Tort kokosowo-ananasowy Piňa Colada

Iwcia

Member
Wrz 17, 2004
728
0
0
10601.jpg


składniki
Biszkopt według mojego przepisu (najlepiej upiec dzień wcześniej)

krem kokosowy

0,9 l mleka
6 żółtek
4 czubate łyżki mąki ziemniaczanej
1,5 szklanki cukru
2 kostki miękkiego masła (nie z olejem)
kilka łyżek soku z ananasa lub sok z 1/2 cytryny
20 dag wiórków kokosowych

puszka ananasa
słoik dżemu ananasowego


sposób przygotowania
W jednej szklance mleka rozpuścić mąkę ziemniaczaną, resztę mleka zagotować. Ubić żółtka z cukrem, dodać mleko z mąką ziemniaczaną, wszystko dobrze wymieszać i wlać do gotującego się mleka energicznie mieszając od momentu wrzenia przez około 3 minuty. Pod koniec wsypać około 15 dag wiórków kokosowych, jeszcze raz dokładnie wymieszać i pozostawić do wystudzenia. W tym czasie rozetrzeć masło na biały puch, a następnie dodawać do niego po łyżce wystudzonego budyniu. Do kremu można dodać trochę soku z ananasa lub cytryny.
Biszkopt podzielić na 3 części. Do nasączenia można użyć soku z ananasa z puszki, wymieszanego z odrobiną wody lub herbaty, cukru oraz kieliszkiem alkoholu (wódki lub białego rumu). Dolną część nasączyć ponczem. Ananasa pokroić w drobna kosteczkę, wymieszać z dżemem ananasowym, a następnie wyłożyć na dolą cześć tortu. Następnie wierzch posmarować częścią kremu. Kolejno ułożyć drugą cześć biszkoptu, nasączyć ponczem i posmarować dość obficie kremem. Przykryć trzecia częścią. Można ją jednak odwrócić, tak by przypieczona cześć znajdowała się w środku. Łatwiej wówczas będzie nasączyć ostatnią część. Wierzch tortu oraz boki wysmarować, pozostałym kremem, posypać obficie ze wszystkich stron wiórkami kokosowymi. Udekorować według gustu, np. ananasem i gotowymi kulkami Rafaello. Smacznego!!!

Rewelacyjny biszkopt do tortów

10602.jpg


Rewelacyjny biszkopt, który sprawi, iż każdy tort będzie przebojem!!!

składniki
3/4 szklanki maki tortowej
3/4 szklanki maki ziemniaczanej
1 i 1/2 szklanki cukru pudru
6 jajek
2 łyżeczki proszku do pieczenia
szczypta soli

sposób przygotowania
Białka oddzielić od żółtek, a następnie ubić z odrobiną soli na sztywną pianę. Pod koniec ubijania dodawać partiami cukier puder cały czas ucierając przy pomocy miksera. Następnie dodawać po jednym żółtku. Mąkę przesiać i wymieszać z proszkiem do pieczenia. Mikser ustawić na wolne obroty, stopniowo dodawać mąkę, miksując do momentu, aż wszystkie składniki dokładnie się połączą. Masę wylać do średniej tortownicy nasmarowanej uprzednio masłem i wysypanej tartą bułką. Piekarnik rozgrzać początkowo do 160 stopni C, piec około 15 minut do momentu, aż ciasto podrośnie, a następnie zwiększyć temperaturę do około 180- 200 stopni C i piec kolejne 15 minut. Po upieczeniu, pozostawić przez kilka minut w piekarniku, przy otwartych drzwiczkach. Następnie wyjąć z formy, ułożyć na drewnianej desce, wystudzić i użyć do przygotowani tortu. Smacznego!!!
 

ToMagda

Member
Wrz 20, 2004
243
0
0
Iwciu, biszkopt faktycznie rewelacyjny. Wyrósł jak głupi i wcale nie opadł. I mam teraz do zagospodarowania połowę, bo do ciasta, które robiłam potrzebny był niski, a ja i tak twojego połówkę dałam, i to nie był niski.
 

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
A ta forma jest klasyczna? Wydaje sie bardzo wysoka.
 

ToMagda

Member
Wrz 20, 2004
243
0
0
Moja ma 26 cm średnicy i wyrósł tak, że trochę przewiesił się przez krawędź, jak na zdjęciu iwci.
 

Iwcia

Member
Wrz 17, 2004
728
0
0
Nie jest bardzo słodki
icon_smile.gif
Ja tez za bardzo tortów nie lubię bo mnie po nich mdli - i mam tak juz od malego, a ten jest ok
icon_smile.gif
specjalnie tak dobieralam skladniki, alby nie byl za slodki ani mdly.
na moich urodzinach to wszyscy piali z zachwytu
icon_smile.gif
Takze mam nadzieje, ze będziesz zadowolona
icon_smile.gif
 

joannas

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
13,025
0
0
No więc tak to było. Biszkopt wyszedł super. Zrobiłam go w dużej tortownicy (mam tylko małą i dużą), więc przekroiłam go na 2 części. Mały problem miałam z kremem. Był za rzadki
icon_sad.gif
. Pytanie co zrobiłam źle? Może do budyniu dodałam za mało mąki ziemniaczanej? Jaką konsystencję ma mieć budyń? Może wiórków za mało?(dawałam na oko w 2 opakowań). A może nie dość wystudziłam przed dodaniem do masła? Iwciu, jak myślisz?
Ale mimo wszystko tort był REWELACYJNY!!!!!!! Zniknął błyskawicznie. Na pewno zrobię go ponownie. SUUUUUUUUUUUUUPEEEEEEERRRRRRRRRRRRR
Brawo Iwciu dance
 

Iwcia

Member
Wrz 17, 2004
728
0
0
Asiu powody moga byc takie jak piszesz, na ta ilosc kremu musza byc 4 duze kopiaste lyzki maki ziemniaczanej, tak zeby budyn byl bardzo sztywny. Powodem moglo byc rowniez to, ze za slabo byl budyn wystudzony. Musi byc zupelnie wystudzony. No ale chyba najbardziej, to jednak kwestia gestosci i szytwnosci budyniu. No ale jak piszesz, ze smakowal wiec i tak chyba bylo ok
icon_smile.gif

Pozdrawiam i ide lulu
icon_smile.gif
 

Aguśś

Member
Wrz 18, 2004
575
0
16
pochwalę sie moim pierwszym całkowicie przeze mnie wykonanym tortem
znaczy się tort Iwci ale wykonanie moje :mrgreen:
nie obyło się bez kilku przygód, ale wyszedł bardzo smaczny i moja córcia która tortów nie lubi była nim zachwycona

oto on:
obrazekskanu018jg.jpg


zdjęcie zeskanowane więc nie najlepszej jakości :oops:
 

Aguśś

Member
Wrz 18, 2004
575
0
16
dzięki, byłam z niego strasznie dumna