Kluski kładzione z konfiturą*

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Kluski kładzione przygotowane z okazji tygodnia Kuchni staropolskiej na podstawie przepisu podanego przez Seniorkę, pochodzącego z z Uniwersalnej Książki Kucharskiej Marji Monatowej wyd. Lwów-Warszawa nakładem Księgarni Polskiej Bernarda Połonieckiego, prawdopodobnie 1926 rok..
Jak się okazuje, moje dzieciństwo było obfite w staropolskie smaki - w tym takie właśnie kluski.


k_adzione.JPG

(dla 2 osób)
3 jajka
6 łyżek maki
2 łyżki cukru
1/2 łyżeczki soli
1 łyżeczka masła

W dużym garnku wstawić wodę , by zagotowała się. Po przyrządzeniu ciasta należy bowiem natychmiast gotować kluski - ciasto nie powinno czekać, ponieważ piana opadnie.

Żółtka oddzielić od białek. Białka ubić na sztywną pianę.
Żółtka utrzeć z miękkim masłem i cukrem, dodać mąkę, utrzeć na gładko.
Delikatnie lecz dokładnie wmieszać ubitą pianę.
Masa powinna mieć konsystencję gęstej śmietany.

Nabierając po ok.1/4 łyżki, układać na wrzącej wodzie kluski. Po wyłożeniu wszystkich gotować ok. 3 minuty. Przy wykładaniu klusek na wodę można sobie pomóc drugą łyżką, którą będziemy zgarniać ciasto z pierwszej łyżki.

2 łyżki gęstej śmietany wymieszać z 2 łyżeczkami konfitury malinowej. Konfiturą polać kluski, podawać gorące.
 

Załączniki

  • k_adzione.JPG
    k_adzione.JPG
    100 KB · Wyświetleń: 4
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Dziękuję, aga
icon_smile.gif


W oryginalnym przepisie były 4 jajka, ale zmniejszyłam ta ilość, bo nie chciałam robić tak dużej porcji tych kluseczek.
Mąki można dodać więcej, ale im więcej maki, tym kluski wyjdą mniej puszyste, a bardziej twarde, zbite. Zależy, jakie akurat lubimy.
icon_smile.gif
 

duende

Member
Cze 25, 2008
3,857
0
0
zrobiłam i muszę przyznać, że te kluseczki są przepyszne. Bardzo lekkie, puszyste, rozpływające się w ustach, no doskonałe. Szybko się je robi. Jednak jako sos zmiksowałam owoce mrożone (wiśnie, śliwki, jagody, maliny) z kilkoma łyżkami śmietany i cukrem. Wyszło pysznie i na pewno wprowadzam to danie do mojej kuchni.
anbetung.gif
 

Lud_

Member
Maj 19, 2008
1,368
0
0
Wyglądają zabójczo Mi, a ja jestem bardzo 'kluskowa'... Będą jutro na obiad lub jeszcze dziś na kolację, tak czy owak w najbliższej przyszłości
mniam.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Duende - naprawdę ogromnie się cieszę, że Ci smakowały
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Śliweczka

Member
Sie 20, 2007
223
0
0
pycha, pycha, pycha!
icon_smile.gif


troszkę przypominały mi w smaku kluski lane - smak dzieciństwa
icon_smile.gif


i nie wyszły mi takie piękne w kształcie, jak u Małej_Mi - raczej wyglądały jak gąbki z morskich przestworzy
icon_mrgreen.gif
ale i tak były pyszne!:)

jadłam je jeszcze z odrobiną serka wiejskiego
icon_smile.gif
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Śliweczko, bardzo się cieszę, że Ci smakowały
icon_biggrin.gif
 

iluana

Member
Sie 15, 2009
4,507
0
0
Ile z tych proporcji wyjdzie mniej więcej klusek? Dla 2 bardzo głodnych osób , srednio głodnych , czy dla 2 niejadków ?
icon_mrgreen.gif
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Dla 2 średniogłodnych, moim zdaniem. Dla nas to danie raczej kolacyjne niż obiadowe, więc z reguły nie podchodzimy do niego strasznie głodni. Jeśli ma być obiadowe, to może jakąś zupę do tego. Każdy jednak je trochę inaczej, musisz po prostu spróbować i ocenić.
icon_smile.gif
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
I tak,i nie. Parowe to delikatne drożdżowe bułeczki, a to są jakby takie delikatne kluski leniwe.
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Oczywiście, wszyscy już śpią, albo kładą się spać, a ja gotuję po nocy te pyszne kluski i to z porcji dla dwóch osób, bo nie chce mi się dzielić rzeczy niepodzielnych. Zjadłam jedną porcję, a drugą przykryłam i przechowam w lodówce do jutra, Póżniej będę się zastanawiała, jak je odgrzać. To co zjadłam było wyborne. Delikatne, puszyste, doskonałe smakowo, tego mi dzisiaj brakowało. Mi, to naprawdę dobry przepis
anbetung.gif
dzięki.
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Seniorko, ogromnie się cieszę, że Ci smakowały i sprawiły przyjemność, na zdrowie
bussi.gif


Ja je na parze odgrzewam, Oliweczko, lecz wydaje mi się, że można by też spróbować na maśle na patelni - choć sama ich nie odsmażałam nigdy.