzwyczjona do robienia tortów, a właściwie mas tzw. szybciorem, tzn. zwykła budyniowa ew. z jakimiś dodatkami. Ale bardzo mnie zaintrygowała masa Gusi i chyba się skuszę i w kwietniu zrobię dla brata albo dla mamy na urodziny.
Piękne są te Wasze dekoracje :!: Moje gratulacje :!:
 

kasiak73

Member
Lut 15, 2005
2,590
0
0
Ogladam twoje torciki i niewiem ,ktory wybrac .Chcialam upiec na urodziny moich dzieci .........może ten torcik Inki .Prosze o malą podpowiedz....... :dump:
 

Gusia

Member
Wrz 28, 2004
2,907
0
0
kasiak trudno mi doradzić, bo nie znam gustu ciasteczkowo- torcikowego twojej rodzinki. Ten torcik jest taki własnie w sam raz dla dzieciaków, nie słodki i nie muli przede wszystkim. Bardzo dobry jest też ten torcik. Możesz go zrobić normalnie na zasadzie upieczenia dwóch lub trzech czekoladowych biszkoptów, a nie zwijanej rolady w pionie. Ja bardzo lubię takei lekkie torciki jak i cała moja rodzinka, więc każdy ma swój urok i jest bardzo dobry :mrgreen:
 

Nadia

Member
Paź 28, 2004
1,057
0
0
Kasiu, jeśli tort ma byc na urodziny w czasie, kiedy jest ciepło, ten będzie bardzo dobry. Gusia dobrze pisze, że nie muli - jest orzeźwiający, a masa trochę podobna do ptasiego mleczka - w sam raz dla dzieciaków. I bez alkoholu. :wink:
 

kasiak73

Member
Lut 15, 2005
2,590
0
0
Gusia ,Nadia dzieki za podpowiedż .Robie ten torcik Inki urodzinowy......a nastepnym razem zrobie ten drugi Gusiu twoj torcik......Biszkopt z szesciu jajek i widze że nie dodajesz proszku do pieczenia ?Jutro pieke biszkopt w piatek przekładam.......
 

tillandsja

Member
Gru 15, 2004
6,771
0
0
w jakiej formie upiec ten biszkopt? chodzi mi oczywiscie o rozmiar 8)