kotlety z kaszy gryczanej i twarogu

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
na nieszczęście nie mam dokładnych proporcji, bo robiłam je tak jak zwykle wszystko " na oko"
ale może jakoś damy radę
icon_wink.gif

Miałam resztę kaszy gryczanej ugotowanej, z poprzedniego dnia, myślę, że ta ilość która mi została, to mogło by być tak ok 1/2 szklanki kaszy surowej.

Wyszło mi 6 kotletów.

No to tak:

1/2 szklanki kaszy gryczanej ( ugotować na sypko)
1/2 kostki twarogu
1 jajko
1-2 łyżki bułki tartej
1/2 dużej cebuli ( albo jedną małą)
sól, pieprz.

Do ugotowanej kaszy ( ja używam takiej z poprzedniego dnia, jak mi z obiadu zostaje) wkruszyć ser, wbić jajko, dodać podsmażoną na złoto cebulę, bułkę tartą, sól i pieprz. Dobrze wyrobić. Uformować kotlety, panierować w bułce tartej i smażyć z obu stron na rumiano.
Podawać z sosem grzybowym (albo jak kto lubi z innym)

Mój sos grzybowy:

sporą garść suszonych grzybów-ugotować do miękkości
cebula-podsmażyć na złoto na oleju
śmietana( 1-2 łyżki)
kostka bulionowa grzybowa ( można pominąć)
sól, pieprz,


Ugotowane grzyby (wywaru nie wylewać!) pokroić, włożyć z powrotem do wywaru, dodać podsmażoną cebulę, ew. kostkę bulionową, jeszcze chwilę razem pogotować, zagęścić mąką rozprowadzoną z wodą, na koniec dodać śmietanę.

kotlety_z_kaszy_001a.jpg

kotlety_z_kaszy_008a.jpg
 

Załączniki

  • kotlety_z_kaszy_001a.jpg
    kotlety_z_kaszy_001a.jpg
    91.4 KB · Wyświetleń: 0
  • kotlety_z_kaszy_008a.jpg
    kotlety_z_kaszy_008a.jpg
    96.3 KB · Wyświetleń: 0

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,358
3,622
113
O, mniamć...
Wszystkie sześć już zjadłaś?
fiesgrins.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Ja nie ale moja wygłodzona córka jakąś godzinę temu na weekend przyjechała i zjadła resztę. Mówiła, że świetne i prosiła, żeby jej takie zrobić na wynos, na stancję
icon_biggrin.gif
 

Agata

Member
Paź 7, 2005
1,214
1
0
Gdyby nie fakt, że nie mam twarogu, to już bym smażyła, ale ser do ciasta dodałam
cry_1.gif
ale na bank zrobię, tylko u mnie sos niestety będzie pieczarkowy, bo dostawę grzybków dopiero na święta dostanę.
 

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38
No i jak tu nad ślinotokiem zapanować....
lecker.gif
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
oj dziewczyny, ja to przeważnie takie proste jedzenie robię, ale miło mi słyszeć, że Wam się podoba, dziękuję
anbetung.gif
Ja to nawet chciałabym, żeby ktoś wpadał do mnie na obiady, wtedy mogłabym częściej gotować, dla siebie samej jak nagotuję, to potem kilka dni muszę to samo jeść...
 

Layla

Member
Kwi 20, 2005
2,869
1
0
BeataSz @ 2 Dec 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=783733oj dziewczyny, ja to przeważnie takie proste jedzenie robię, ale miło mi słyszeć, że Wam się podoba, dziękuję
anbetung.gif
Ja to nawet chciałabym, żeby ktoś wpadał do mnie na obiady, wtedy mogłabym częściej gotować, dla siebie samej jak nagotuję, to potem kilka dni muszę to samo jeść...
Proste jedzenie często jest najlepsze.
Ostatnio wyprodukowałam znaczną część pierogów z nadzieniem z kaszy gryczenj z serem białym i cebulką, i nawet nie przypuszczałam, ze to może być takie pyszne. W ogóle kasze gryczana coś mi ostatnio podchodzi bardzo
gruebel_2.gif
także więcje takich przepisów poproszę
icon_wink.gif
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Agata @ 4 Dec 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=784357zrobiłam, wyszły wspaniałe
lecker.gif
i wszystkie były dla mnie, bo moje chłopy odmawiają jedzenia kaszy
Hehehe mój tata też mówił, ze nie lubi kaszy ale mama zrobiła mu gołąbki (przy okazji moich z grzybami
icon_wink.gif
) z kaszą i ze skwarkami (chyba
icon_razz.gif
) i jadl a nawet mowil, ze i z kasza pyyyyszne
icon_mrgreen.gif

Spróbuj swoim z mięsem zrobić kasze to może im sie zdanie zmieni
icon_wink.gif
 

duende

Member
Cze 25, 2008
3,857
0
0
Moi nie lubią kaszy :D
a kotlety właśnie zajadają już drugą dokładkę
dance.gif
dance.gif
dance.gif
dance.gif

hihi nie powiedziałam im z czego i niech to zostanie między nami
icon_smile.gif

o, jak cudnie mi tu z Wami
icon_smile.gif
Ile ja im w ten sposób rzeczy "niejadalnych" przemycę :D
 

duende

Member
Cze 25, 2008
3,857
0
0
podaję za wikipedią:
kasza surowa:

180px-Kasza_gryczana_01.jpg


Kasza ugotowana:

180px-Kasza_gryczana.jpg


W sklepach rzadko widuję kaszę w kolorze innym niż ciemna, jednak kolor kaszy zależy od temperatuty i czasu jej palenia. Można dostać kaszę gryczaną w kolorze bardzo jasnym - jak mleko z kawą a także długo paloną o kolorze kakao.
Smak też jest inny. Ja kupuję sporadycznie takie różne kasze na wagę od chłopa wprost z wielkich worków gdy jestem w Radomiu na targowisku o nazwie "korea".
lecker.gif