Babka cappuccino-kawowa

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
kaw11.JPG

Składniki:

* 250 g mąki tortowej,
* ok. 200 - 250 g serka naturalnego (miałam taki kupowany w biedronce, w 400g pudełkach, 7,5% tłuszczu),
* 4 jajka,
* ok. 150g margaryny (wstawiłam na kilka sekund do mikrofalówki i zrobiła się taka bardzo mięciutka, troszeczkę rozpuszczona),
* ok. 200 g cukru,
* 2 - 2,5 łyżeczki proszku do pieczenia
* 1 opakowanie budyniu o smaku cappuccino ( ja wzięłam 3/4 torebki dużego budyniu, na 3/4l mleka),
* 2 łyżeczki ( z czubkiem) kawy rozpuszczalnej (ja nie rozpuściłam
dump.gif
, a miałam w granulkach),
* 2 łyżeczki ekstraktu waniliowego

Wykonanie:

Jajka ubic z cukrem na puszystą masę. Do ubitych jajek, dodawac stopniowo bardzo miękką margarynę, wciąż miksując. Mąkę wymieszac z proszkiem do pieczenia i budyniem. Dodawac stopniowo (przesiewałam) do masy jajecznej, nie przerywając miksowania. Dodac serek i ekstrakt waniliowy. Zmiksowac dokładnie. 3/4 ciasta przełożyc do foremki z kominkiem. Przez środek ciasta, wokół kominka zrobic łyżką (wgłębieniem) rowek. Do powstałego zagłębienia włożyc pozostałe ciasto, wymieszane z kawą (kawę można zalac 2 łyżeczkami gorącej wody).
Pieczemy w piekarniku nagrzanym do 180 stopni przez ok. 50 minut. Przez pierwsze 20 minut piekłam tylko z grzaniem dolnym, później przełączyłam na grzanie góra-dół i tak piekłam ok. 15-20 minut, aby znów przełączyc na grzanie dolne i tak dokończyc pieczenie.


 

Załączniki

  • kaw11.JPG
    kaw11.JPG
    123.1 KB · Wyświetleń: 10
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
Krystyno...- albo nic nie powiem
icon_mrgreen.gif

icon_wink.gif


Dzis, przed 9.00 babka zostala wyciagnieta z piekarnika.
-Czy Ty zawsze musisz mi dodac roboty ?
baa.gif


icon_wink.gif
zartuje
bussi.gif

No to najpierw tak:
Nie mialam budyniu cappuccino, wiec dodalam waniliowego, wymieszanego z 4 lyzeczkami cappuccino o smaku karmelowym.
Kawe rozpuszczalna wymieszalam z odrobina kawy -"porannej"
icon_wink.gif

Wanilie opuscilam, bo nie mialam.
Aha! I wiedzialam, ze bedzie pycha, bo to surowe ciasto bylo tak pyszne, ze z ledwoscia powstrzymalam sie od wyzerania
icon_mrgreen.gif


Babka wyszla super! Nie za slodka, leciutka i bardzo wilgotna- tak bardzo, ze miejscami zrobilo sie "zbite".
Poczatkowo myslalam, ze to zakalec, bo troche siadla po wyciagnieciu z piekarnika, ale nie, to nie zakalec
icon_biggrin.gif
- na szczescie
icon_biggrin.gif

Pyszna! Na pewno wchodzi na stale.
anbetung.gif
Dziekuje za przepis
cvety.gif


Troche nierowno rozlozylam mase kawowa. To byl pierwszy kawalek i tak jakos trafilam.
Przy nastepnych kawalkach jest roznie, raz wiecej, raz znowu mniej
icon_mrgreen.gif

Po calkowitym wystygnieciu, ma wiecej dziurek
icon_lol.gif
icon_mrgreen.gif

Fajna i smaczna
daumen.gif


(ten kawalek byl jeszcze letni)
PICT002_5.JPG
 

Załączniki

  • PICT002_5.JPG
    PICT002_5.JPG
    86 KB · Wyświetleń: 7

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
Caritko
bussi.gif
knuddel.gif

Twoje zdjęcie jest bardzo piękne i babka na nim taka bardzo apetyczna, a nie tak jak moja. Na swoje wytłumaczenie mam tylko to, że ja swoje zdjęcia robiłam jak za oknem było już dość szaro.
Moja babka też odrobinę siadła. Widocznie taka jej 'uroda", bo ani śladu żadnego zakalca. Cała jest puszysta.
Przepis na tę babkę to taka moja wczorajsza improwizacja, ze składników które akurat znalazłam w domu (sama byłam bardzo ciekawa co mi z tego wyjdzie
gruebel_2.gif
). Pierwszy w ręce wpadł budyń o smaku cappuccino, więc kombinowałam coś pod niego.
Część ciasta z dodatkiem kawy, można pewnie wykładać jak się komu podoba. Ja opisałam tylko mój sposób. No i w mojej babce, są oczywiście drobinki kawy, które nijak nie chciały się rozpuścić w cieście
dump.gif
.
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,628
2,916
113
W ogóle mnie tu nie było, nic nie widziałam i nic za mną nie chodzi.
baa.gif
 

sapphire

Member
Kwi 1, 2009
648
0
0
Krystynko - znowu kusisz nowymi slodkościami. Kiedy wystarczy mi czasu na próbowanie tych dobrodziejstw? :-0

Robię chyba jutro (no góra pojutrze)
 

Caritka

Member
Mar 14, 2005
10,541
0
36
Krystyna9 @ 5 May 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=852342Caritko
bussi.gif
knuddel.gif

Twoje zdjęcie jest bardzo piękne i babka na nim taka bardzo apetyczna, a nie tak jak moja. Na swoje wytłumaczenie mam tylko to, że ja swoje zdjęcia robiłam jak za oknem było już dość szaro.
Dziekuje
bussi.gif
-Szkoda tylko, ze nie idzie ujac tego smaku
icon_mrgreen.gif


CYTATMoja babka też odrobinę siadła. Widocznie taka jej 'uroda", bo ani śladu żadnego zakalca. Cała jest puszysta.
Uff, to dobrze, bo juz myslalam, ze ja za wczesnie wyciagnelam.
Jakies 10 min. - chyba albo 15 (nie pamietam) sprawdzalam patyczkiem, to byla sucha, wiec ja wyciagnelam.
Myslalam wiec, ze przez to opadla, ale jak Tobie tez...- to dobrze, tak ma byc
icon_lol.gif
.

CYTATPrzepis na tę babkę to taka moja wczorajsza improwizacja, ze składników które akurat znalazłam w domu (sama byłam bardzo ciekawa co mi z tego wyjdzie
gruebel_2.gif
). Pierwszy w ręce wpadł budyń o smaku cappuccino, więc kombinowałam coś pod niego.
Część ciasta z dodatkiem kawy, można pewnie wykładać jak się komu podoba. Ja opisałam tylko mój sposób. No i w mojej babce, są oczywiście drobinki kawy, które nijak nie chciały się rozpuścić w cieście
dump.gif
.
Jestem pelna podziwu dla Ciebie
anbetung.gif

Na prawde przepysznie zaimprowizowalas. Bardzo nam smakuje i wstyd sie przyznac
icon_mrgreen.gif

- zostalo jeszcze na takie ciensze, cztery kawalki.
Nie moglam sie od niej oderwac, pycha!
Moze jutro, albo w czwartek zrobie jeszcze raz
biggrinflip.gif


Buka @ 5 May 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=852418W ogóle mnie tu nie było, nic nie widziałam i nic za mną nie chodzi.
baa.gif
Buka, ja Cie tu wcale nie widzialam-jakby co
icon_mrgreen.gif


Zamieszcze jedno zdjecie, na ktorym widac to takie "zbite", no i zdjecie robione nie tak dawno temu-
czyli iles tam godzin pozniej od upieczenia
icon_mrgreen.gif


PICT000_5.JPG

Krystyno
anbetung.gif
anbetung.gif
anbetung.gif
 

Załączniki

  • PICT000_5.JPG
    PICT000_5.JPG
    82.9 KB · Wyświetleń: 1

e_iskierka

Member
Wrz 30, 2008
251
0
0
Dziewczyny litości
baa.gif
ja stąd wychodzę. Własnie sernik kawowy siedzi w piecu, nie mogę całejnocy w kuchni spędzić.
strafe.gif
Ja tak kocham kawe
cry_1.gif
 

Xavierka

Member
Lip 13, 2009
137
0
0
Zrobiłam tą babeczkę. Puszysta to ona nie jest, a nawet w niektórych miejscach lekko zbita, no ale na szczęście swoich walorów smakowych nie straciła.
 

Załączniki

  • P7010281.JPG
    P7010281.JPG
    159 KB · Wyświetleń: 1