Kotlety ziemniaczano - brokułowe

aga-a

Member
Wrz 3, 2005
1,122
0
0
Wczoraj na obiad zrobiłam takie proste i szybkie kotleciki, naprawę bardzo dobre.


Kotlety ziemniaczano-brokułowe
7 kotlecików
  • 2 duże ziemniaki
  • 200 g brokułów
  • cebula, ząbek czosnku
  • jajko
  • ewentualnie pieprz do smaku
Ziemniaki, brokuły ugotować, a następnie rozgnieść widelcem. Cebulkę posiekać, podsmażyć na złoto, dodać do ziemniaczano-brokułowej masy. Wcinąć w papkę zabek czosnku, dodać przyprawy i jajko. Dobrze wymieszać. Jeśli masa jest za rzadka dodać bułki tartej- ja nie dałam. Formować kotleciki i smażyć na oleju lub teflonie.

Oczywiście można je obtoczyć w jajku i bułce tartej, będą na pewno bardziej chrupiące, ale mi się nie chciało
icon_wink.gif


Można też dla bardziej wyrazistego smaku dodać do masy fety.
 

Załączniki

  • IMGP2375.JPG
    IMGP2375.JPG
    370 KB · Wyświetleń: 0
  • IMGP2380.JPG
    IMGP2380.JPG
    331.9 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Evalill

Member
Gru 3, 2006
5,164
0
0
Może to kwestia gatunku ziemniaków? przecież są takie bardziej mączne i takie bardziej wodniste. Albo brokuły nasiąkły wodą.
 

aga-a

Member
Wrz 3, 2005
1,122
0
0
mysz @ 4 Mar 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=830675robię te kotlety już drugi raz i za każdym razem wychodzi mi lepka papka o konsystencji ziemniaków puree, która za żadną cholerę nie da się usmażyć w formie kotletów

nie dalam cebuli, czy to może być przyczyna?
nie raczej nie, to wina ziemnkaów, lepiej daj więcej brokułów

mysz @ 4 Mar 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=830702do pozostałej masy dałam cebulę i jedno jajko więcej.
nic to nie nie pomogło
jak dla mnie przepis do bani, nie polecam
czemu od razu piszesz, że do bani? przykro mi
widzisz na zdjęciu, że mi jednak wyszły prawda?
pewnie to wina ziemniaków, dodaj po prostu więcej ziemniaków lub brokułów, a nie bułki tartej czy mąki
 

Bea73

Member
Maj 28, 2007
12,223
0
0
Aga, robilam wczoraj na kolacje i wyszly pycha!!!
mniam.gif

warzywa ugotowalam na parze, ziemniaki mialam bardzo maczne
z pewnoscia jeszcze powtorze, bo przepis dokladnie taki jak lubie
cvety.gif


edit

robiac podobne kotleciki kalafiorowe wiem, ze mi 'nie wychodzily' gdy warzywa byly źle odsaczone a ziemniaki nie byly z tych 'macznych' wlasnie... lub gdy jajko za duze
icon_wink.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
No i warto przestudzić ziemniaki - zimne są twardsze czy jak to ująć - bardziej zwięzłe w konsystencji.
 

aga-a

Member
Wrz 3, 2005
1,122
0
0
mysz @ 5 Mar 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=831091nie wnikam czy to wina ziemniaków czy brokułów czy czegokolwiek
więcej nie zrobię
szkoda bo w smaku dobre
no zmuszać Cię nie mam zamiaru, Twój wybór, dorosła jesteś ;)

Beo cieszę się
icon_smile.gif


Cinko moze i o to chodzi, ja chyba właśnie robiłam na zimnych, choć przyznam, ze zawsze kupuję ziemniaki w tym samym miejscu i oni tam zawsze maja bardzo mączyste

ja bym raczej nie kombinowała z dodawaniem mąki czy bułki tartej, bo placuszki stracą na smaku, no chyba że takie lubimy
podstawa to dobrze odcedzic warzywa, brokuły najlepiej ugotować na parze
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Evalill

Member
Gru 3, 2006
5,164
0
0
Czyli dobrze celowałam.
icon_wink.gif
Mnie się ten przepis bardzo podoba. Lubię takie kotleciki, tak i jak i Bea (te kalafiorowe też
handclasp.gif
)

Może nawet jutro zrobię te Twoje, Aga? Tylko akurat nie mam brokułów...
 

Evalill

Member
Gru 3, 2006
5,164
0
0
Aga, tyle że ja nawet mrożonych nie miałam.
icon_lol.gif

Nie wiem czy jest sens robić te kotlety, bo dziś robiłam inne - z dodatkiem mąki i powiem, ze było ciężko - tato kupił mało mączyste ziemniaki.
icon_sad.gif
Może następnym razem kupi lepsze.