BUDYNIOWY SERNICZEK NA ZIMNO

fineska

Member
Lut 12, 2006
124
0
0
Składniki :
- 3 budynie waniliowe (na 1/2 l mleka)
- 4 łyżki cukru
- 2 galaretki cytrynowe
- 2 galaretki agrestowe
- 1 jajko
- 1 masło roślinne 250g
- biszkopty, biszkopt lub herbatniki do wyłożenia spody tortownicy/formy


PRZYGOTOWANIE - szybko i prosto ....

3 budynie gotujemy w 1 l wody z 4 łyżkami cukru. Zestawiamy z ognia i dosypujemy 2 galaretki cytrynowe w proszku. Mieszamy wszystko mikserem przez moment. Odstawiamy na chwilę aby lekko przestygło - dosłownie 3 min - od czasu do czasu mieszając. DO jeszcze ciepłej ale już nie gorącej masy budyniowo - galaretkowej dodajemy 1 jajko - mieszamy wszystko za pomocą miksera. Dodajemy tez 1 masło roślinne wcześniej pokrojone w mniejsze kawałki. Wykładamy tortownicę biszkoptami/herbatnikami - ja wcześniej je lekko namaczam w rozpuszczonej galaretce. Wylewamy ciepłą masę do tortownicy. Odstawiamy do chłodnego miejsca aby stężało. I na koniec wylewamy na wierzch 2 rozpuszczone wcześniej galaretki agrestowe. Możemy oczywiście ułożyc wcześniej owoce.





SMACZNEGO !!!
wink.gif
 

fineska

Member
Lut 12, 2006
124
0
0
ja myślę że można zastąpić masło roślinne zwykłym masłem (choć ja nigdy tak nie robiłam).......po prostu serniczek będzie bardziej maślany i delikatniejszy
icon_smile.gif
 

fineska

Member
Lut 12, 2006
124
0
0
bardzo łatwo się kroi...oczywiscie budyń i żelatyna się troszkę ciągną ale kroi się jak zwykły serniczek budyniowy...
jutro wkleję zdjęcie kawałeczka...