Kurczak po werońsku

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Ten przepis i na kurczaka "Hispalis" najczęściej robię z Burdy - Agencja Muza. Pracy przy nim niewiele, produktów też nie za dużo, za to smak doskonały. Przepis trochę zmodyfikowałam, zwłaszcza przy doborze mięsa. Nie lubię piersi kurczaka pod żadną postacią, nawet w całej tuszce, ale podam wersję oryginalną i moje drobne poprawki.

Kurczak_po_wero_sku.jpg

Składniki
1 kurczak (ja biorę 6 górnych części udek kurczaka)
sól, pieprz
trochę mąki
2 cebule
2 marchewki
3 łyżki oliwy lub oleju (ja robię na oliwie)
1 puszka pomidorów krojonych bez skórki
10 oliwek nadziewanych migdałami

Kto robi to danie z całego kurczaka, to po umyciu należy go osuszyć i podzielić na 4 lub 6 części. Górne części udek czyszczę od wewnętrznej strony z nadmiaru tłuszczu, zbędnej skóry i kości. Pozostawiam tylko kość udową i skórkę na wierzchu udka. Co prawda w jednym z supermarketów niedaleko mnie kupuję paczkowane, doskonale oczyszczone części udek, więc ta część pracy już mnie omija. Przygotowanego kurczaka należy natrzeć solą, pieprzem i obtoczyć w mące. Cebulę i marchew po obraniu pokroić w drobną kostkę. Na sporej patelni rozgrzewam oliwę, na której obsmażam kurczaka z obu stron na rumiano i przekładam do brytfanki z dopasowaną przykrywą. Do tłuszczu po kurczaku wkładam cebulę i marchew, które przesmażam do zeszklenia cebuli. Następnie dodaję pomidory, mieszam i doprowadzam do zagotowania. Póżniej wszystko przekładam do brytfanki z kurczakiem, przykrywam i duszę na małym ogniu prawie godzinę. Mozna dusić krócej, ale mnie odpowiada bardzo miękkie i soczyste mięso. Na końcu dodaję pokrojone na połówki oliwki, doprawiam do smaku i podaję ze spaghetti lub innym makaronem i zieloną sałatą z sosem winegret.
 

Załączniki

  • Kurczak_po_wero_sku.jpg
    Kurczak_po_wero_sku.jpg
    250.6 KB · Wyświetleń: 1

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38
OT: Seniorko, przepiękny talerz
 

sapphire

Member
Kwi 1, 2009
648
0
0
Wygląda smakowicie - tym bardziej, że uwielbiam oliwki z migdałkiem
icon_biggrin.gif
 

sapphire

Member
Kwi 1, 2009
648
0
0
obiecałam i zrobiłam - ale z szynką, bo nie miałam akurat kurczaka. Chyba też się liczy...
icon_wink.gif
Na drugi raz dam trochę mniej pomidorów i marchewki. Ale dobre.
 

sapphire

Member
Kwi 1, 2009
648
0
0
Dziękuję. Teraz planuję powtórzyć, ale z kurczakiem i tańszymi oliwkami (te z migdałem kupiłam za 8zł za 140g - poszukam tańszych
icon_biggrin.gif
)
 

jaka

Member
Wrz 15, 2004
1,653
0
0
Przyłączyłam się po niemal roku - w poniedziałek 11 stycznia 2010 roku w naszym domu pachniało Kurczakiem po werońsku
icon_smile.gif
na talerzu znalazły się również: sałata w śmietanie i makaron. No NIEBO W GĘBIE, się nam rozpływał w ustach... Polecam GORĄCO!
(i znów zapomniałam o fotce
pfeif2.gif
)
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: