Dorsz w cieście po kołobrzesku*

Bahus

Member
Wrz 16, 2004
886
0
0
Dorsz w cieście po kołobrzesku

1 kg filetów z dorsza,
1 łyżka soku z cytryny,
sól,
ciasto:
200 g mąki,
1 żółtko,
1/4 I wody,
szczypta soli,
1 białko,
tłuszcz do smażenia,
1 cytryna.

Filety opłukać, osuszyć, pokroić na duże kawałki, skropić sokiem z cytryny, posolić. Z podanych j składników (oprócz białka) przygotować ciasto. Białko ubić na sztywno, dodać do ciasta. Filety obtaczać w mące, a następnie zanurzać w cieście. Smażyć w dużej ilości tłuszczu na ciemnozłoty kolor. Osączyć, układać na gorących talerzach. Przystroić ósemkami cytryny, podawać z sałatką z ziemniaków i ogórków oraz piwem lub lekkim białym winem.

Przepis ten dedykuję mojej dobraj znajomej, fance kołobrzeskich ryb....Agniesi. (to taka niegodziwa Pszczoła <!--emoid:mrgreen:--><!--endemo--> )
Bahus
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Agniesia

Member
Wrz 14, 2004
431
0
0
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Ale fajnie mam swoją rybkę. Bahus wielkie dzięki
Zapewniam, że jeśli ktoś przepada, za rybą taką jak podają w Kołobrzegu, czyli pieczoną w cieście, to ta właśnie taka jest. Tylko trzeba przestrzegać przepisu, ubić białka, rybę obtoczyć najpierw w mące.
A zresztą co ja się wymądrzam
icon_biggrin.gif
 

Jeny77

Member
Lis 18, 2005
48
0
0
pochodze ze Szczecinka zatem blisko do morza (miałam ;))

Dzisiaj zrobie taką pyszną rybkę.

Dziekuje i pozdrawiam.
 

Jeny77

Member
Lis 18, 2005
48
0
0
.. no i po obiadku
:cook:

W chwili przygotowywania miałam taką małą chwilke zastanowienia .. a może pójde na skróty i wtedy przypomniały mi sie słowa Agniesi:

"Tylko trzeba przestrzegać przepisu, ubić białka, rybę obtoczyć najpierw w mące. "

Całe szczęście, ze Aga w pore sie odezwała w mojej głowie ;)
Teraz wiem w czym tkwi roznica - kiedys zrobilam rybe w "normalnym" ciescie nalesnikowym.. Tez jest dobra, ale ciasto nie przylega tak do ryby i nie jest takie grube.

Dziekuje

Teraz ide na odpoczynek :kaffe:
 

villanelle

Member
Sty 29, 2006
1,286
0
0
Dobra rybka
 

kasta79

Member
Sty 29, 2009
74
0
0
Zrobiłam dziś na obiadek
mniam.gif
i jest pycha zjadłam 3 kawałki chociaż &quot;powinnam&quot; jeść za dwoje, ale tak mi smakowała, że ten trzeci też się zmieścił
lecker.gif
napewno do powtórki
icon_exclaim.gif
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Ciasto jest genialne - całkowicie spełniło moje tęskne sny o rybce z nadmorskiej smażalni
icon_smile.gif


Zdjęcie tutaj.
icon_smile.gif
 

AnnaB.

Member
Mar 13, 2008
362
0
0
Polecam. Ciasto i ryba idealnie do siebie pasują. Dorsz sprawia wrażenie grubszego. Ciasto przylega do ryby (jest dość gęste), przez co kawałki nie rozpadają się.
Na jednym razie (i na jednym kawałku) się nie skończy.
A dobre też na zimno, bo dwa kawałki zostały, ale teraz został już jeden.
A byłaby jeszcze lepsza, gdybym... nie zapomniała posolić ciasta.
icon_redface.gif
 

AnnaB.

Member
Mar 13, 2008
362
0
0
Zrobione, zjedzone, w trakcie trawienia. Niestety, nie umiem fotkować, ale ryba w tej postaci jest urokliwa. Nic się nie rozciapuje. Zresztą zajrzyjcie na bloga Małej Mi (cztery posty wyżej), tam jest apetyczne zdjątko dla wzrokowców, którzy jak zobaczą, to uwierzą, że dobre.
Smacznego.
 

Dorotka.p

Member
Wrz 21, 2007
1,660
0
0
Skusiły mnie Wasze zachwyty i też tego dorsza dzisiaj zrobilam. Rzeczywiście dobry był. Zjadłam z apetytem, a i pan-mąż wielce kontent. Z pewnością zrobię go jeszcze nie raz.
 

Shiral

Member
Maj 8, 2007
175
0
0
Robiłam tą rybkę w tym tygodniu.
Zawiodłam się na niej:( Była taka jakby bez smaku, ale już na drugi dzień odgrzana w piekarniku smakowała wybornie. Dopiero wtedy przyprawy przeszły przez ciasto i rybkę.
 

krasnoludka

Member
Sty 6, 2009
1,127
0
0
Dziś robię. Kiedyś zrobiłam i była pycha, nawet mąż który nie lubi ryb jadł. Ja jeszcze dodałam pieprzu trochę i takie nasolone potrzymałam z godzinę.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Bahus

Member
Wrz 16, 2004
886
0
0
krasnoludka @ 21 Jan 2012 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1244878Dziś robię. Kiedyś zrobiłam i była pycha, nawet mąż który nie lubi ryb jadł. Ja jeszcze dodałam pieprzu trochę i takie nasolone potrzymałam z godzinę.
Bardzo się cieszę, że po tylu latach znalazł się ktoś kto przepis wprowadził w życie. Życzę smacznego i zapraszam do korzystania z moich innych przepisów.
Pozdrawiam serdecznie
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Ejże Bahus, co Ty mówisz?? Jakie &quot;po latach znalazł się ktoś, kto przepis wprowadził w życie&quot;??
Przepis cały czas żyje.
U nas jest to ulubiona metoda na smażoną rybę i pojawia się bardzo często, ale przecież nie sposób co miesiąc robić kolejny wpis w tym wątku i klaskać
icon_wink.gif