Czekoladowa rolada bakaliowa

mcdulka

Member
Lis 1, 2007
219
0
0
przepis pochodzi z ksiażki "Czekolada" Jacqueline Bellefontaine, lekko zmodyfikowany

CZEKOLADOWA ROLADA BAKALIOWA

*350 g mąki pszennej
*25g kakao w proszku
*150g cukru
*1/4lyzeczka soki
*200ml letniej wody
*25g roztopionego masła
*opakowanie suszonych drożdży
*75g posiekanych wiśni kandyzowanych (ja użyłam wiśni smażonych w cukrze- opłukałam je tylko z syropu i osuszyłam)
*50g groszków z czekolady deserowej (lub posiekanej czekolady)
*60g rodzynek
*120 posiekanych suszonych moreli
*2-3 łyżki marmolady pomarańczowej (opcjonalnie)

Lukier:
łyżka cukru i łyżka wody

1. Do dużej miski przesiać mąkę i kakao. Dosypać drożdże i sól. Wymieszać letnią wodę z mąką i dolać do mąki i kakao. Wyrabiać przez 5minut na sprężyste, gładkie ciasto (zrobiłam to mikserem z hakami).Przykryć wilgotną ściereczką i odłożyć w ciepłe miejsce na 1h do wyorśnięcia.
Po tym czasie, wyłożyć ciasto na stolnice, wyrabiać 5 minut. Rozwałkować na prostokątny placek o grubości ok. 2cm i szerokości równej długości keksówki w której będziemy piec (u mnie była to standardowa keksówka). Posypać placek groszkami czekoladowymi, rodzynkami , posiekanymi wisniami i morelami. Przełożyć roladę do lekko natłuszczonej formy i pozostawić do wyrośnięcia w ciepłym miejscu na 20min.
W tym czasie rozetrzeć cukier puder z wodą i pędzelkiem posmarować wierzch ciasta. Piec 30min w piekarniku rozgrzanym do 200stp. Najlepiej smakuje ciepłe:)
 

mcdulka

Member
Lis 1, 2007
219
0
0
Margot @ 1 Feb 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=815932i jak to smakuje? Bo skład obiecujący ,tylko np nie lubię drożdżowych bułeczek np nadziewanych nutelą czy czekoladą
ciasto jest intensywnie czekoladowe, groszków po upieczeniu praktycznie nie czuć. ja nie przepadam za baaaardzo czekoladowymi ciastami, dlatego dla przelamania smaku posmarowalam ciasto przed upieczeniem konfiturą pomaranczową. nastepnym razem na pewno dam wiecej bakalii (chociaz to moje zdanie, bo rodzinka mowi,ze jest wystarczajaco duzo).
to ciasto jest zupełnie inne od wszystkich jakie jadlam do tej pory, wiec trudno mi je porownywać.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: