Likier kukułka*

atina

Member
Lut 27, 2008
961
2
0
Pyszny likier, który ostatnio robiłam, a przepis na niego znalazłam na blogu Damqelle. Wydaje mi się, że takiego przepisu jeszcze tu nie widziałam.

Składniki:
- 500 ml mleka skondensowanego niesłodzonego
- około 300 g cukierków kukułka
- 250 ml wódki

Cukierki rozpuścić gotując w mleku. Przestudzić. (Ja nie czekałam do całkowitego wystygnięcia mleka, gdyż zaczynało mi się ścinać na górze i robił się kozuch) Wlać wódkę, wymieszać i odstawić do przegryzienia (myślę, że 1 - 2 dni wystarczą).

Smacznego
icon_biggrin.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Monsai

Member
Lut 1, 2008
4,932
0
0
kup tylko te dobre, nadziewane mocno, bo raz mi sie trafiła podróba kukułek, które były twarde i bez nadzienia prawie.
 

misiokoczka

Member
Kwi 20, 2010
2
0
0
atina @ 29 Jan 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=813922Pyszny likier, który ostatnio robiłam, a przepis na niego znalazłam na blogu Damqelle. Wydaje mi się, że takiego przepisu jeszcze tu nie widziałam.

Składniki:
- 500 ml mleka skondensowanego niesłodzonego
- około 300 g cukierków kukułka
- 250 ml wódki

Cukierki rozpuścić gotując w mleku. Przestudzić. (Ja nie czekałam do całkowitego wystygnięcia mleka, gdyż zaczynało mi się ścinać na górze i robił się kozuch) Wlać wódkę, wymieszać i odstawić do przegryzienia (myślę, że 1 - 2 dni wystarczą).

Smacznego
icon_biggrin.gif
A to mleko mam kupic już zagotowane?
 

nielegalna

Member
Sty 30, 2008
23
0
1
Zrobiłam, z mężem stwierdziliśmy że o wiele za słodkie i poszła w kąt
icon_smile.gif
Przypomnieliśmy sobie o niej po kilku miesiącach i PYCHA
icon_smile.gif
 

Dorotka.p

Member
Wrz 21, 2007
1,660
0
36
Czaiłam się na ten likier już od dłuższego czasu, ale jakoś bałam się za niego zabrać. Nie przyznam się nawet ile cukierków przez ten czas zjadłam, choć były przenzaczone do likieru. Dzisiaj wreszcie zdobyłam się na odwagę i zrobiłam go - wyszedł pyszny. Pozwoliłam sobie jednak na małe zmiany: zamiast Kukułek dałam Raczki, bo bardziej mi smakują, wrzucilam ich z pół kilo chyba, a zamiast wódki dałam rozcieńczony spirytus - 200 ml spirytusu i 300ml wody. I fru do butelek. Bardzo dziękuję za przepis.