Pyszny budyń ze śmietaną

Aseret

Member
Kwi 20, 2009
71
0
0
  • budyń 1 opakowanie
  • sok (dowolny) 1/2 litra
  • śmietana 36 % 50 ml
Budyń przygotowujemy wg przepisu na opakowaniu.
Z odmierzonej porcji soku odlewamy 1/4 szklanki i wsypujemy do niej proszek budyniowy.

Pozostały sok zagotowujemy, a gdy się zacznie gotować dodajemy rozrobioną masę budyniową.
Zagotowany, gęsty budyń odstawiamy do wystudzenia.

W tym czasie ubijamy śmietanę.
Ubitą śmietanę mieszamy delikatnie z przestudzonym budyniem.


ugotowany.jpg

_mietana_w_budyniu_owoc.jpg
mieszanie_budyniu_ze__mietan_.jpg

gotowy_w_kompotierkach.jpg

ju__do_jedzenia.jpg
 

Załączniki

  • 101_0378.jpg
    101_0378.jpg
    182.3 KB · Wyświetleń: 0
  • ugotowany.jpg
    ugotowany.jpg
    172.7 KB · Wyświetleń: 0
  • mieszanie_budyniu_ze__mietan_.jpg
    mieszanie_budyniu_ze__mietan_.jpg
    197.2 KB · Wyświetleń: 0
  • gotowy_w_kompotierkach.jpg
    gotowy_w_kompotierkach.jpg
    186.8 KB · Wyświetleń: 0
  • ju__do_jedzenia.jpg
    ju__do_jedzenia.jpg
    186.1 KB · Wyświetleń: 0
  • _mietana_w_budyniu_owoc.jpg
    _mietana_w_budyniu_owoc.jpg
    180.4 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Przyszlam po budyn bez mleka a tu... smietana!

Przepraszam z czego ona jest?
 

Marg

Well-known member
Wrz 23, 2008
17,678
78
48
Też tu zajrzałam myśląc o swoim bezmlecznym dziecięciu. A tu ooops.
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
U mnie niestety nie. Zbyt ubogi asortyment.
 

Aseret

Member
Kwi 20, 2009
71
0
0
Budyń ten dla dzieci które nie tolerują normalnego mleka można zrobić z innymi mlekozastępczymi produktami.
Dla wnuków robiłam z Prosobe, mleczkiem sojowym i innymi...
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Też byłam przekonana, że to budyń dla osób, które nie mogą pić mleka.
icon_sad.gif


Jeśli osoba bezmleczna nie łączy alergii na mleko z alergią na kokos, polecam budyń kokosowy, robiony z wodą. https://www.cincin.cc/index.php?showtopic=27837

 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Mi, dziekuje.
Najczesciej (80%) alergik na mleko reaguje na soje. Nie wiem skad kokos... To juz chyba musialby byc uczulony na wszystko lacznie z powietrzem.
Zwykly, z mlekiem sojowym oczywiscie, ze robie, ale tez cieszylaby mnie mozliwosc urozmaicenia.

Stop. Nie tak szybko> Nie tym razem.
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,378
3,659
113
Myślę, że warto byłoby poprosić moderatora o zmianę nazwy tego deseru na "budyń ze śmietaną", bo obecna wprowadza w błąd.
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,378
3,659
113
Nie rozumiem, co miałaś na myśli wklejając tę emotkę ?

Nazwa wprowadza w błąd, bo na hasło "bez mleka" reagują głównie Ci, którzy nie mogą jeść mleka i produktów z niego pochodzących, a w tym przypadku odczuwają jedynie rozczarowanie....
Wydaje mi się, że nazwa "budyń ze śmietaną" lepiej oddaje rzeczywisty skład tego deseru.
 

Aseret

Member
Kwi 20, 2009
71
0
0
Skoro 50 ml śmietany dodane do 500 ml soki i 1 opakowania proszku budyniowego wywołało taki szum.. to bardzo proszę, by nazwy - zresztą wpisanej w oryginale - ( bo przepis pochodzi z książki kucharskiej, niestety jest tak stara - pozostała mi po babci już w odrębnych zbrązowiałych karteluszkach... niekompletna) nie zmieniać, a po prostu wykasować przepis.... no i może tak przy okazji... wszystkie moje inne przepisy a najlepiej zlikwidować moje konto.. Pozdrawiam... Niepotrzebnie tu się wpisałam..
Bardzo proszę o wykasowanie jeśli nie całości i mojego konta, to przynajmniej tego przepisu..
 

Lud_

Member
Maj 19, 2008
1,368
0
0
Aseret @ 10 May 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=854154Skoro 50 ml śmietany dodane do 500 ml soki i 1 opakowania proszku budyniowego wywołało taki szum.. to bardzo proszę, by nazwy - zresztą wpisanej w oryginale - ( bo przepis pochodzi z książki kucharskiej, niestety jest tak stara - pozostała mi po babci już w odrębnych zbrązowiałych karteluszkach... niekompletna) nie zmieniać, a po prostu wykasować przepis.... no i może tak przy okazji... wszystkie moje inne przepisy a najlepiej zlikwidować moje konto.. Pozdrawiam... Niepotrzebnie tu się wpisałam..
Bardzo proszę o wykasowanie jeśli nie całości i mojego konta, to przynajmniej tego przepisu..
Heloł, Aseret, no przecież nie ma się o co obrażać. Przepis na zapewne smaczny i godny wypróbowania deser będzie po prostu funkcjonował na Cinie z powodzeniem pod inną nazwą, i tyle. To chyba nie powinno stanowić problemu.
icon_smile.gif
 

Aseret

Member
Kwi 20, 2009
71
0
0
Skoro wystarczyła prośba 1 osoby o zmianę nazwy, i to się dokonało... to może wystarczy i jedna moja prośba o wykasowanie.
Nikogo nie wprowadziłam w błąd.
Przepis nie jest wpisany do działu: Diety bez mleka lub Diety dla osób z nietolerancją składników mleka, a w zwyczajne desery...

Proszę o likwidację mojego konta.. Pozdrawiam.
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Aseret @ 10 May 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=854168Skoro wystarczyła prośba 1 osoby o zmianę nazwy, i to się dokonało... to może wystarczy i jedna moja prośba o wykasowanie.
Nie widzę powodu, dla którego Twój przepis miałby zostać wykasowany. Tytuł przepisu został zmieniony przede wszystkim ze względu na wprowadzanie w błąd innych - taką informację dostałaś na PW, jeden post z sugestią zmiany nazwy nie był głównym powodem zmiany.

Aseret @ 10 May 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=854168Nikogo nie wprowadziłam w błąd.
Znacząca większość postów w tym wątku świadczy o tym, że własnie tak się stało.

Aseret @ 10 May 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=854168Przepis nie jest wpisany do działu: Diety bez mleka lub Diety dla osób z nietolerancją składników mleka, a w zwyczajne desery...
Nie mamy takich działów na tym forum.

Aseret @ 10 May 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=854168Proszę o likwidację mojego konta.. Pozdrawiam.
Niestety obawiam się, że Twoja prośba nie zostanie spełniona.
 

nutka1

Member
Wrz 2, 2006
513
0
0
Aseret, czemu się tak burzysz? Jak ktoś nie może pić mleka, to każdy przepis bezmleczny jest dla niego cenny. Jak zobaczy w składzie śmietanę, to jest b. rozczarowany. Można próbować zrozumieć tych, co jedzą co innego niż Ty.
Pozdrawiam
 

Marg

Well-known member
Wrz 23, 2008
17,678
78
48
Aseret nie denerwuj się. Nie życzę Ci, żebyś miała takie problemy jak my. Prawie w każdym produkcie jest mleko, laktoza, serwatka etc. Dla ludzi z nietolerancją mleka jedzenie jest ogromnym problemem, jeśli nie koszmarem. Ja tego nie rozumiałam, dopóki alergia nie dopadła córki. Teraz nie pozostaje mi nic innego jak szukać zamienników, urozmaiceń. Dla nas słowa "bez mleka" to słowo klucz, na które reagujemy tak samo automatycznie jak na własne imię, dlatego zrozum nasze rozczarowanie. To naprawdę nic osobistego.