Ragout wieprzowe z bananami*

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Robiłam tę potrawę kilkakrotnie i za każdym razem bardzo mi smakowała. Banany do gotowania w Polsce można już dostać, tylko nigdy nie wiadomo gdzie i kiedy. Jeśli wybieramy te zwykłe, to nieduże, twarde, zielone. Przepis pochodzi z Burdy - Agencja Muza.

Składniki
50 dkg łopatki wieprzowej
4 cebule
1 łyżeczka curry
1/2 puszki pomidorów pelati
4 zielone banany (ja czasem biorę 3 jak są większe)
3 łyżki oleju
sól, pieprz

Opłukane mięso kroimy w 3 cm kostkę. Obraną cebulę grubo siekamy. Mięso smażymy na rozgrzanym oleju na brązowo, następnie dodajemy cebulę i dusimy pod przykryciem 5 minut. Mieszamy z solą i curry, dodajemy pomidory z sokiem i dusimy pod przykryciem 1 1/4 godziny. Ewentualnie dolewamy trochę wody. Banany obieramy, kroimy w 3 cm kawałki i dodajemy do mięsa. Wszystko dusimy jeszcze 15 minut. Doprawiamy na ostro i podajemy z ryżem wypieczonym na sypko albo ze świeżą bagietką i w obu przypadkach z sałatą.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
No to wyciagam ten "zapomniany" przepis
icon_wink.gif


Miesa robilam juz z roznymi owocami, ale z bananami jeszcze nigdy nie probowalam.
W sumie, chcialam juz kiedys - dawno temu, sprobowac zrobic mieso z bananami, - mialam juz nawet gdzies kiedys jakis przepis, ale jakos tak...
- ciagle zwlekalam i odkladalam na pozniej, i w koncu jeszcze nigdy nie zrobilam
icon_mrgreen.gif

Przegladajac wczoraj przepisy, natknelam sie na to ragout i dlugo sie nie zastanawialam, co bedzie "jutro" na obiad.
Jeszcze krotko przed zamknieciem sklepu, wyskoczylam nawet po banany, zebym dzis, przypadkiem nie rozmyslila sie z obiadem
rofl.gif


Powiem krotko, ze wyszlo zaskakujaco pyszne
icon_biggrin.gif

Nie sadzilam, ze bedzie to zjadliwe
icon_mrgreen.gif
, bo nie lubie bananow na cieplo.
A jednak. Wyszlo na prawde super.
Maz, po przyjsciu z pracy, juz w drzwiach sie pytal, jak wyszlo
icon_mrgreen.gif
-bo wczoraj, jak mowilam, ze jade po banany na obiad,
to byl zaskoczony ( -ze z bananami
icon_mrgreen.gif
) i ciekawy, co z tego wyjdzie
icon_mrgreen.gif
)
Nalozyl sobie solidna porcje na talerz i po chwili, bylo "wielkie" i glosne - "mniaaaam, ale dobre"
rofl.gif

Bardzo Mu smakowalo, co widac bylo po dokladce
icon_lol.gif


Dopiero teraz widze, ze w przepisie, jest "1/2 puszki pomidorow"
icon_rolleyes.gif
- Ja dalam cala.
icon_mrgreen.gif

Calosc zrobilam dosc pikantne i dodatkowo wsypalam 1 lyzeczke cukru, dla bardziej wyrazistego smaku czy tez dla przelamania ostrosci
icon_wink.gif

Wyszlo przepyszne
icon_biggrin.gif

Seniorko - bardzo dziekuje za pyszny przepis
anbetung.gif
bussi.gif

-Wchodzi oczywiscie na stale
cvety.gif
anbetung.gif


PICT000_8.JPG
 

Załączniki

  • PICT000_8.JPG
    PICT000_8.JPG
    81.3 KB · Wyświetleń: 0

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Caritko, jesteś nieoceniona. Rzeczywiście przepis "zapomniany" i dla wielu mało interesujący. Okazuje się, że dobrze przygotowany jest doskonałym daniem.
lecker.gif
Masz rację, to musi być dobrze przyprawione. Cieszę się, że Wam smakowało. Dziękuję za piękne (jak zwykle) zdjęcie. Serdecznie Was pozdrawiam.
icon_razz.gif
 

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
Seniorko
icon_biggrin.gif
bussi.gif

Mysle, ze przepis wcale nie jest malo interesujacy. Podejrzewam, ze troche "odstraszaja" te banany
icon_wink.gif
icon_mrgreen.gif

Ja tez dlugo, nawet bardzo dlugo przymierzalam sie do dania z bananami, ale zwlekalam, bo chyba jednak nie mialam odwagi z nimi sprobowac.
W sumie niepotrzebnie "sie balam", bo polaczenie tych smakow, daje na prawdy smaczny i "ciekawy efekt".
Oczywiscie, to wszystko kwestia gustu.
Nam bardzo smakowalo i wkrotce bedzie powtorka
icon_biggrin.gif