Rolada waflowa

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
1 kostka margaryny
3/4 szklanki cukru
2 łyżki wody
2 łyżki kakao
1 galaretka
bakalie
2 łyżki kwaśnego dżemu
paczka wafli

Dwa wafle przykryć mokrą ściereczką aby zwilgotniały, ułożyć jeden pod drugim, tak aby zachodziły jeden na drugi ( tak na dł. ok 3 cm)
Margarynę rozpuścić z cukrem i wodą, dodać kakao, zagotować. Zrobić galaretkę jak na opakowaniu, wlać do rozpuszczonej margaryny, dodać bakalie i pokruszone wafle. Ostudzoną masę wyłożyć na wafle i zwinąć jak roladę, schłodzić w lodówce.
Ta rolada jest trochę taka gumowata i słodka ale bardzo ją lubię, przypomina mi dawne dobre czasy...
 

sapphire

Member
Kwi 1, 2009
648
0
0
Beatko, a masz może jakieś zdjęcie?

Odkopałam ten przepis i zastanawiam się nad zrobieniem go - a racej z wykorzystaniem ciasta grancuskiego zamiast wafli, albo z użyciem herbatników lub krakersów.
 

olkenik

Member
Cze 22, 2007
466
0
0
moja babcia zawsze zawija jeszcze w środek banana...
mniam.gif
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Bez wafli się chyba nie obędzie bo to one (po zwilżeniu elastyczne) trzymają całą roladę w kupie i dają się zwijać. Ciasto francuskie się tu raczej nie nada a już napewno nie herbatniki ani krakersy - chyba że zrobisz to nie w formie rolady a płaskiego ciasta/deseru.
 

sapphire

Member
Kwi 1, 2009
648
0
0
Dziękuję za sugestie. Rzeczywiście - z ciastkami byłby niewypał, a francuskie połamaloby się. Teraz o tym pomyślałam.

Dzięki
icon_biggrin.gif
 

gagunia

Member
Lip 10, 2007
108
0
0
Ja robię taką roladę ale dodaję jeszcze paczkę pokruszonych herbatników do masy i zawijam każdy wafel oddzielnie. wychodzą wtedy dwie mniejsze roladki.
 

h-elen

Well-known member
Lut 16, 2008
8,626
1,165
113
Zrobiłam, pyyycha.
Zrobiłam jedną dużą. Dodałam orzechy włoskie i domowe wiśnie z syropu.
Dobrze, że przypominacie, warto powtórzyć.
Z fotką nie zdążyłam...