Wafle kokosowe

nutinka

Member
Wrz 29, 2004
866
1
0
Wafle kokosowe

prawie 1/2 szklanki mleka
3/4 szklanki cukru
1/2 szklanki wiórków kokosowych
10 dag masła, 10 dag margaryny
2 szklanki mleka w proszku
4 wafle

Podgrzać zwykłe mleko, rozpuścić w nim cukier, wsypać wiórki, gotować kilka minut mieszając. Dołożyć masło i margarynę, rozpuścić. Wsypywać po trochu przesiane mleko w proszku, mieszać do połączenia się składników.
Podzielić masę na 3 części, posmarować wafel, przykryć drugim, znowu posmarować, przykryć, i jeszcze raz. Delikatnie docisnąć, obciążyć i odstawić do przestygnięcia. Pokroić na dowolne kształty, schłodzić w lodówce w zamkniętym pojemniku.

Masę należy rozsmarować dość szybko, gdyż nieco przestudzona ciężko się poddaje smarowaniu.

709.jpg
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
Zrobiłam te wafelki i nie rozczarowalam się. Są słodziutkie, kokosowe, szybko i łatwo się robiło. W smaku genialne, takie same jak pewien kupny wafelek w białej czekoladzie na literkę P :mrgreen: Nawet mój brat który twierdzi że nienawidzi wiórkow kokosowych mówił, że są dobre (nie wiedzial że w wafelkach wiórki są, powiem mu jak już wszystko pójdzie bo inaczej to on ich więcej nie tknie :dump: . Wkrótce zrobię jeszcze orzechowe i kakaowe, ale i tak wiem ze będą smaczne, jak wszystko z przepisów Nutinki
icon_smile.gif
 

lidqa

Member
Wrz 17, 2004
5,856
0
0
Nutinko wafelki są boskie. Bardzo ci dziekuje. To jest cos co bedzie smakowac kazdemu oprucz tych ktorzy nie trawią kokosa. Dalam niecale pol szklanki cukru i nadal są slodkie dosc- nastepnym razem chyba dam jeszcze mniej I dalam więcej wiorek co tez im dobre zrobilo

Powiedz mi na jaki wafel jest ta porcja? bo ja mam takie prostokątne z dancake czy jakos tak ......... I tak po fakcie zapytam- jak sie doda maslo i margaryne to juz nie gotowac tak?
 

nutinka

Member
Wrz 29, 2004
866
1
0
Nawet nie wiecie, jak się cieszę, że smakują :flip:.

Tak, nie gotować, rozpuścić tylko w gorącym (chociaż nie wiem, czy gotowanie w tym wypadku mogłoby zaszkodzić.

Moje wafle (dobrze, że akurat mam w domu) mają rozmiar 23x30 cm.
 

nutinka

Member
Wrz 29, 2004
866
1
0
Owieczko, Ty łasuchu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:.
 

lidqa

Member
Wrz 17, 2004
5,856
0
0
Ja tez wczoraj znowu! A wiecie? mi sie 2 zawieruszyly i przezyly od srody do soboty i w sobote to bylo jeszcze lepsze jesli to mozliwe!

A jeszcze ci powiem nutinko ze jak moj maz: tylko sernik tak o wafelki sie dopominal!
 

nutinka

Member
Wrz 29, 2004
866
1
0
Bardzo lubię takie przekleństwa :mrgreen:.
 

AgusiaH

Member
Wrz 20, 2004
3,054
1
0
Nutinko, wafle sa wspaniale :!:
Dalam troche mniej cukru i z roztargnienia sypnela mi sie cala szklanka kokosu, ale mimo tego masa wyszla doskonala.

Bardzo mi sie podoba, ze ona nie wylewa sie z wafli, tylko tak ladnie zostaje w tych dziurko-krateczkach
icon_smile.gif


Naprawde pychota
icon_smile.gif
 

Joanka

Member
Wrz 23, 2004
611
0
0
Mama wczoraj zrobiła, ale jakoś mi to niezbyt smakuje Czytając opinie spodziewałam się rewelacji i się zawiodłam... Wolę wafle też z mlekiem w proszku, ale z herbatnikami i bakaliami, takie jak moja mama robi :roll:
 

nutinka

Member
Wrz 29, 2004
866
1
0
Wiesz, Joanka, mimo że uwielbiam kokos, to te wafle lubię najmniej z wszystkich moich wafli. Tym bardziej cieszę się, że smakują wielu osobom.
Może spróbuj z innymi, chyba są bardziej typowe, o lepiej znanych smakach.