Pasiaste KIFLE z serem*

Janka

Member
Mar 19, 2005
4,557
1
0
Pasiaste KIFLE z serem

http://www.carina-forum.com/carina/index.php?topic=7795.0



Ciasto:

*200 ml mleka;

* 2 st. ł cukru

* 1 st. ł. suszonych drożdży; (18 g świeżych)

* 1 łyżeczka soli

* 20 g oleju roślinnego;

* 300 g mąki.

Nadzienie:

150 g sera np.Gouda

Do smarowania:

1 jajko

1 łyżka mleka

1 łyżeczka oleju

Drożdże pokruszyć, dodać po 1 łyżeczce cukru i mąki, trochę podgrzanego mleka.

Zostawić na 10 - 15 min. dla aktywacji. - w przesianą mąkę wlać pieniące się drożdże, dodać pozostały cukier, sól i mleko, zagnieść ciasto.

Pod koniec zagniatania dodać olej, dobrze wyrobić.Ciasto powinno wyjść miękkie, ale nie lepkie. Powinno być plastyczne.

Zostawić ciasto w ciepłym miejscu na 40 min. albo do powiększenia jego objętości 2 razy. - podzielić ciasto na jednakowe kulki - ilość zależy od tego, jakiego rozmiaru rogaliki chcemy otrzymać.-

Rozwałkować każdą kulkę w owal o grubości 3 mm, na połowę położyć plastry sera, na drugiej połowie zrobić 3 podłużne nacięcia, nie rozcinać ciasta do końca. - zwinąć w roladę niezbyt szczelnie, zaczynając od strony nadziewanej.

Wyłożyć szwem na dół na blachę wyłożoną papierem do pieczenia, dać odpocząć 15 min., posmarować ubitym z mlekiem i olejem jajkiem.

- Piec w nagrzanym do 220 ° piekarniku przez 10 - 12 min.Ostudzić na sicie.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

duende

Member
Cze 25, 2008
3,857
0
0
oooo, spodobały mi się te kifle (ale nazwa!), zrobię dzisiaj, część planuję zamrozić aby na ciepło je sporadycznie wyciągać.
A i dzieciakom do szkoły jako alternatywa kanapek mi pasują
icon_smile.gif
 

Niteczka

Member
Sie 15, 2007
14
0
0
Jak to zwinac? Chyba nie jakos ciasno, kilka razy, ale tak, zeby ten ser bylo widac przez te szpary - tak to rozumiem chyba...
 

Janka

Member
Mar 19, 2005
4,557
1
0
Niteczka @ 21 Mar 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=837590Jak to zwinac? Chyba nie jakos ciasno, kilka razy, ale tak, zeby ten ser bylo widac przez te szpary - tak to rozumiem chyba...
Zwijałam dość ciasno i przez szpary nie było widać sera(może wtedy przez te szpary wyciekać).Sera dawałam trochę więcej,bo ser lubi wsiąkac w ciasto i wtedy bułeczki są w środku puste.Wejdź na tą rosyjską stronę i sama zobaczysz.
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,378
3,657
113
Fajne! Wyglądają jak drożdżówki fantazyjne.

A 20 g oleju to na moje oko będzie jakieś dwie - trzy łyżki.